Kupovina preko Ebay-a

Već nekoliko puta s ali expressa nisam platio carinu, što ne pridodajem nekoj čaroliji, već da aliexpress očigledno ima veliko skladište u MadŽarskoj, jer sva roba dosla iz MadŽarske, a i dođe za 10 dana, što je brže nego iz Kine. Kina uvijek bila 3 tjedna.
 
Već nekoliko puta s ali expressa nisam platio carinu, što ne pridodajem nekoj čaroliji, već da aliexpress očigledno ima veliko skladište u MadŽarskoj, jer sva roba dosla iz MadŽarske, a i dođe za 10 dana, što je brže nego iz Kine. Kina uvijek bila 3 tjedna.
Potpisujem, danas dobio pakete, živjela komunistička partije Velike Države Kine,dabogda pokorili cijeli svijet !
 
  • Like
Reactions: prpa
i na saveru nisi platio harac?
sad mi jedan od 5 paketa ide saverom a ostali canariom, pa gledam dal se moram spremiti na porez na budale
 
da, nes imat dodatnih troskova

uzeo sam s alije kineski webasto s poljskog skaldista, naruceno 26-og stigo 30-og i ispravljac za isti 220v na 12v iz Kine stigo danas, standard shiping, overseas dostavio bez dodatnih troskova
 
  • Like
Reactions: Octane
Dodjem sa djirade nakon 7 dana, a ono stigao paketić -samo našao na terasi balkona., nit me ko zvao, samo tako...bas dobro, ne znam ni koja je dostava bila...mislim da HP nije, oni bi ostavili u postu, dok ne doplatiš nešto...
 

Attachments

  • 20230106_135123.jpg
    20230106_135123.jpg
    1.8 MB · Views: 0
Je li to poklopac ulja za kocnice ili zastita od zastite?

To ti ljudi koji su nekad imali te indijske v stromove,bacaju dijelove po balkonu, koje su im viška.

Vise ne voze suzukia...a znaju da ti skupljas.


Koji HP...
 
Je li to poklopac ulja za kocnice ili zastita od zastite?

To ti ljudi koji su nekad imali te indijske v stromove,bacaju dijelove po balkonu, koje su im viška.

Vise ne voze suzukia...a znaju da ti skupljas.


Koji HP...
No Prding...
 
  • Haha
Reactions: infinity
Dodjem sa djirade nakon 7 dana, a ono stigao paketić -samo našao na terasi balkona., nit me ko zvao, samo tako...bas dobro, ne znam ni koja je dostava bila...mislim da HP nije, oni bi ostavili u postu, dok ne doplatiš nešto...
Meni kad HP nesto dostavi znam po tome sto su mi svinuta vratasca sanducica🙄
 
  • Haha
Reactions: Shepa and Paf
Čudo se dogodilo., donio HP, vicem sa stepenica Poštaru, koliko treba, a on vice...ništaaaa... sta je to reč.
 

Attachments

  • nosac..jpg
    nosac..jpg
    2 MB · Views: 0
  • nosac.jpg
    nosac.jpg
    2.3 MB · Views: 0
Dali je netko naručivao robu iz UK. Još dok je UK bila u EU sam naručivao EBC kočione pločice......ok roba...brzo stiglo... Kakva je sada situacija. Kada odaberem proizvode i dođem na plaćanje izbaci mi poruku: "The total amount you pay includes all applicable customs duties & taxes. We guarantee no additional charges on delivery.". To znači da neću platiti pdv odnosno carinu???
 
Dali je netko naručivao robu iz UK. Još dok je UK bila u EU sam naručivao EBC kočione pločice......ok roba...brzo stiglo... Kakva je sada situacija. Kada odaberem proizvode i dođem na plaćanje izbaci mi poruku: "The total amount you pay includes all applicable customs duties & taxes. We guarantee no additional charges on delivery.". To znači da neću platiti pdv odnosno carinu???
To znači da ne bi trebal vjerovati prodavačima iz UK jer mogu oni pisati kaj god žele, a naša carina može za robu van EU lupati pdv i carinu kak hoće. Pogledaj za EBC u Motormaniji u Velikoj Gorici.
 
Neki dan mi stigle EBC HH plocice iz Motocarda (Spanjolska), 24.6€ x 2 (za prednji kotac s 2 diska), iznad 99€ je dostava besplatna
 
Dali je netko naručivao robu iz UK. Još dok je UK bila u EU sam naručivao EBC kočione pločice......ok roba...brzo stiglo... Kakva je sada situacija. Kada odaberem proizvode i dođem na plaćanje izbaci mi poruku: "The total amount you pay includes all applicable customs duties & taxes. We guarantee no additional charges on delivery.". To znači da neću platiti pdv odnosno carinu???
To ti je kocka. Ja sam narucivao i imao sam srece da je proslo bez dodatnih troskova... Ovisi kak su raspolozeni ovi na carini i kaj kupujes
 
Ovih dana na aliexpress čisto solidni popusti i free shipping sa aliexpress saver (onaj koji traje nešto duže). "SuperDeals" dio.

Išao tražit nosač za mobitel za auto, punjač za auto i 2 kabla, jer mi se oko 25€ u pevexu činilo puno za najjefinije verzije svega, na kraju aliex za 17.51€, ali sa 5 kablova, svi platneni i još 3 stvari za bicikl usput u cijeni.. Definitivno se isplati pogotovo za kablove koji kod nas oni plastični kruti najjeftiniji koštaju po 4-5€, aliex bilo po cca 2€ za bolje, auto punjači kineski kod nas 10tak €, za 3€ verzija sa 4 izlaza (različiti) i voltmetrom.. i nosač za mob je bio 2€ što je kod nas isto 8-10€.. Za te sitnice kome treba, vjerojatno će to sa popustima i free saver shippingom potrajat bar do njihove nove godine još tjedan dana..
 
Sve je to super, jest jeftinije, al vjeruj da ima razlog zasto je jeftinije.
Pogotovo ovo sto spominjes kablove, ne mora bit i u tvom slucaju, no ja sam vise puta kupovao razne kablove i razlika je u debljini zica, to su tolko tanke zicice da je to strasno, za mob sam uzimao, zivi uzas, ona kucista za male hard diskove su dosla sa tako slabim kablovima da su mi neki diskovi crkli zbog preslabe struje.
 
  • Like
Reactions: pikacu79