Kupovina preko Ebay-a

kad kupuješ obračunaju ti Hrvatsku stopu pdv-a, a ne Njemačku
Pa kupovao sam iz Njemacke preko ebaya puno puta i nikad nisam platio nista extra: isto kao i da odem tamo, kupim i dofuram u HR (ne pricam o duhanu, motornim vozilima itd sto je drugacije regulirano)
 
probaj se prijaviti preko vpn-a sa njemačkom lokacijom pa pogledaj koju će ti cijenu s pdv-om ponuditi , a onda se prijavi sa svojim accountom iz HR
 
ma dobro nemaju svi dućani tu pretvorbu..negdje ti baš piše cijena i 19% pdv ili koliko već..po njihovom..
 
probaj se prijaviti preko vpn-a sa njemačkom lokacijom pa pogledaj koju će ti cijenu s pdv-om ponuditi , a onda se prijavi sa svojim accountom iz HR
To nije automatski za sve, već ako webshop ima određenu količinu prometa (ne znam točno granicu u eurima), onda su obavezni prodavati korisnicima iz te zemlje EU sa njihovim PDV-om. Manji dućani i privatni prodavatelji ti prodaju sa njhovim porezom.
 
Ja sam uzeo stvar tocno dan prije Brexita i naplacen mi je samo PDV kad je doslo DHL-om. Citao sam o tome da proizvedeni proizvodi na EU podrucju ne naplacuju, pogledajte sto pisu jer nisam odavno to pratio.
 
Ima li netko informaciju da li se rabljena roba kupljena s Ebaya koja se nalazi u UK, carini i pedeveizira? Radi se o rabljenom auspuhu koji je izvorno izrađen u EU pa prodan u UK i tamo korišten. Ne nalazim na stranicama carine ništa za rabljene stvari već samo za nove...

:unsure:
 
Evo baš gledam naručiti ebc pločice iz UK, čekam info koliko kod nas dođu ali tamo su 345kn+pdv=430kn(dva para).
Carine nema do 1125kn, sad ne znam jel ovi naši ubace još koji trošak u ovo

edit: kad se zbroji poštarina i pdv ispadne me 730kn iz UK i 840kn kod nas, što mi i nije neka sreća (prednje i zadnje)
 
Last edited:
Jel ima na ovakve naruđbe carina i pdv s obzirom da se plaća VAT i gls dostava odmah prilikom kupovine?

Mislim da tako velike trgovine odmah po plačanju placas pdv a carine nema jer je europska kompanija
 
  • Like
Reactions: thommy
Koristi li neko stranicu mailboxde.com za prosljeđivanje paketa koji se nemogu naručiti na adresu u HR?
danas sam se registrira na nju u nadi da ću tako uspit naručit nešto, ali pojavio se problem prilikom plaćanja Paypal-om, koji je jedina opcija plaćanja, tu kao platitelja navode primatelja paketa u njemačkoj tj, mailboxde umisto mene na koga glasi kartica i nemogu odradit plaćanje.
Radim li nešto krivo ili to stvarno ne funkcionira sa Paypal-om?
 
Jel netko naručivao u zadnje vrijeme nešto s xl moto? Planiram uzeti auspuh i to onda ide gls dostavom. Kakva su iskustva ako je netko naručivao od tamo nešto veće pa se šalje gls-om?
Narucivao od njih prosli tjedan, svi troskovi su ti ukljuceni u cijenu sto se tice carine itd., pretpostavljam ako je auspuh u pitanju da ces i dostavu imat besplatnu. Meni je dostavila hrvatska posta u svih 3-4 puta kada sam narucivao od njih
 
  • Like
Reactions: BreakM and thommy
Narucivao od njih prosli tjedan, svi troskovi su ti ukljuceni u cijenu sto se tice carine itd., pretpostavljam ako je auspuh u pitanju da ces i dostavu imat besplatnu. Meni je dostavila hrvatska posta u svih 3-4 puta kada sam narucivao od njih
Je naručio sam auspuh samo tam piše dostava kroz 50 dana 😳 neznam jel nemaju na lageru ili je to samo da se ograde ali ok za cijenu po kojoj sam ga kupio vrijedi čekati.
 
Je naručio sam auspuh samo tam piše dostava kroz 50 dana 😳 neznam jel nemaju na lageru ili je to samo da se ograde ali ok za cijenu po kojoj sam ga kupio vrijedi čekati.
ma kakvih 50 dana.,doce ti to za 2 tjedna,najvise tri...garant... samo dok vide di ima po EU.skladistima,pa salju...
 
  • Like
Reactions: BreakM and thommy
Stvarno,ovo kad udjes u Postu,bilo koju...koda si usao u samoposlugu,nema-sta nema... al zato imaju pravu proviziju a i cjenik svojih usluga...
 

Attachments

  • Posta-bizzniss....jpg
    Posta-bizzniss....jpg
    35.6 KB · Views: 0
al zato imaju pravu proviziju a i cjenik svojih usluga...

Nedavno majka bila na operaciji i došla joj naknada za putne troškove. Otiđem sa njenom osobnom podignuti te novce i uredno naplate poštarinu 2,20kn... za nešto što sam sam došao podignuti
 
Pozdrav ekipa, gledam preko AliExpressa da naručim torbicu za nogu, pa me zanimanu vaša iskustva s njima, da li naplate dodatno nešto kada paket stigne i to? Radi se točnije o ovoj torbici i kad stisnem dole na VAT kaže da je 5 i nešto dolara i da je uključeno u cijenu ali me zanimaju vaša iskustva, unaprijed hvala!
 

Attachments

  • 61E2EABF-EE95-4028-9D6E-4E54B77C8865.jpeg
    61E2EABF-EE95-4028-9D6E-4E54B77C8865.jpeg
    236.1 KB · Views: 0