Kupovina preko Ebay-a

kak ide sad dostava prek njih? i kakve su cijene u usporedbi sa alijem?
prije sam uzimao sam prek njega al kad je krenulo ono s dodatnom naplatom sam se prebacio na ali
 
kak ide sad dostava prek njih? i kakve su cijene u usporedbi sa alijem?
prije sam uzimao sam prek njega al kad je krenulo ono s dodatnom naplatom sam se prebacio na ali
Dodatnom naplatom? Na sto mislis?
Ne bi trebalo biti carine ako se narucuje iz EU sa Ebaya.
 
Ne znam za te probleme, ali meni sve uredno dodje...pa tako preporučujem ovaj sitni penzzione dodatak, koji zlata vridi... naravno, za one koji duže sjede, voze ... ali i svejedno, - super udobnost, možda i ovoj iza uzmem...
E a kako podnosi naginjanje u zavojima kad se struže fuzićima?
 
  • Haha
Reactions: prpa
Pozdrav,

što se sve plaća prilikom kupovine iz UK? Carina i PDV? Jel su dogovoreni možda kakvi trgovinski ugovori prilikom izlaska UK-a iz EU-a ili se gleda kao kupovina iz bilo koje druge zemlje izvan EU?

Hvala.
 
Pozdrav,

što se sve plaća prilikom kupovine iz UK? Carina i PDV? Jel su dogovoreni možda kakvi trgovinski ugovori prilikom izlaska UK-a iz EU-a ili se gleda kao kupovina iz bilo koje druge zemlje izvan EU?

Hvala.

Kao kupovina iz bilo koje trece zemlje. Gotovo sam siguran da je Sjeverna Irska izuzeta od toga, pa ako kojim slucajem kupujes tamo, nema davanja
 
Last edited:
  • Like
Reactions: BreakM
E a kako podnosi naginjanje u zavojima kad se struže fuzićima?
Strom nije za naginjanja i deranje tih fuzica... mozda je nekom, meni ga je zao, ide samo ravno...nema zavoja...
 
  • Like
Reactions: Spori
Kao kupovina iz bilo koje trece zemlje. Gotovo sam siguran da je Sjeverna Irska izuzeta od toga, pa ako kojim slucajem kupujes tamo, nema davanja
Nije li Sjeverna Irska i dalje slobodna trgovati sa EU identicno kao i prije Brexita?
 
malo o govnarskoj firmi hp, Paket poslan u srijedu dhl-om iz Berlina došao u četvrtak u Zg poštu, još se kiseli negdje u kombiju ili na stalaži
 
malo o govnarskoj firmi hp, Paket poslan u srijedu dhl-om iz Berlina došao u četvrtak u Zg poštu, još se kiseli negdje u kombiju ili na stalaži

Pred malo nešto vraćali (online shop), predali paket u poštu u mjestu, stajao kod njih 24 dana prije nego su ga poslali.
 
sva sreca pa mali kinezi salju svega dva tri paketa prekosvijeta pa se tu i tam nesto zagubi a cesto dodje i za par dana duze neg zakonski od splita do zagreba haha
 
Neki dan se registrirao na Aliexpress i obavio prvu kupovinu. Kupio nesto za 20tak eura, dostava 10tak eura. Kaze da je dostava putem aliexpress standardne dostave.

Jesam dobro shvatio da ce to ici preko Budimpeste i bit dostavljeno Overseasom meni bez jebade sa HP, carinom itd? Na stranici gdje sam kupio pise da je porez vec obracunat u cijeni, ako to nesto znaci.

Drugo: vidim tracking da je u roku 2 dana to "Departed from sorting center"..... Predvidjeno dostavljanje meni doma je 25.03., da li je to u praksi tako (mjesec dana)?


Tnx


Dobio maloprije mejl od Overseasa da je posiljka u dostavnom vozilu i da ce danas biti dostavljena. 2 tjedna od narudzbe. Sasvim OK
 
meni nedavno jedna dosla za 2 tjedna, a druga kupljena prije nje jos je negdje na oceanu

i jedan saver mi dosao kroz 2-3 tjedna sa donacijom od 2okn dragom HP (cijena narudzbe 13kn)... vise platim uhljebima neg malom kinezu, dostavi prek svijeta i svem ostalom u lancu
 
  • Like
Reactions: prpa
e,a bilo bi dobro prije narudzbe da kliknete trgovca gore u livon kantunu,i vidite datum od kad se bavi prodajom...trebalo bi izabirati one od bar 3-4 god. starije trgovce, i vidi se i njihova ocjena dostave...kontakta.,itd. ovi novijih godista su samo preprodavaci,a i skuplje je kod njih nego u starijih izdanja, ista roba, samo malo klikati okolo...
 
e,a bilo bi dobro prije narudzbe da kliknete trgovca gore u livon kantunu,i vidite datum od kad se bavi prodajom...trebalo bi izabirati one od bar 3-4 god. starije trgovce, i vidi se i njihova ocjena dostave...kontakta.,itd. ovi novijih godista su samo preprodavaci,a i skuplje je kod njih nego u starijih izdanja, ista roba, samo malo klikati okolo...

To sam napravio tek nakon kupovine jer mi nije palo na pamet prije (prva kupovina na aliexpressu i kupio sam kod najjeftinijeg prodavaca). Posluje od kraja 2022. godine, ima 85% score u niti 20 prodanih artikala i niti jednog followera. Malo mi je bila knedla u grlu zbog 30€, ali sve je ispalo u redu - dosao je neostecen proizvod 2 tjedna od narudzbe. :)
 
  • Like
Reactions: Paf