Kupovina preko Ebay-a

Stigla mi prva mala pošiljka, ocarinjena.

4.7. Naručeno iz Japana ( 143 Kn), PDV i usluga carinjenja još 43 Kn.

Brzo stiglo barem :)
Šema je ista kao prije tj. dobiješ obavijest, pošalješ račun ili nešto sa neta gdje se vidi vrijednost robe i to je to?
 
Misliš da će EU sjeći granu na koju sjedi ?!
Mislim da Kinezi imaju vlasništvo nad dobrim dijelom privrede i da će npr. masovnim uvozom (kontejnerskog tipa - mješovite robe) uspjeti, uz minimalni rast cijene, distribuirati i iz EU. Nadam se bar. Budućnost će pokazati.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
evo stigao i privjesak,al nikad duze nije tramakalo,2 ipo miseca,a prije mjesec ipo doslo u Zg.,i rok je prosa...bas mislio napisati tamo im,kad danas doslo,platio privjesak 26 kn,a postaru nesto potpisa i platio 25 kn... to je to novo...neznam ni sta sam platio.
 

Attachments

  • V-Strom.jpg
    V-Strom.jpg
    625.7 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: JosipS
Trošak carinskog postupka, preskupu dodatnu poštarinu, porez, prirez.....zar je bitno? Ima vune brale.
 
Imam i ja pizdarija par al koga jebe par kuna ali uzimam samo ono sto mi zaista treba. Npr filoelastico (za ribolov) platim na jebaju 100 kuna i dobijem 10 x 100m kvalitetnijeg od onoga sto platim jednoga 25-30 kn a deblji je i ima samo 50m i opet prodjem jeftijije
 
Trošak carinskog postupka, preskupu dodatnu poštarinu, porez, prirez.....zar je bitno? Ima vune brale.
Ma OK...ima dosta tih stvari i kod nas...al je 3-4 puta paprenije,pa opet mi se cini,da se i plati taj novi namet...opet ispada povoljnije...
 
Evo malo promjena na eBay-u. Dakle, pri kupnji robe do 150 eura, PDV će se obračunavati prije samog plaćanja, ovisno o zemlji kupca.

 
Stigo mi je paketic sa ebaya placeno postaru 138kn (stara peruzela)
Paketic placen 8.50 GBP ,na racunu pise carinsko terecenje 120kn +18,50kn.Na koju foru oni racunaju pdv i otkud znaju vrijednost paketa?
 
Za 31 kunu vrijednosti paketa :)
 

Attachments

  • 20210812_134130.jpg
    20210812_134130.jpg
    1.4 MB · Views: 0
meni neki dan stigao paket iz kine,vrijednost paketa 50kn,morao jos platiti u posti 32kn,jebeni lopovi.(n)😤

Stigo mi je paketic sa ebaya placeno postaru 138kn (stara peruzela)
Paketic placen 8.50 GBP ,na racunu pise carinsko terecenje 120kn +18,50kn.Na koju foru oni racunaju pdv i otkud znaju vrijednost paketa?
jbt,138kn,vise si platio,nego sto je vrijednost paketa,katastrofa,vise se ni ne isplati kupovati preko ebaya.
 
Poslao sam odma prigovor posti,nije mi do para nego ne dam jebenim lopovima.
Stiglo je i meni ovaj mj jos par paketica bez ikakvog placanja…