Kupujem prvi motor ikada ...

CordisDia

New member
Dečki, već dugo godina želim si nabaviti motor , i napokon mi sada to i financije dopuštaju ... Zanimaju me vaša mišljenja . Još nisam baš siguran koje su mi mogućnosti putovanja ( tipa od Zagreba do mora, Zagreb do Beča,Zagreb do Budimpešte i slično) - jer na mnogo mjesta na internet mogu pročitati da nije preporučljiv za duži put . Nešto što me najviše privlači je
2000000002.jpg
 
Dečki, već dugo godina želim si nabaviti motor , i napokon mi sada to i financije dopuštaju ... Zanimaju me vaša mišljenja . Još nisam baš siguran koje su mi mogućnosti putovanja ( tipa od Zagreba do mora, Zagreb do Beča,Zagreb do Budimpešte i slično) - jer na mnogo mjesta na internet mogu pročitati da nije preporučljiv za duži put . Nešto što me najviše privlači je

Ako kupuješ prvi motor, pretpostavljam da ti je vozački staž na motorima 0.... Hajmo pretpostaviti da ćeš uglavnom (na tjednoj bazi) voziti dulje rute (Zagreb-Beč), ovo je ne baš najzahvalniji motor za tako nešto... U tom smjeru, po meni puno je smisleniji neki putni enduro, tourer ili sport tourer, em što će vjerojatno svi biti ugodniji po pitanju zaštite vjetra, performansama sposobniji i financijski zahvalniji, ali ne bitno... ajde malo detaljnije raspiši tko si, što si i kaj hoćeš, a nakon toga što ti se sviđa i zašto, onda ćemo ti moć dat neki precizniji savjet..
 
Ako kupuješ prvi motor, pretpostavljam da ti je vozački staž na motorima 0.... Hajmo pretpostaviti da ćeš uglavnom (na tjednoj bazi) voziti dulje rute (Zagreb-Beč), ovo je ne baš najzahvalniji motor za tako nešto... U tom smjeru, po meni puno je smisleniji neki putni enduro, tourer ili sport tourer, em što će vjerojatno svi biti ugodniji po pitanju zaštite vjetra, performansama sposobniji i financijski zahvalniji, ali ne bitno... ajde malo detaljnije raspiši tko si, što si i kaj hoćeš, a nakon toga što ti se sviđa i zašto, onda ćemo ti moć dat neki precizniji savjet..
Vozački staž na motorima mi je 0 ... Neću na tjednoj bazi voziti rute Zagreb-Beč , nego samo povremeno - recimo jednom na mjesec . Ako bih imao nešto poput tog Indiana - kada bih išao na ljetovanja , nadam se ići s njim - ne s autom ili busom ... Mislim da nemam potrebe za enduro ili tourerima zbog povremenih jednodnevnih vožnji od max 500 km... Nisam planirao voziti relacije tipa Zagreb-London ... Ako moram reći postotak , recimo cca 75% grad - 25% vikend izleti izvan grada. Pretežito ću se voziti sam , povremeno će biti putnica uz mene . Glede preformansi nemam nikakvih želji i očekivanja, za prvi put što bude , bit će -vjerujem da nemrem znat dok ne odvozim barem 1000 km ... Jedan sam od onih koji neće voziti samo dok su topli proljetni i ljetni dani , otporan sam na hladne dane... Jedno vrijeme sam imao interesa za Hondu CMX500 rebel , ali poznanik koji ju je bio nabavio je imao dost loša iskustva s njom - dva pada u relativno kratko vrijeme,cvilio zbog prevelike potrošnje goriva ... Nikad nisam imao priliku uživo pričati s ljudima koji imaju motore poput ovog Indiana ili sličnih Harleya,Yamahi ,ali ovakav tip motora me na prvu privlačio ...
 
Prelijep motor i to je sve. Ako zelis uzivati u voznji a ne se naslikavati za Instagram pored motora, uzmi nesto sto ti je gore preporuceno.
Kao neki kompromis izmedju ovog pomodnog retro stila i necega sto ces u stvari i voziti bih ti preporucio Bandita 650 ili 1250 u naked verziji. Lijepo se voze, imaju dovoljno snage, a i lijepo izgledaju sa velikom okruglom lampom naprijed.
 
Uzmi tu makinju novu sa 0 KM...i krenite zajedno pomalo u nabijanje KM...
 
  • Like
Reactions: hondimir
Dobro ti kaže StickyFingers puno je smisleniji neki putni enduro. Uzmi neki allround kao sv 650, nauči voziti, pa ćeš tek onda znati koji je pravi za tebe. Ovaj gore je za sve drugo osim za namjenu koju si opisao.
Osim, ako nisi već kupio skull-head bucket helmet iz WW2, onda ti nema pomoći. :mrgreen:
 
Kupi ono sto si mozes priustit i za cime ti srce zaigra na prvu, ne uzimaj forumske preporuke kao sveti gral, nismo svi isti i ne ocekujemo isto od motora. Ako je to ovaj motor, nek bude taj. Ionako je dovoljno skup da ako se ne nadjes na njemu neces bit kruha gladan, a nakon njega ces vec imat sliku sto od motora ocekujes pa ce slijedeci biti izabran i po pitanju ocekivanja, ne samo srca.
 
Ja ću ponovno zagovarat što i inače... ovdje mi više smrdi na all aroundera sa old school/chopper/brat brijom... Yamaha XV950, ima onaj kaj je taman na pola puta između kava trkača i choppera... SV650X za malo više coffe rejser... sva pregršt trijumfa, jamahi, scramblera, kakvih god zamisliš... mislim da se stilski već samo nalaže, motori umjerene mase, izuzev ubrzanja i krajnje brzine malo boljih performansi od Indijanca sa slike (iako bi ja na njemu ljubavnicu volio vozit...) i jednostavniji na kraju tebi kao korisniku.. nemojmo sad tu preslagivati muškosti ko po ladnom ko po toplom a ko po jajcima...

P.S. kaj se kolege tiče, dva pada govore o njemu kao vozaču ili njegovoj sreći... a o potrošnji, hah gle... ak nemreš točit, nemoj se ni vozit sinko, ili barem ne moj kukat...
 
:unsure: ti kupuješ prvi motor i to ti je lijepo, OK

netko nešto želi/sanja -nekome je nešto lijepo, 'ko i razne žene, ali bez obzira na sve;
dok to ne provozaš, ništa ne budeš više znao, nego par ljudi
koji tu tipka i uglavnom se zayebava :mrgreen:

možda budeš oduševljen, a možda se razočaraš, pa promijeniš više njih i tako...

C'est la vie :mrgreen: :cool:


BTW
možeš skoro sa svakim motorom, pa i skuterom napraviti te vožnje koje planiraš/želiš (y)
 
Last edited:
netko nešto želi/sanja -nekome je nešto lijepo, 'ko i razne žene, ali bez obzira na sve;
dok to ne provozaš, ništa ne budeš više znao

Upravo ovo! Ja naletio na VN900 prije vozacke i zaljubio se na prvi pogled. Frend sa vozackom probao i ja kupio. Prvi put kad sam ga provozao skuzio da to nije za mene i moj stil voznje. Srecom, kupio ga za povoljne novce pa jos i zaradio na njemu na kraju, ali sam isto tako mogao popusiti.
Provozaj, pa ces onda biti pametniji.
 
Ja isto kupijo svoj prvi motor ikada,ne računajući Zike i Koze prije 25 godina. Gledao, njuškao, ovo, ono, pitao i ovdje savjete i odlučim se za Dragstara 250. Uzeo ga, taman sam pri kraju sa školom, i jedva čekam prve vožnje. Puno ljudi mi je reklo, to ti je slabo, a isto tako puno ljudi je reklo, poslušaj sebe. Probao ga malo, i smješak... Da nemam uši smijao bi se oko cile glave...platio ga ok novce ništa pretjerano...košta škola i oprema... U školi sam zadužio MT07 i kao početniku, super mi je legao. Imam osjećaj da bi mi za početak sve leglo, jer jedva čekam počet vozit. A onda za godinu-dvi, ić na nešto jače, i skužit šta oću. A za sada samo želim počet vozit MOTOR.
 
Dok ne probas par motora tesko da ces znat sto ti pase, ja sam promijenio par motora zadnjih 3 godine dok napokon nisam nasao ono sto mi najvise odgovara.
A sad uzimat novi motor je po meni glupost dok se ne naucis vozit i dobis neki osjecaj...Ak vec hoces neki cruiser kupi nesto rabljeno pa ako ti se dopadne kupis novog Indiana ili HD ako imas mogucnosti naravno...
 
