Kupovina preko Ebay-a

GIXER

Active member
Kupuje li netko preko Ebay-a, a da je iz Hrvatske ?
Odnosno,zanima me dali je moguće kupovat odavde i dali šalju u Hrvatsku npr.iz Njemačke, ako može molio bih nekog da malo pojasni proceduru registracije,kupovine i eventualnih "opasnosti" pri kupovini !
Mislim da će ovo mnoge zanimati jer stvarno ima dobrih i povoljnih stvari !
Hvala
 
Princip isti kao i svaka on-line kupovina. Rizik okrivanja nekih brojeva uvijek postoji, ali su danas već jako dobro zaštićeni. Imaju više kurirskih službi, ali dobro pazi da te ta poštarina ne bi dotukla! Ona, naime, za jeftinije stvari zna biti veća od vrijednosti kupljene stvari!

Uglavnom, tu stavku posebno dobro pogledaj i sagledaj, i kada si siguran, onda može...

U RH dostavljaju što god hoćeš...
 
problem je jedino u naćinu plaćanja jer većina želi a tako je i najsigurnije za kupca preko paypal a dok sam ja gledao za sebe  naša država nije podržana u registraciji paypal-a
Potraži na gogle domaće stranice o uplatama  jer na nekim našim i bosanskim forumima je bilo  dosta detaljno objašnjeno ali sam zaboravio
 
GIXER said:
Odnosno,zanima me dali je moguće kupovat odavde i dali šalju u Hrvatsku npr.iz Njemačke, ako može molio bih nekog da malo pojasni proceduru registracije,kupovine i eventualnih "opasnosti" pri kupovini !
Mislim da će ovo mnoge zanimati jer stvarno ima dobrih i povoljnih stvari !
Hvala

sigurno da je moguce, samo je pitanje dal prodavac salje u HR il ne, zavisi od koga sta uzimas.




za registraciju iz HR neznam tocno, al regat i kupovat mozes jer kupovina ne kosta, prodavac placa ebay troskove. a opasnosti postoje uvijek, zato treba dobro procitat kaj se kupuje. evo primjera, slika Nokie, pocetna 1€ i a u textu u opisu artikla negdje pise da se ne prodaje mob, nego "dummy"  model za izlog. i dosta da se neko zaleti i na brzaka ponudi sta ja znam, npr. 50€ u nadi da ce jeftino kupit mob. i onda tek ide citat o cemu se radi i vidi da je kupoi skupo sranje.


 
stari, ne znam za HR al ti za SCG mogu rec da preko Ebay-a mozes da trgujes, da ti stize roba, ALI placanje NE MOZES odradjivat jer PayPal ne podrzava nasu zemlju. cini mi se da je isto i za HR. jedino iz bivse juge podrzava Sloveniju...
kad trgujes robu, gledaj od koga kupujes, imas u gornjem desnom uglu pozitivni i negativni feeback-ovi usera od koga kupujes robu.... obicno uzimas od nekoga ko ima 98-99% pozivitivnih feedback-ova i tu nema da brines oce li ti stic porucena roba.
ako imas nekoga sto koristi kerditnu karticu koja je izdata u inostranstvu, odnosno u nekoj zemlji koja podrzava PayPal nacin placanja, onda mozes preko njega da kupuje stvari... ti njemu pare na ruke a on tebi kupi na Ebay. bar ja tako radim ;)
 
U večini Europe se koristi Paypal preko kojeg uplačuješ prodavaču i nudi koliko toliko sigurnosti. Naravno Hrvatska ne spada u zemlje koje mogu koristiti paypal tako da ti preostaje jedino kartica ili keš! Uplačuješ direktno na račun prodavača, i kada njemu sjedne lova on šalje robu! Naravno da ti on nemora poslati robu ako neće i tu ti je rizik. Zato svaki korisnik E-baya ima ocjene od strane svojih kupaca uz kratak komentar! Ako ima manje od 98% zadovoljnih i manje od 150 prodanih stvari onda nije baš preporučljivo sklapat posao s dotičnim!
Ja sam kupio auspuhe od čovjeka koji stalno dila auspusima i ima 100% A+ ocjene uz 200 prodanih artikala, tako da sam bio siguran da će bit sve o.k.
Sama licitacija se svodi na tome da se postavlja početna cijena uz rezervu ( rezerva je minimalna postignuta cifra koju će prodavač prihvatiti za svoj artikal, i ta cifra je sakrivena, ali ti se daje na znanje kad ju dostigneš ).
Licitiraš na način da ponudiš koliko si najviše spreman platit'! Znači ne pobjeđuje onaj koji je zadnji dao ponudu, več onaj koji je spreman najviše platiti! Primjer: ti ponudiš 50€, a netko drugi je ponudio najviše 40€ cijena ne skače na 50€ nego na 41€! Tako da ebay automatski licitira u tvoju korist dokle god si spreman najviše platit!
Uvjek licitiraj zadnjih pola sata i uvijek za predmet kojem ističe rok preko tjedna (ima manje zainteresiranih)!
 
