Kupovina preko Ebay-a

Ja sam negdje pocetkom godine narucio iz Engleske (preko ebaya) navlaku za sic i putovala je 2 mjeseca.

Iz Njemacke mi sve stigne unutar 2-7 dana.

Iz Kine se isto nekako oteglo..putuje mjesecima. A jos ako ti i Carina blokira onda je jos + 2 tjedna i normalno + dodatna postarina.
 
stvarno ne kuzim te spike...kod mene sve dodje,prije oli kasnije... evo upravo narucio 2 slidera...paa docee do prolica,di je prisaa... :)
 
Ja sam prije 14-15 dana narucio komunikaciju iz kine i pratim je preko jedne aplikacije di stavis broj. Trenutno je u njemackoj i preuzela je hr posta sto znaci jos 2 mjeseca sigurno 😂
 
Ima dosta suppliera na Aliexpressu koji nude uslugu shippinga DHL-om direktno iz skladišta u Evropi. Ja sam tako krajem studenog naručio BT komunikator, shipping bio 4 dolara skuplji nego iz Kine ali mi je uređaj došao za 4 dana i bez ikakvih dodatnih davanja. Kolega naručio isti uređaj od istog suppliera ali redovnom poštom iz Kine, došao mu nakon mjesec i pol dana s 50% carine i troškova više. Jbga.
 
  • Wow
Reactions: SpoRRi
Ima dosta suppliera na Aliexpressu koji nude uslugu shippinga DHL-om direktno iz skladišta u Evropi. Ja sam tako krajem studenog naručio BT komunikator, shipping bio 4 dolara skuplji nego iz Kine ali mi je uređaj došao za 4 dana i bez ikakvih dodatnih davanja. Kolega naručio isti uređaj od istog suppliera ali redovnom poštom iz Kine, došao mu nakon mjesec i pol dana s 50% carine i troškova više. Jbga.
E,pa i to treba gledati naravno,jer se podrazumijeva da stize iz EU...,a nema veze sto ide iz Chine... gledati odakle je dobavljivo... (y)
 
Od kad onda počinje carinjenje robe iz UK? Ako nešto sad naručim i dođe tipa s kašnjenjem za mjesec dana, da li se carini ili sve kao i prije?
 
Izgleda da su napravili sporazum gdje ipak nece biti carine, hoce li se pdv naplacivati ne znam :)
 
Od kad onda počinje carinjenje robe iz UK? Ako nešto sad naručim i dođe tipa s kašnjenjem za mjesec dana, da li se carini ili sve kao i prije?
Pocinje od 01.07.,na sve iznose,sad je do 22 eur.al sta god narucis i sa carinom i pdv i nemogu oni nabit poreza,kolko je jeftinije vanka,opet se isplati... ;)
 
Meni stigle patike iz Californije,sa dostavom,carinama i sta ja znam sta su sve nabili...dosle su me 680 kn.,a u Groobasketa su 1.600 kn.:)
 
Pocinje od 01.07.,na sve iznose,sad je do 22 eur.al sta god narucis i sa carinom i pdv i nemogu oni nabit poreza,kolko je jeftinije vanka,opet se isplati... ;)

22E? Ma da... Nisam imao pojma, ocito nisam u toku 😬 ja sam mislio da jos uvijek nema carine ni pdva kao i iz EU.
 
UK će ti vjerojatno ostati u istom režimu trgovine kao da je još u EU bez carina i pdv. Osim ako nešto ne izmisle u zadnji trenutak.
Evo pise vako...na svu robu od o,1 eur, od 01.07 .2021,naplacivat ce se sve sto ide na uvezenu robu...EU se za sad se ne spominje...
 
Evo pise vako...na svu robu od o,1 eur, od 01.07 .2021,naplacivat ce se sve sto ide na uvezenu robu...EU se za sad se ne spominje...
misli se na treće zemlje.Carinu za robu koja nije iz Eu plaća uvoznik samo u zemlji gdje roba ulazi u EU a pdv kod zemlje krajnjeg korisnika.
Na robu iz Eu to ne vrijedi osim specifične robe kao što su vozila i sl. oni idu po posebnim propisima i to samo u odnosu na pdv, carine i dalje nema.
Roba koja je porijeklom iz EU nema carine, a PDV ovisi o tome u kojoj zemlji kupuješ i kvoti prodavača koju su dogovorili. Recimo neki prodavači će ti obračunati svoj domicilni PDV (RECIMO SADA neki mali iz Njemačke - 16% ili ako naručiš od Louisa.de zbog velikog prometa koji rade s HR obračunat će ti 25% PDV i razlika pdv-a ide HR ) barem su mi tako objasnili. Tako da je velika razlika (9%) ako kupiš tamo kacigu ili ju naručiš poštom.
Ako sam nešto izvalio molim cijenjene kolege da me isprave ili dopune :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Volcabar and Paf
Naruceno 11.12 iz Kine i stiglo danas a narucena je i kaciga iz V.Britanije jos nije izasla iz trgovine iako je uplacena 23.12 😂😂

Btw prosle 3 komunikacije vrijednosti 900 kuna bez poreza i carine 😎
 

Attachments

  • 20201229_125438.jpg
    20201229_125438.jpg
    112 KB · Views: 66