Kupovina preko Ebay-a

Već sam jednom pitao ali nisam dobio odgovor.
Dali se plaća carina na rabljene moto dijelove iz Amerike?
 
Prije deset godina uzeo sam masku za auto vrijednosti oko 1500 kuna i platio sam nekih 70 kuna na posti..
 
  • Like
Reactions: bojan
Da, nove ili rabljene svejedno.
Na sve što je izvan EU se plaća. Doduše imam dojam da i dalje postoji nekakav minimum od kojeg naplaćuju jer kad sam nedavno naručio nešto iz UK u vrijednosti od cca 300kn sa poštarinom imao sam samo platiti onih 18kn koje nam najdraža pošta uzme za troškove prijevoza na carinu i natrag.
 
eto nakon dosta ALI narudjbi jedan jazavac poslao preko HP i nasi divni domoljubi me izuli za 27kn (cca 3,6 USD) za predet koji je iz kine dosao za 5 USD..... jbg svako tolko ocito neko naleti na bombu.
u šusu narucio 5 stvari i na jednoj popusio ostale prek kurira za 0 kn
 
Još mi ništa s aliex nije imalo dodatnih davanja od kad su uveli ova nova pravila, i sve naručujem direkt iz kine. Bitno samo da piše da je VAT u cijeni (nisam vidio da negdje ne piše), onda to oni fino negdje prepakiraju i overseas donese bez dodatnih davanja.. Naravno ništa nije free, stvari na aliex su nešto skuplje nego prije, al nema dodatnog plaćanja i stiže često za 2tj.

EU skladište se bira ako je u pitanju npr banggood, za aliex nebitno.
 
Stigli punjac i maskica za mobitel, 0 davanja HP .

Jel ima netko preporuku za security camere s Alija, da se izbjegnu davanja nasim lopinama (mozda EU skladiste?), postavio bi cca 5 komada

Jel ima u postavkama da se odma filtrira na EU wharehouse

NPR nasao sam komplet od osam 3MP wifi kamera + NVR 2600kn


iz eu skladista,imali li tu kakvih ekstra davanja
Probaj kod ovog na skladištu u Francuskoj. Ja sam nedavno kupio ovu na solarno i jako sam zadovoljan sa kamerom https://www.aliexpress.com/item/1005004603222731.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.470f1802yWaXCa
 
Još mi ništa s aliex nije imalo dodatnih davanja od kad su uveli ova nova pravila, i sve naručujem direkt iz kine. Bitno samo da piše da je VAT u cijeni (nisam vidio da negdje ne piše), onda to oni fino negdje prepakiraju i overseas donese bez dodatnih davanja.. Naravno ništa nije free, stvari na aliex su nešto skuplje nego prije, al nema dodatnog plaćanja i stiže često za 2tj.

EU skladište se bira ako je u pitanju npr banggood, za aliex nebitno.
eto ja sam sretni dobitnik.. vise dao HP neg malom kinezu
zalio se al su me odj jer to nije porez nego naknada za carinjenje i naknada za otvaranje posiljke il tak neki k... a to snosis sam prema pravilima
 
Evo,rekord nad rekordima, za 11 dana stiglo, nista doplata,samo preuzeo...a,e...nije e.bay.,vec aliexpress...
 

Attachments

  • 20220913_105009.jpg
    20220913_105009.jpg
    2.2 MB · Views: 0
eto ja sam sretni dobitnik.. vise dao HP neg malom kinezu
zalio se al su me odj jer to nije porez nego naknada za carinjenje i naknada za otvaranje posiljke il tak neki k... a to snosis sam prema pravilima

Jbg dogodi se, evo sad sam pogledao imam 15 pošiljki ove godine (sve sitnice, najskuplja stvar iskače sa 15€), a neznam kolko još prošle, i nikad ništa. Paket dođe u mađarsku, prepakiraju ga, neka njihova kurirska služba, preda ga overseasu u HR i svaki put tako. Naravno pričam za aliexpress sa naznakom da je VAT uključen, ne ebay. I uz to, ako ima veze, UVIJEK biram neki od aliexpress shippinga, dali saver dali standard bilo šta da je njihovo ne onaj cainao il kak već i druge neke opcije.