GIXER said:
Kupuje li netko preko Ebay-a, a da je iz Hrvatske ?
Odnosno,zanima me dali je moguće kupovat odavde i dali šalju u Hrvatsku npr.iz Njemačke, ako može molio bih nekog da malo pojasni proceduru registracije,kupovine i eventualnih "opasnosti" pri kupovini !
Mislim da će ovo mnoge zanimati jer stvarno ima dobrih i povoljnih stvari !
Hvala

Bilo ti je dosta o tome pisano na ovom forumu, probaj u tražilici upisati ebay..
A evo u kratko o mojim iskustvima, do sada kupio puuuuno toga, sa samo jednim zajebom, bila je maska za telefon nokiju neku, postoji sluzba u ebayju koja ti i do neke cifre garantira povrat love..a sto se prijave tice, nisam siguran da li se moze iz Hr, za sloveniju moze sigurno, tj za zemlje EU, jer i odgovaras po nekim njihovim zakonima..daklem moras imati nekoga vani da te prijavi i registrira, mora imati adresu u zemljama u kojima ebay funkcionira, jer tamo na tu adresu dobijes pristupnu sifru sa kojom pocinjes trgovati..Placa se preko banke, oni ti posalju broj racuna, banke itd, a ti prebacis lovu tamo, nasi uzmu proviziju, konkretno mene PBZ odere 50 kn bez obzira na cifru ( do 3000E a,na vise ti treba odobrenje o NBH)..neki salju u HR, neki ne, ovisi o covjeku, a i onda moras racunati i na carinu..ja konkretno imam neku vezu u minkenu koja mi sakupi sto licitiram pa donese ili posalje gastarbajterskim busom..sve u svemu vrlo pozitivna iskustva, a to ti kasnije moze prerasti i u ovisnost, sto je poznati problem te cak postoje klinike za odvikavanje od kupovine preko ebaya..ali treba biti jako oprezan i doooobro citati sto pise u opisu artikla....
Ako stogod konkretno trebas ili te zanima pitaj,..
Davor..
 
Janko said:
Bilo ti je dosta o tome pisano na ovom forumu, probaj u tražilici upisati ebay..
A evo u kratko o mojim iskustvima, do sada kupio puuuuno toga, sa samo jednim zajebom, bila je maska za telefon nokiju neku, postoji sluzba u ebayju koja ti i do neke cifre garantira povrat love..a sto se prijave tice, nisam siguran da li se moze iz Hr, za sloveniju moze sigurno, tj za zemlje EU, jer i odgovaras po nekim njihovim zakonima..daklem moras imati nekoga vani da te prijavi i registrira, mora imati adresu u zemljama u kojima ebay funkcionira, jer tamo na tu adresu dobijes pristupnu sifru sa kojom pocinjes trgovati..Placa se preko banke, oni ti posalju broj racuna, banke itd, a ti prebacis lovu tamo, nasi uzmu proviziju, konkretno mene PBZ odere 50 kn bez obzira na cifru ( do 3000E a,na vise ti treba odobrenje o NBH)..neki salju u HR, neki ne, ovisi o covjeku, a i onda moras racunati i na carinu..ja konkretno imam neku vezu u minkenu koja mi sakupi sto licitiram pa donese ili posalje gastarbajterskim busom..sve u svemu vrlo pozitivna iskustva, a to ti kasnije moze prerasti i u ovisnost, sto je poznati problem te cak postoje klinike za odvikavanje od kupovine preko ebaya..ali treba biti jako oprezan i doooobro citati sto pise u opisu artikla....
Ako stogod konkretno trebas ili te zanima pitaj,..
Davor..

Hvala ti !
Našao sam poklopac sica za Hayabusu,za sada je cijena oko 20 €, pa sam mislio to odradit, ali još traje tri dana pa ništa od toga . !
 
Vecina njih i ne zeli slati van Njemacke ili EU.
Ja imam frendicu u Munchen koja dolazi ovamo jednom mjesecno pa joj dam lovu, a ona plati i dobije sto mi treba pa donese.
Najjednostavnije jer nasa carina kad nesto stize postom zna dosta zaracunat plus jos posta naplati carinski pregled.
 
Janko said:
Bilo ti je dosta o tome pisano na ovom forumu, probaj u tražilici upisati ebay..
A evo u kratko o mojim iskustvima, do sada kupio puuuuno toga, sa samo jednim zajebom, bila je maska za telefon nokiju neku, postoji sluzba u ebayju koja ti i do neke cifre garantira povrat love..a sto se prijave tice, nisam siguran da li se moze iz Hr, za sloveniju moze sigurno, tj za zemlje EU, jer i odgovaras po nekim njihovim zakonima..daklem moras imati nekoga vani da te prijavi i registrira, mora imati adresu u zemljama u kojima ebay funkcionira, jer tamo na tu adresu dobijes pristupnu sifru sa kojom pocinjes trgovati..Placa se preko banke, oni ti posalju broj racuna, banke itd, a ti prebacis lovu tamo, nasi uzmu proviziju, konkretno mene PBZ odere 50 kn bez obzira na cifru ( do 3000E a,na vise ti treba odobrenje o NBH)..neki salju u HR, neki ne, ovisi o covjeku, a i onda moras racunati i na carinu..ja konkretno imam neku vezu u minkenu koja mi sakupi sto licitiram pa donese ili posalje gastarbajterskim busom..sve u svemu vrlo pozitivna iskustva, a to ti kasnije moze prerasti i u ovisnost, sto je poznati problem te cak postoje klinike za odvikavanje od kupovine preko ebaya..ali treba biti jako oprezan i doooobro citati sto pise u opisu artikla....
Ako stogod konkretno trebas ili te zanima pitaj,..
Davor..

