Kupovina preko Ebay-a

To sam napravio tek nakon kupovine jer mi nije palo na pamet prije (prva kupovina na aliexpressu i kupio sam kod najjeftinijeg prodavaca). Posluje od kraja 2022. godine, ima 85% score u niti 20 prodanih artikala i niti jednog followera. Malo mi je bila knedla u grlu zbog 30€, ali sve je ispalo u redu - dosao je neostecen proizvod 2 tjedna od narudzbe. :)
Ma sve OK.,sve je to lotto...a i da se zagubi,u 95% se dobije povrat novca ili drugi komad,jer toliko je jeftino i kad se cini skupo...onda samo pogledaš koliko to isto košta kod nas...
 
ja se najvise baziram na jajjeftinije (jer cijene moguu jako varirati) nakon toga broj prodanih artikala i broj recenzija za taj artikal.
 
ja se najvise baziram na jajjeftinije (jer cijene moguu jako varirati) nakon toga broj prodanih artikala i broj recenzija za taj artikal.

Ovo sto sam ja kupovao je imalo nevjerojatne razlike u cijeni, od 30 eura koliko sam platio do 100tinjak, a identicna stvar
 
Wouu, ne trebate zračne sirene, dosta ova sirena, kad drekne ko krava...divota zvuk, moraš čuti i da nećeš, neki visoki Bas...stiglo u roku, našao danas na stepenicama, neznan tko je dostavio...
 

Attachments

  • Brouiiiioooo.jpg
    Brouiiiioooo.jpg
    1.6 MB · Views: 0
  • Brouuuu.jpg
    Brouuuu.jpg
    2.1 MB · Views: 0
pokusavam kupiti neke stvari preko ebaya,ali nemogu nikako da platim preko paypala,izbaci mi ovo,pa me zanima jel imao netko od vas takav problem.

PayPal is unable to process your payment at this time. You can try changing the payment method inside of your PayPal account or select a different payment method.​


kartica nije istekla i imam novaca na racunu!
 
Nesto se spominjao ebay, vat i paypal... ne zna mozda je zbog toga. A odakle si narucio? Ako je USA onda je zbog toga
 
pokusavam kupiti neke stvari preko ebaya,ali nemogu nikako da platim preko paypala,izbaci mi ovo,pa me zanima jel imao netko od vas takav problem.

PayPal is unable to process your payment at this time. You can try changing the payment method inside of your PayPal account or select a different payment method.​


kartica nije istekla i imam novaca na racunu!
Pribaci valutu iz Kn u € u Pay-palu.
 
pokusavam kupiti neke stvari preko ebaya,ali nemogu nikako da platim preko paypala,izbaci mi ovo,pa me zanima jel imao netko od vas takav problem.

PayPal is unable to process your payment at this time. You can try changing the payment method inside of your PayPal account or select a different payment method.​


kartica nije istekla i imam novaca na racunu!

 
  • Like
Reactions: Ivanos46
Triba uvest carinu (koja bi tribala služit zaštiti domaćeg proizvoda, kojeg nema jer je iz Kine) na samo pregledavanje eBaya i sličnih stranica. Ako gledaš već si element koji bi moga kupit Kinesko iz Kine. Plati razbojniče.
 
  • Haha
Reactions: prpa
Čisto ak ikome pomaže, prvi put sam naručio dijelove izvan EU koristeći DHL (hitnost i bio je nekih 10€ jeftiniji od airmaila za tak teže dijelove, amortizira carinu cca).

Nije više potreban onaj neki "eori" broj, naručio dijelove, predani DHLu nakon 2 dana od narudžbe, 5. dan su već bili u ZG na carini i 6. radni dan isporučeno.

Ono što je zanimljivo je taj dio što ni ja nisam znao, više nikakav eori broj ne traže, a DHL čim je zaprimio paket u Tajlandu i uveo u svoj sustav, dobio sam sms poruku i mail sa obračunom carine, pdv-a i linkom za online plaćanje što se sve odradilo bez ikakvih problema za minutu, u formularu je već bilo unaprijed ispunjeno ime prezime adresa itd.. samo način plaćanja trebalo dodat i platit.

Dođe na mail potvrda da je carina/pdv plaćen odmah, paket još u Tajlandu, paket dolazi u ZG na carinu, vidim da su ga otvarali i prepakirali, očito prihvatili unaprijed definirani obračun od DHL-a i samo došlo na adresu.

Cca
Vrijednost dijelova = 90€
Shipping = 30€
PDV = 30€
Carina = 12.5€
_____________________________________
90€ dijelovi i 72.5€ popratnih troškova = 162.5€

Vrijednost istih tih dijelova na EU webshopovima, topmoto ili ruting sve cca isto i oko 360-400€.
 
  • Haha
Reactions: Shepa and 3alfa3
Čisto ak ikome pomaže, prvi put sam naručio dijelove izvan EU koristeći DHL (hitnost i bio je nekih 10€ jeftiniji od airmaila za tak teže dijelove, amortizira carinu cca).

Nije više potreban onaj neki "eori" broj, naručio dijelove, predani DHLu nakon 2 dana od narudžbe, 5. dan su već bili u ZG na carini i 6. radni dan isporučeno.

Ono što je zanimljivo je taj dio što ni ja nisam znao, više nikakav eori broj ne traže, a DHL čim je zaprimio paket u Tajlandu i uveo u svoj sustav, dobio sam sms poruku i mail sa obračunom carine, pdv-a i linkom za online plaćanje što se sve odradilo bez ikakvih problema za minutu, u formularu je već bilo unaprijed ispunjeno ime prezime adresa itd.. samo način plaćanja trebalo dodat i platit.

Dođe na mail potvrda da je carina/pdv plaćen odmah, paket još u Tajlandu, paket dolazi u ZG na carinu, vidim da su ga otvarali i prepakirali, očito prihvatili unaprijed definirani obračun od DHL-a i samo došlo na adresu.

Cca
Vrijednost dijelova = 90€
Shipping = 30€
PDV = 30€
Carina = 12.5€
_____________________________________
90€ dijelovi i 72.5€ popratnih troškova = 162.5€

Vrijednost istih tih dijelova na EU webshopovima, topmoto ili ruting sve cca isto i oko 360-400€.


PDV isto ulazi u osnovicu za carinjenje? Ne znam, pitam....
 
Nisam siguran, carina mi se čini kao neki fixni iznos dosta zaokružen, ne vidim to u dokumentima.. možda netko drugi bolje zna.
Pitam zato sto sam mislio da se sve do iznosa od 150€ ne carini, a da je PDV zadnji u redoslijedu.