Kviz pitanje tj kako biti pametniji od države uvoznika i švabe

Gjuro

Member
Pozdrav svima,

već dugo me *teoretski* zanima Honda CB-1. U Njemačkoj se da naći dobrih primjeraka po ok cijeni, ali ... pitam nijemca preko mobile de da mi pošalje VIN broj, on pošalje, ja mailam gospodina Budišu u Hondu, a on mi veli da mi treba "preslika" prometne da bi se vidjelo valjda da je motor bio regan u Njemačkoj, ili što već... E sad tu nastaje problem jer svaki put kad pitam random švabu da mi pošalje kopiju prometne puca komunikacija, dalje nema...

Problem je što su ti motori bili rađeni za SAD pa imaju miljokaz, a ne km/h pa me to dodatno brine radi homologacije...

Hvala na savjetima ako bude pametnih  :D
 
Pošalji mail u CVH s tim upitom. Moje mišljenje je da ne bi trebalo biti problema s homologacijom ako je motor već bio registriran u EU. U CVH će ti sigurno znati odgovor.
Nitko pametan ti neće skenirati i mailom poslati dokument.  :mrgreen: Pogotovo ne u zemlju trećeg svijeta poput RH.
 
Ako ga kupuješ iz dućana od dilera oni će ti dati i tzv COC dokument i onda ti ne treba potvrda od Rutinga. Ako ide od privatne osobe onda neznam kako to ide.
 
Gjuro said:
Pozdrav svima,

već dugo me *teoretski* zanima Honda CB-1. U Njemačkoj se da naći dobrih primjeraka po ok cijeni, ali ... pitam nijemca preko mobile de da mi pošalje VIN broj, on pošalje, ja mailam gospodina Budišu u Hondu, a on mi veli da mi treba "preslika" prometne da bi se vidjelo valjda da je motor bio regan u Njemačkoj, ili što već... E sad tu nastaje problem jer svaki put kad pitam random švabu da mi pošalje kopiju prometne puca komunikacija, dalje nema...

Problem je što su ti motori bili rađeni za SAD pa imaju miljokaz, a ne km/h pa me to dodatno brine radi homologacije...

Hvala na savjetima ako bude pametnih  :D
Daj mi broj telefona od tog svabe da ja popricam s njim i pokusam ti dobiti kopiju Fahrzeugschein-a
To sa miljama ili km u njemackoj ne igra ulogu. S druge strane imas km sat koji mozes dodati kao dopunski instrument, ako ti nasi idioti to zahtijevaju.