U Zagrebačkoj ti uzmu 200kn bez obzira na cifru.. :palacdolje:
Uglavnom se isplati kupovati malo skuplje stvari...
 
možeš se registrirat i iz hrvatske, samo za adresu dostave napišeš nekog iz njemačke (naravno taj ti mora biti prijatelj, dobar prijatelj)
sve što kupiš dobiješ račun, tj. frajer ti pošalje mail u kojem je upisan njegov bankovni račun broj artikal a i još neke stvari potrebne našoj banci da sigurno provede transakciju.
Ebay u slučaju zajeba garantira do neki 200eura čini mi se, ali uglavnom te oni upozore na takve manipulatore na ebayu.
Sve što kupujes dobro pročitaj tekst i opis, jer kako je neko već rekao u tekstu vidiš kaj kupuješ, do sad bez problema sam čak potrošil i nekih čini mi se 7000eura na svakakve gluposti  i sve je došlo,
neki od njih nisu imali puno prodanih stvari nek su čak imali 90% pozitivno trgovanje, pa je sve stiglo super i od njih

 
KOliko uzimaju na carini za robu, ja sam naručio par stvari od različitih pošiljatelja, niti jedna nije skupja od 200kn
 
Najbolje ti je reć - ovisi kakve su volje. Ako ti lupnu carinu platit ćeš nekih 30-35% vrijednosti paketa, a ako su dobre volje, propustit će...
 
aurellie said:
Najbolje ti je reć - ovisi kakve su volje. Ako ti lupnu carinu platit ćeš nekih 30-35% vrijednosti paketa, a ako su dobre volje, propustit će...

JE al ovo što sam ja naručio su 2 lagera od 50 kn , 2 knjige jedna od 147 a druga od 196 (sve od različitih prodavatelja ) i jedan DVD od 77 kn

Pa di će mi lupat carinu na to! Još su t cijene sa poštarinom.

A PDV mi zaračunavaju to da zar ne ?
 
Knjige ne podležu carini. Možeš knjiga naručiti koliko hoćeš, i nikad za njih nećeš morati platiti ni carinu ni PDV.
Za CD/DVD-ove to ne vrijedi. Vrijedi tarifa po vrijednosti i plačaš gore navedeno. Za ostale stvari, ovisi kako se navede u računu i kojim kanalima pošalju. Tu mi neke stvari nisu baš najbistrije... Prije par godina naručila sam od Jeppesona bušilicu za papir koja je koštala $12. Došla mi je carina i PDV za nju jer je netko napisao da je u paketu mjerni instrument (duž bušilice su bili centimetri... :LOL: ). A prošle godine sam naručila iz Francuske Cardo bluetooth slušalicu za kacigu Q2 i došla mi je doma u roku tjedan dana - nit carine nit PDV-a niš nisam platila... Nije mi bilo jasno kak, al baš super! (y)
 
Icek said:
JE al ovo što sam ja naručio su 2 lagera od 50 kn , 2 knjige jedna od 147 a druga od 196 (sve od različitih prodavatelja ) i jedan DVD od 77 kn

Pa di će mi lupat carinu na to! Još su t cijene sa poštarinom.

A PDV mi zaračunavaju to da zar ne ?

Evo nedavni primjer:

Naručana stvar košta 58 $ + 30 $ slanje.

Mislim da je carina bila 120 kn + još PDV i tko zna šta još, izašlo me 750 kn.

Frend koji češće naručuje kaže da je određivanje carine čisto odokativna metoda i ovisi o tome koliko se svidiš ti ili predmet kupnje cariniku  :(
 
Ja sam kupovao u Njemačkoj i mogu reći da je sve išlo po loju...


Prvi put sam kupio Vizir, al sam ga adresirao na Oca koji radi u Minkenu....
Drugi put sam Kupio Led zadnje svijetlo , s adresom u Hrvatskoj... i sve je došlo ok, a i carina nije baš bila nešto skupa... bilo je ok

Sve sam platio deviznim tekućim računom, direktnim prijenosom na prodavateljov račun....
 
Ljudi, o ebay kupovini, carini, pdvu na to imate gomilu tema...koristite tražilicu!
 
Ima li netko iskustva sa shipingom iz Amerike i to npr. koliko može koštati dovoz mašine za motor.
To je znači cca 100 kg. ???
Gledam u Americi mašina za Busu već od 1300 $ :-(