Kvad ne želi upalit, iskra???

groz7

New member
Riječ je o kvadu tgb blade 550 se 4x4, mislim da 2010 godina. Vozio sam se s kvadom po cesti malo dodao gas na ubzdrici i samo je riknuo. Pokušao sam ga upalit s čokom, ali ništa. Onda sam gledao pa kak se ugasio, a tank je pun. Uzeo sam onaj sprej starthilfe neki koji sam mu špricao tak da upali ali i to nije uspjelo (tam ispod sica u dovod zraka il di već, nisam profić). Svjećicu sam izvadio pa sam ju '' obnovil'' . Vratio sam ju i opet ništa i na kraju sam ga gurao doma. Sada je pitanje zašto se to desilo? Imam osjećaj da je neki problem sa iskrom. Svjećica je u dobrom stanju, pa je možda bobina otišla?? On okreće motor (regla) al jednostavno ne pali. Kvad je bio potopljen ovo ljeto jer sam idiot pa sam išao kroz vodu koja je ispala duboka oko jednog metra pa sam cijeli kvad morao odšarafiti jer je voda otišla apsolutno svugdje, npr. kvad ne pali kada se drži prednja lijeva kočnica jer su po meni otišle žice, a na desnoj strani sa zadnjom kočnicom pali, kada je palio. Sad ne znam što mogu ja napraviti da ga nekako oživim, inače nakon što se dogodio potop (nakon što sam ga sredio) je palio svaki put iz prve, a sada ništa. Regla, daje znakove života ali ne želi krenut. Samo ga vrti. Hvala na pomoći.
 
Nemoj više ništa popravljati, odguraj to do mehaničara dok nisi napravio veću štetu. Dosta je tom quadu tvojih popravaka pa sad odbija suradnju.
Za početak promijeni svjećicu, to što tebi dobro izgleda ne znači da je ispravna.
 
I ja bih se složio - na prikolicu i pravac dobar servis... mislim, dobar servis, ne kod susjeda koji se "kuži u to"...
 
Kazes da imas osjecaj da je problem sa iskrom, a dal si provjerio dal ima iskru?? Ima ili nema

Skini bobinu i svjecicu, stavi svjecicu i bobinu i nasloni negdje na metalni dio na kvadu i zaverglaj/zakurblaj pa vidi jel baca iskru