Kupovina preko Ebay-a

U Chini je sad Nova Godina.,aliexp.ne radi od 16-28.01...ali može se kupovati, naručivati,jedino isporuka ide od 29.01...a ima i nekih akcija dosta u ovom periodu...zavisi tko sta treba...
 
  • Like
Reactions: Freesty and SpoRRi
ma napišu oni kaj im treba,viđao sam ih i na drugim motorima,samo si pogledaj prihvate na retrovizoru, ova strana kaj ide na uteg je ista skoro na svima
 
drukčiji je prihvat, ov ,,moji,, ima nosač koji ide ispod šerafa na retrovizoru a ovi tvoji izgleda kao šelna koja ide na volan
 
ako je netko kupovao mobitel u Kini, kolika je carina i pdv?Čujem svakakvih infoa,da nema pdv-a ali ima carine itd.
 
danas čuo toliko verzija, a na stranicama carine toliko gluposti da je to čudo
 
  • Like
Reactions: prpa
Ima tu nekih fora da npr baterije nebi trebale ići airmailom (dostava tjedan-dva-tri), pa su mi jednom poslali bateriju za dron unutar igračke plastične vw bube airmailom, na deklaraciji igračka, u paketu post-it na kojem rukom piše "battery is inside the car"

Ili fora da ne smiješ npr. transmitere za RC dronove imat jače od xy watta i da moraš imat dozvolu od HAKOM-a itd što stvarno moraš ako ideš normalno, ali uz razna kineska prepakiravanja imam domet od cca kilometar i za kontrolu i za video feed koji tad troši oko 1.6W :ROFLMAO:

Vjerojatno su slične fore i sa mobitelima, kad bi to išlo normalnim putem i kad bi netko na carini skužio da je to mobitel, problem, ako ne, onda kako post iznad mene spominje, prođe kao i sve drugo što nebi trebalo proć, bez problema. Osobno nisam naručivao mobitele i tablete jer nisam primjetio veliku razliku u cijena/performanse u odnosu na neke "treće" brendove dostupne kod nas.
 
Sve ovisi dal na carini otvaraju paket.
Ja sam se godinama bavio playstation konzolama pa sam narucivao dijelove i uredaje za modifikaciju koji su bili i skuplji od 160kn al nije bilo problema. jednom me kolega s posla molio da mu uzmem one glupe naocale sa kamerom pa je morao platit carinu, isto tako sam nahebao kad sam kupio maticnu za laptop.
A sto se tice baterija to nisam znao da je problem, a narucivao sam ih davno one od 4.7v i nije bilo problema.
 
Sve ovisi dal na carini otvaraju paket.
Ja sam se godinama bavio playstation konzolama pa sam narucivao dijelove i uredaje za modifikaciju koji su bili i skuplji od 160kn al nije bilo problema. jednom me kolega s posla molio da mu uzmem one glupe naocale sa kamerom pa je morao platit carinu, isto tako sam nahebao kad sam kupio maticnu za laptop.
A sto se tice baterija to nisam znao da je problem, a narucivao sam ih davno one od 4.7v i nije bilo problema.

Nisam siguran da je više to 160kn bitna cifra za nešto, mislim da sad carina/pdv ide i da je 1€ vrijednost ako prolazi kroz carinu kao paket iz treće zemlje, to je promjenjeno i spominjano u ovoj temi prije x stranica, zato se sad prepakirava većina kineskog negdje u EU, pošalju kao "bulk" hrpu toga, plate poreze tamo za neku fiktivnu smanjenu vrijednost, onda tebi tvoj 1kom pošalju iz EU prema EU gdje 22€ nije bitna cifra..
 
Nisam siguran da je više to 160kn bitna cifra za nešto, mislim da sad carina/pdv ide i da je 1€ vrijednost ako prolazi kroz carinu kao paket iz treće zemlje, to je promjenjeno i spominjano u ovoj temi prije x stranica, zato se sad prepakirava većina kineskog negdje u EU, pošalju kao "bulk" hrpu toga, plate poreze tamo za neku fiktivnu smanjenu vrijednost, onda tebi tvoj 1kom pošalju iz EU prema EU gdje 22€ nije bitna cifra..
E onda vise neznam. U zadnje vrijeme jako nalo narucujem, znam bilo je ono nesto da je posta uzimala, pa su onda uzimali svakak, pa onda ovaj neki porez sto sad odma uzimaju, pa su mi znali jos i na posti to zaracunat makar sam platio odma kod narucivanja. Sad vidim opet neke muljaze kod pracenja posiljke da kao vrlo brzo stigne u hr, a onda cekam jos 2 tjedna da dobim doma.
 
evo dvenove posiljke danas prek Hp... jedna bubnula 22 kn haraca, druga dzaba.... sutra cu vidjeti u kojoj je kaj al opet sve gluposti i sitnice....
ođe logike ko i u cijeloj drzavi
 
  • Like
Reactions: Freesty and prpa
Doslo,a...pa neka i ovo bude...
 

Attachments

  • 20230122_211957.jpg
    20230122_211957.jpg
    1.9 MB · Views: 0
  • 20230122_213035.jpg
    20230122_213035.jpg
    2.1 MB · Views: 0
Neznam zasto je u auto-kuci ova ručica 100 eu, u kompletu sa kozom ...evo stiglo sa aliaex.,15eu..,i to origgigi,samo utaknuo i novo...
 

Attachments

  • golf +.jpg
    golf +.jpg
    2.1 MB · Views: 0