Kvarner enduro soft

Brzo ćemo opet ...  (y)
 

Attachments

  • žbevnica.jpg
    žbevnica.jpg
    705.3 KB · Views: 144
Da nebude da se samo dalmoši điraju...
 

Attachments

  • 20191226_174210.jpg
    20191226_174210.jpg
    5.5 MB · Views: 146
  • IMG_20191227_115509_078.jpg
    IMG_20191227_115509_078.jpg
    3.1 MB · Views: 119
nije stvar u djiranju, nego kvalitetnoj prezentaciji  :mrgreen:
 
Jbt ...ovo postaje kvarner enduro hard  :mrgreen: s tim kravama... :jesus:
 

Attachments

  • DSCN0511.JPG
    DSCN0511.JPG
    846.1 KB · Views: 152
  • DSCN0516.JPG
    DSCN0516.JPG
    756 KB · Views: 128
Znao sam nekada opisati nedeljnje voznje, onako...jos topao, odmah po povratku iz djira. Ni sam ne znam zasto sam to prestao raditi, no...najvaznije je da se mi i dalje...svake nedelje vozimo. Malo smo stariji pa tu i tamo budemo prisiljeni preskociti pokoju nedelju iz objektivnih razloga...ali, uglavnom, za nas nema zime. Kada kazem nas....mislim prvenstveno na PG-a i mene, drago nam je kada se netko jos pridruzi no, nekako se pokazala konstanta nas dvoje. Doista ne poznajem nikoga tko se toliko jako voli voziti, i tko iskreno u tome toliko uziva....tu naravno mislim na PG-a i, sebe smatram velikim sretnikom da on voli svoje vrijeme i voznje podijeliti skupa samnom. Ja imam 'novi' motor....mislim da ce u 5-om mjesecu biti godinu dana kako ga imam(doista sam slab sa datumima i sjecanjima)...no, jos uvijek mi je velik i tezak...ali, ne zelim se predati jer...od davnih dana taj mi je motor bio ultimate zelja, ono sto sam zelio jako jako...pogotovo kada bi neke ljude (velike ljude, vrhunske vozace) vidio kako sa tim motorom lete. Ja se jos uvijek mucim, spor sam i preplasen...no, nadam se s vremenom sve to popraviti. PG tu pokazuje veliko strpljenje i puno mu hvala na tome ;) . Nalazimo se uvijek negdje na 'pola' puta, obicno je to Cerovlje ili Plomin. Cesce Plomin...na moju zalost...jer je put do Plomina dosadan do neba, beskrajne ravnice koje mi doista iskreno idu jako na zivce i...na zalost imam puno vremena biti zalostan i osjecati kako 'za nista' trosim cepove na gumama koji mi za po terenu trebaju. Ne mogu si dozvoliti cesto mijenjanje guma. Ne jurim, asfaltom ne jurim iako, priznajem ponekad ne izdrzim i s uzivanjem dignem motor do 5-6 tisuca okretaja i uzivam na trenutke u njegovoj snazi...no, sve iznad 120 jednostavno mi nije ugodno i ne osjecam se sigurno....koliko god zbog toga bio pickica...ali, manje trosim dragocijene cepove. Ni jedna nasa nedelja nije ista...no, nesto je konstanta...poprilicno brzo popijemo kavu i krecemo u avanture...i jedan i drugi jedva cekamo akciju. Velika mi je sreca sto PG (kao i ja) jednostavno ne podnosi asfalt pa smo vec u pravilu, nakon max 500 metara na nekom putu, makadamu ili slicno. Istra je prekrasna. U pravilu uvijek na pocetku budem malo ukocen(jos sam ja jako jako daleko od nekog vozaca) ali se polako...gledajuci PG-a ispred mene...pocinjem opustati. Puno znaci imati ispred sebe nekoga sigurnog, pratiti njegove putanje....osim kada mi pobjegne jer je jednostavno beskrajno bolji vozac :) :) :) . Mazohisticki zvuci...ali, volim da mi je tesko..ona neka mjesavina straha i velike zelje za uspjehom, napraviti neku serpentinu bez da padnem...pokusati je uvijek iznova napraviti sto brze mogu. Dese mi se, priznajem....gotovi napadi panike kada se zadisem i jedva dolazim do daha....ali, ne predajem se jer ne zelim....uzivam u tome i cilj mi je uvijek iz dana u dan voziti sto opustenije..i, naravno...sto brze. Neopisivo uzivam u makadamima...kada mirno mogu odvrnuti gas....uzivam u uzbrdicama, nizbrdica se bojim...ali se uvijek divim PG-u kako se zaletava po istima. Kroz glavu mi prolaze i drugi kojima sam se imao priliku diviti u zaletavanju nizbrdicama...glupo mi je navoditi imena...ali, sa sobom u glavi uvijek imam i puno jako jako jako dragih i dobrih ljudi..meni jako jako dragih. Bojim se i blata, tog naseg crvenog blata kada osjecam pod sobom zadnji i prednji kotac kako 'plivaju' ....srce mi uvijek jako tuce....a, opet...uzivam i u tome. Totalni mazohista. Motor mi je veliki(nogama jedva dodirujem pod) i tezak(za mene), kada zaglavimo u neki uski putic PG (hvala mu) mi uvijek mora pomoci da se okrenem...ja to sam ne uspijevam. Intimno me to frustrira i nadam se da cu se i to s vremenom nauciti...mislim, imam ja jos jako jako puno za uciti. No...u maniri teskog mazohiste beskrajno u svemu tome uzivam...te su mi nedelje nesto neopisivo vazno i dr4ago, te su mi nedelje lijecenje. Istra je prekrasna, svaki puta kada negdje stanemo....pogledi i vizure su za pamcenje...obicno toliko drhtim (valjda od adrenalina) da se obicno ni ne sjetim bilo sto slikati. Te su mi nedelje svetinja...i, cesto citam kako zene 'brane' odlaske u djir...mene moja, eto...apsolutno podrzava jer se u pravilu kuci vracam drugaciji covjek. Steta sto eto...prirodom posla imam samo i iskljucivo te nedelje. Popijemo kavu i PG mi kaze...danas samo teski tereni....istovremeno se userem od straha....a, opet...budem sretan, zeljan novih izazova. Ne bojim se padanja, padam redovno...iznimka je nedelja a da nisam pao...cak nam to bude cudno. PG doista poznaje jako puno puteva...ali, mozda najvise uzivam kada mi kaze da ne zna gdje smo...nekako mi to jos vise(ako je to moguce) povecava osjecaj avanture, na kraju krajeva...svi putevi vode negdje ;) . Ne smeta nam zima, ne smeta nam cak ni kisa, PG voli reci da nismo od secera...iako, ako je prognoza bas jaka kisa cijeli dan....ipak ne odemo, malo je to previse..pa i za nas. Djireve zavrsavamo uvije negdje uz pivu...najcesce jednu po pola uz ugodno prepricavanje voznje. Na kraju svakog puta imam veliku potvrdu zahvaliti mu na poklonjenom mi prekrasnom danu....evo, my 2 cent na ozivljavanju ove teme na forumu.....i, samo neka nam to potraje. Ako smijem reci u ime obojice...svi su dobrodosli. #EJZ #istosamoskrozdrugacije
 