Prije samog motora, par uvodnih riječi jer nekako vjerujem da će se planovi mijenjati... :mrgreen: Otići do Beča jednom mjesečno će se pretvoriti u dva, max tri puta godišnje. Možda. Budimpešta još i manje. Romantika je jedno, stvarnost drugo. Kad u npr. srijedu kad si planirao krenuti bude super vrijeme, u petak kad se vraćaš je kiša. Kad jednom tih cca 400 km odradiš po kiši, pitat ću te za slijedeći pokušaj. S nekim fensi putnim motorom i svom elektronikom i novom opet fensi opremom to se da ali je i dalje. rekli bi tovari, tramak. Bonus je to što su obje rute više nego dosadne. Dalje, ići na more s motorom je super.... ako imaš kuću na moru i sve stvari tamo pa ti je u ruksaku laptop i punjač za mob. Dakle. ovo nije bilo obeshrabrivanje nego baš naprotiv, razlog da uzmeš tog Indiana ako ti se sviđa. Ako kupiš motor koji ti se ne sviđa, imaš dvije opcije, bolja je prodat što prije i uzeti nešto prikladnije ili druga, ostavi ga da trune u garaži.
Sad malo o motorima. Po pitanju samog Indiana, lijepi su i skupi ali nemam baš nikakva iskustva s njima. Ako su vozni ko Harley onda nisu vozni. S obzirom da si početnik nije ti to ni neki problem jer za bolje ni ne znaš. Jedino ako su teški i neupravljivi onda ti se zgade motori generalno. Zato je izbor prvog motora relativno bitan. Dalje, mislim da je zastupnik u Splitu i ne znam ima li servisa u Zg što je vrlo bitno. Romantiku servisa u Beču ili Pešti zaboravi.
Pogledaj ovu retro Yamahu koju je netko preporučio, Ducati Scrambler ili tako nešto. Izuzetno su vozni, upotrebljivi i atraktivni motori.
 
Last edited:
Moja preporuka ti je da napraviš popis motora koji te zanimaju,dobro se informiraš o njima i ako je moguće isprobaš ih,a onda po izgledu, specifikacijama, performansama i udobnosti odlučiš kaj ti najbolje paše.A ak ti je Indian Scout motor iz snova i baš si zapeo za njega,onda vjerojatno nebi bio zadovoljan s nečim drugim i vjerojatno bi stalno mislio "možda sam ipak trebao uzeti Scouta".
A za tog frenda sa Rebelom 500,iskreno mislim da malo cjepidlači.Motor troši 3,7 litara na 100 km,to stvarno nije puno,osim možda u usporedbi s 4T skuterima s 50 ccm.A i ne kužim kaj je radio da se dvaput skršio u,kako kažeš,relativno kratkom vremenu,osobno nisam probao Rebela,ali čuo sam puno preporuka da je dobar kao prvi cruiser i da je lagan za vožnju.
 
Definitivno treba motor kupit sa srcem i kupi ono sta zelis...al ovo nikako nije dobar motor za prvi motor...jako tezak, losa voznost i okretnost
 
Dečki, već dugo godina želim si nabaviti motor , i napokon mi sada to i financije dopuštaju ... Zanimaju me vaša mišljenja .
Moje mišljenje je da svoje želje ne govoriš nikome a pogotovo ne iznosiš ovako na forumu, jer ljudi jedva čekaju da se poseru po drugome jer su uglavnom zavidni (čak ne toliko na materijalnom, već na samoj činjenici da imaš snove).
Ne triba ti tuđa negativna energija.


Meni motor mrak izgleda, ta klasa motora je sigurno manje udobna na duža putovanja (manji hod amortizera, nikakva zaštita od vjetra), ako misliš povremeno i u dvoje - suputnica će ti se "satrat", tu je još cijena dodatne opreme i dostupnost dijelova i servisa.
Sretno!
 
Last edited:
Dečki, već dugo godina želim si nabaviti motor , i napokon mi sada to i financije dopuštaju ... Zanimaju me vaša mišljenja . Još nisam baš siguran koje su mi mogućnosti putovanja ( tipa od Zagreba do mora, Zagreb do Beča,Zagreb do Budimpešte i slično) - jer na mnogo mjesta na internet mogu pročitati da nije preporučljiv za duži put . Nešto što me najviše privlači je
2000000002.jpg
Kažu o ukusima se ne raspravlja. Ako se tebi sviđa to je super ali bi trebao probati kakav je taj tip motora za vožnju, a pogotovo za vožnju ovu koji su ti naveo.
Nisam nikada vozio ovakav motor ali mislim da ne bi baš uživao na njemu do Beča ili na duže ture pogotovo na autoputu.