Naravno npr. paketi iz Tajlanda od kud naručujem OEM dijelove za CRF-a, UVIJEK idu kroz carinu i uvijek mi se naplati PDV+naknada, probao sam više verzija shippinga ali uvijek je isto, jer ne rade prepakiravanja.. Danas baš idem u poštu po sajlu kuplunga koju sam platio 170kn sa shippingom i piše da me čeka 58kn u pošti platit.. Opet jeftinije nego 254kn kolko je kod nas uz jedva malo manje vrijeme čekanja..
 
Nedavno uzeo set plastika 550eur preko ali i hp jos dodatno trazio 120kn jer su naveli da je vrijednost 70usd

Cca 2 tjedna za ali dostavu i gas
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Evo,rekord nad rekordima, za 11 dana stiglo, nista doplata,samo preuzeo...a,e...nije e.bay.,vec aliexpress...
Meni je rekord priko eBay.de bilo 2 dana, naručija u utorak, u četvrtak prid vratima, i to paket dimenzija mašine za robu.
Bez ikakve nadoplate ili posebnog tretmana.
Uvik biram najjeftiniju moguću dostavu. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: prpa
Jbg dogodi se, evo sad sam pogledao imam 15 pošiljki ove godine (sve sitnice, najskuplja stvar iskače sa 15€), a neznam kolko još prošle, i nikad ništa. Paket dođe u mađarsku, prepakiraju ga, neka njihova kurirska služba, preda ga overseasu u HR i svaki put tako. Naravno pričam za aliexpress sa naznakom da je VAT uključen, ne ebay. I uz to, ako ima veze, UVIJEK biram neki od aliexpress shippinga, dali saver dali standard bilo šta da je njihovo ne onaj cainao il kak već i druge neke opcije.

Naravno npr. paketi iz Tajlanda od kud naručujem OEM dijelove za CRF-a, UVIJEK idu kroz carinu i uvijek mi se naplati PDV+naknada, probao sam više verzija shippinga ali uvijek je isto, jer ne rade prepakiravanja.. Danas baš idem u poštu po sajlu kuplunga koju sam platio 170kn sa shippingom i piše da me čeka 58kn u pošti platit.. Opet jeftinije nego 254kn kolko je kod nas uz jedva malo manje vrijeme čekanja..
ja u šusu uzeo 4-5 svari... sve dosle prepakirane zajedno kurirom a jedna solo prek HP. u istom trenu placena kosarica za sve.... stvar srece
i to mi je jedna od 10-15 narucenih izvisila tak da je i dalje pozitivan skor
 
  • Like
Reactions: BreakM
jedno pocetnicko pitanje za aliexpress (nisam nikad kupovao tamo), vjerojatno pitanje vrijedi i za Amazon.

Kako se vrsi placanje? Znam da je na karticu (debitnu, kreditnu itd) jer nema paypala kao "konkurentskog" nacina placanja, ali, jel to kao kod online trgovine u npr HR gdje se na kraju otvori autorizacijski ekran pa se kupovina autorizira preko moba (barem tako najcesce kupujem online u HR ako nije paypal) ili nekako drugacije? Za ebay sam oduvijek placao paypalom i taj koncept kuzim.
 
Revolut imas? revolut majka, potpuno bespla.
Meni je sacuvalo karticu, kod nekih iznosa preko tipa 20 usd trazi autorizaciju da kliknem ponovo mjesec isteka kartice i to je to
Ne, obicna debitna u RBA (ajmo to nazvat tekucim racunom). Na nju mi je vezan i paypal
 
Ja placam Paypalom na Aliexpressu. Na Amazonu ne moze, to je tocno ali oni imaju Amazon Pay.
Aha, znaci paypal radi na Aliexpress? Super.
A sto je onda sa Amazonom, kad sam vec potego pitanje? Taj Amazon Pay je isto kao i paypal samo sto se koristi za Amazon i trebao bi kreirat racun za to kao i za Paypal?