ghost  bulding...

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/kako-je-propao-genetski-centar-u-srcu-cicarije-u-koji-je-90-ih-ulozeno-30-milijuna-eura/7327020/
 

Attachments

  • 92268683_2615158765366105_8739398345799237632_n.jpg
    92268683_2615158765366105_8739398345799237632_n.jpg
    75.6 KB · Views: 119
  • 91906326_2615158815366100_3348029996252790784_n.jpg
    91906326_2615158815366100_3348029996252790784_n.jpg
    74.2 KB · Views: 115
Hm da ...rane devedesete.  :misli: Vozili smo tom šumom tada...a i ranije, još je Juga bila . TT-a sam imao ...  :0648:
Sjećam se i priča o dvoglavim janjcima...Genetski manipuliranim , ovo ono ...
Uvijek neke bajke.  :jesus:

A sjećam se i  jedne od prvih vožnji s delbijem i Davorom .  :LOL: Na transalpinama tamo od tog centra prema Brgudcu ...
Blatni kolotrazi ... saamo za delbija  :mrgreen:
 
PG said:
A sjećam se i  jedne od prvih vožnji s delbijem i Davorom .  :LOL: Na transalpinama tamo od tog centra prema Brgudcu ...
Blatni kolotrazi ... saamo za delbija  :mrgreen:
:0648: :0648:
 
PG said:
Hm da ...rane devedesete.  :misli: Vozili smo tom šumom tada...a i ranije, još je Juga bila . TT-a sam imao ...  :0648:
Sjećam se i priča o dvoglavim janjcima...Genetski manipuliranim , ovo ono ...
Uvijek neke bajke.  :jesus:

A sjećam se i  jedne od prvih vožnji s delbijem i Davorom .  :LOL: Na transalpinama tamo od tog centra prema Brgudcu ...
Blatni kolotrazi ... saamo za delbija  :mrgreen:

Sad je suho...

Ali stavio sam krive gume na motor(90%cesta) :mrgreen:
 
Pih. Mi smo ti tih 2 kilometara po blatu, sa cestovnim gumana, prošli za manje od 12 sati. :smiley: