Kupujem prvi motor ikada ...

Uvijek treba biti oprezan.
Krenit sa slabijim.
Ja i kad novi mobitel kupujem prvo kupim osnovni model. Pa kad ga prerastem, idem na jaci takav.
Zivot je dug, nema mjesta kerefekama.
 
evo ti sugestija jednog ex djelatnika a.škole, :D
bitna je stavka koliko ti je god,ustvari jako bitna a to nisam primjetio da si naveo !?
ako ti je vozačko iskustvo 0 km a tako pišeš najprije položi pa da vidiš koliko je to sve za tebe,
ima likova želi motor pošto poto i kad osjeti malo straha ili čak nesigurnosti odman odustaju od cile zamisli i ideje,
za prvi motor preporučan ti sl,motor na kojem ćeš polagati pa čak i isti............zašto ?
na njemu si stekao donekle neko znanje/sigurnost i upoznat si sa tim motorom,
naravno ako ne baš isti onda svakako sl. motor od konkurencije do tih nekih 600ccm koji su najčešće po tim a. školama u toj A kategoriji........
Imam 27 godina ... Polagat ću zato da vozim ,nema odustajanja - a ovaj Indian je :love::love::love: kad sam ga prvi put bio vidio na cesti . Skoro sve autoškole koje sam gledao imaju motore poput Yamahe mt 07, lijepo je to - al neki drugi put , nekom drugom prilikom ...
 
Taj Indian je mrak motor, jedino je većini preskup za učenje, popravke zbog početničkih grešaka, izvrtanja u mjestu,.... Zato ti ekipa dobronamjerno savjetuje da "ubodeš" neku kramu bar za prvu sezonu za 2000-3000 ojra, nemaš što puno izgubiti prodajom, da ga i slomiš do kraja opet je manja šteta nego na ganz novom motoru. Nakon jedne sezone ti si već nešto sasvim drugo kao vozač motora nego kad izađeš iz autoškole. Možeš uvažiti savjet a i ne moraš, tvoje želje, tvoja lova, tvoji snovi.
 
Gottlieb Daimler je davne 1885 godine stvorio prvi motor, doduše na parni pogon, ali nekako sumnjam da imaš para da ga kupiš ?!? o_O
 
  • Haha
Reactions: ZP1993
Men se čini da ti se kofrčiš.To je jadan stih iz jedne pjesme.Ali ,mogućnosti kupnje su jedno ,mogućnosti stroja tipa Indian drugo ,a tvoje mogućnosti kao mladog vozača početnika su treća mogućnost da se odmah na početku tvoje moto karijere negdje saspeš.A to ti nikako ne želim ,ni ja niti ostali koji daju prijedloge ili savjete.Zato ,pamet u glavu što znači ovo :ne znači da znaš i voziti ako imaš jak motor ili auto od 300 konja.A to što mnogi počinju minimalno sa nekim manjim eRRRRom jer misle da mogu je neka sasvim druga priča.
 
Imam 27 godina ... Polagat ću zato da vozim ,nema odustajanja - a ovaj Indian je :love::love::love: kad sam ga prvi put bio vidio na cesti . Skoro sve autoškole koje sam gledao imaju motore poput Yamahe mt 07, lijepo je to - al neki drugi put , nekom drugom prilikom ...
Kupi šta ti srce želi, vozi i uživaj. Ionako će svi planovi kad i kako ćeš koristiti motor pasti u vodu poslije par mjeseci korištenja ali to nije ni bitno, bitno je da uživaš u svakom kilometru koji odvezeš i sve dok je tako, dobro je!
 
Ja mislio da je kriza srednjih godina, a njemu tek brkovi kreću. Ne trebaju tebi savjeti za prvi motor.:mrgreen:
 
Aprilia 650 pegaso, kle, transalp i sl.

To su motocikli na kojima se uci vozit.

Benvej F 650 GS.
Ti mogu do beca, a bogami i do peste, bez problema, jeftinije i udobnije od indiana.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: 2W and BradatiGad
Moj prvi je bio GS 500, dva cilindra 35 kw, mrak motorcek za pocetak
 
.
 

Attachments

  • IMG_20210428_201842.jpg
    IMG_20210428_201842.jpg
    395.2 KB · Views: 0
Chopera moze uvijek kupit, ali prvo kroz 20ak tisuca km naucit vozit motor, pa kad proba chopera nek vidi kakvo je to smece.
 
Da se nadovezem na ovu raspravu o izboru prvog motora..
Prvi motor treba bit jednostavan za vozit, lagan i upravljiv.. I ne prejak naravno. I to je ukratko to.
Pred dosta godina, moj prvi motor je bio Fazer 6 2004. Kupio sam ga prije nego sam uopce polozio jer sam bio pametniji od svih..
Medjutim bio mi je pretezak, prejak i definitivno me plasio neko vrijeme.
Nije da se ne moze, moze se i na litri.. stvar je da je put duzi i treba vise vremena u kojem je torba u glavi.
Vecina nas ima motore koji su takvi i koji su potpuno nekompetentni za ono sto ih koristimo i nacin na koji ih koristimo.. Ali ego nece priznat