Kupovina preko Ebay-a

Jbg dogodi se, evo sad sam pogledao imam 15 pošiljki ove godine (sve sitnice, najskuplja stvar iskače sa 15€), a neznam kolko još prošle, i nikad ništa. Paket dođe u mađarsku, prepakiraju ga, neka njihova kurirska služba, preda ga overseasu u HR i svaki put tako. Naravno pričam za aliexpress sa naznakom da je VAT uključen, ne ebay. I uz to, ako ima veze, UVIJEK biram neki od aliexpress shippinga, dali saver dali standard bilo šta da je njihovo ne onaj cainao il kak već i druge neke opcije.

Naravno npr. paketi iz Tajlanda od kud naručujem OEM dijelove za CRF-a, UVIJEK idu kroz carinu i uvijek mi se naplati PDV+naknada, probao sam više verzija shippinga ali uvijek je isto, jer ne rade prepakiravanja.. Danas baš idem u poštu po sajlu kuplunga koju sam platio 170kn sa shippingom i piše da me čeka 58kn u pošti platit.. Opet jeftinije nego 254kn kolko je kod nas uz jedva malo manje vrijeme čekanja..
sa kojeg web shopa narucujes za CRF-a?
 
sa kojeg web shopa narucujes za CRF-a?
https://bikerzbits.com/ nemaju sve motore, mislim da imaju sve dijelove samo za one koji se proizvode u tajlandu. Sami dijelovi su višestruko jeftiniji neg u EU, ali shipping pa sad carina i pošta pojedu velik dio kolača i završi cca 80% cijene u rutingu, ali obzirom da se i kod njih čeka po 7-10 dana na dijelove a od ovih airmail je 10-14 dana...
 
Upravo Narucena jedna 32GB, 49usd, super mi se cini, hvala
Dodatno sam narucio iz iste trgovine jos jednu solarnu za 48 i jednu 5MP wifi za 30 usd, ukupni popust na 3 kamere oko destet usd, dakle sve skupa 120usd.

Nadam se da se mogu pratiti iz iste aplikacije sve 3kamere
Ako su 3 različita modela mala je šansa za istu aplikaciju.
 
https://bikerzbits.com/ nemaju sve motore, mislim da imaju sve dijelove samo za one koji se proizvode u tajlandu. Sami dijelovi su višestruko jeftiniji neg u EU, ali shipping pa sad carina i pošta pojedu velik dio kolača i završi cca 80% cijene u rutingu, ali obzirom da se i kod njih čeka po 7-10 dana na dijelove a od ovih airmail je 10-14 dana...
hvala
 
Evo, stigoše i one danas, diodni-reflektori...ouuuu... sutra sljedi ugradnja... ,samo preuzeo...
 

Attachments

  • 20220913_104827.jpg
    20220913_104827.jpg
    2 MB · Views: 0
Kako vam dolaze stvari sa aliexpress saver shippingom? Prošli mjesec naručim 3 stvari, jedna aliexpress standard shipping i dvije preko saver shippinga. Ovo preko standard shippinga došlo overseasom u roku cca 2tj, ove druge dvije preko jeftinijeg shippinga već 2-3tj nema pomaka, piše prek aliexpress trackinga da je u HR pošti već više od 2tj, a tracking HR pošte samo ima paket u najavi da dolazi iz mađarske.. i oba potpuno isto zapela...

Nije mi nešto bitno jer je ukupna vrijednost oba zajedno oko 5€ zato sam i birao saver shipping, ali čudno...
 
ne brini, doce ti,samo ces cekati malo duže, il do isteka roka dostave, jer to je naša Posta, kad njima dodje u ruke, ako nemaju računicu... kad dođe...meni je jednom neka sitnica,bezvrijedno tako reci...doslo iz Kine za 10 dana.,a 21 dan dok je stiglo iz Zagreba...
 
Kako vam dolaze stvari sa aliexpress saver shippingom? Prošli mjesec naručim 3 stvari, jedna aliexpress standard shipping i dvije preko saver shippinga. Ovo preko standard shippinga došlo overseasom u roku cca 2tj, ove druge dvije preko jeftinijeg shippinga već 2-3tj nema pomaka, piše prek aliexpress trackinga da je u HR pošti već više od 2tj, a tracking HR pošte samo ima paket u najavi da dolazi iz mađarske.. i oba potpuno isto zapela...

Nije mi nešto bitno jer je ukupna vrijednost oba zajedno oko 5€ zato sam i birao saver shipping, ali čudno...
jako sporp preko savera
 
Izgleda da saver stvarno nema smisla, još i izgleda ide preko pošte pa to što sam uštedio shippingom dat ću pošti.. od sad samo standard..
 
ma ovo vise niko nemre poloviti.. zadnje dvije mi dosle prek poste i nisam nista platio, prosla tura prek poste skuplja pita od tepsije, prije toga redovito kuririma bez naplate... a sve gluposti ispod 100kn
 
Ja čekam nešto od 60-ak dolara, platio odma i porez na to. Sad ostaje vidit za koliko će me još "oženiti" ovde.
 
Kako vam dolaze stvari sa aliexpress saver shippingom? Prošli mjesec naručim 3 stvari, jedna aliexpress standard shipping i dvije preko saver shippinga. Ovo preko standard shippinga došlo overseasom u roku cca 2tj, ove druge dvije preko jeftinijeg shippinga već 2-3tj nema pomaka, piše prek aliexpress trackinga da je u HR pošti već više od 2tj, a tracking HR pošte samo ima paket u najavi da dolazi iz mađarske.. i oba potpuno isto zapela...

Nije mi nešto bitno jer je ukupna vrijednost oba zajedno oko 5€ zato sam i birao saver shipping, ali čudno...
Update, došlo sve odjednom danas, ta 2 i nešto što sam prije samo 2tj naručio, poštar HPa samo ostavio bez dodatnih plaćanja.. divlji zapad za te saver shippinge..
 
  • Haha
Reactions: Paf