Kymco AK550

Mario T said:
Zakurac mu jel splitski djir nemore od srama stat na semaforu sa kymcom pored tmaxa

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
a kako stane onaj s bmw-om?
 
https://www.youtube.com/watch?v=Rx6PEzIyZ40
https://www.youtube.com/watch?v=QblbKWnIDvM

izdaleka istina slići na tmaxa, to nitko i ne krije
ali kada se gleda ovako izbliže...ajme dobrooo!!!
svitla i prednja i zadnja daleko isprid tmaxa, instrument table svemir, ostali detalji predobri...
 
eto kymca na sva usta fale u krivoj temi :mrgreen:
ovo će da bude ubica tmaxa :jesus:
ovo će da bude zvir koja rastura :cijpadrva:
tmax neće smit od srama stat blizu njega a ne pored njega :LOL:
 
Generalno pitanje.

Zasto su maxi skuteri skuplji od motora? Slabija masina, losiji ovjes, losije kocnice (u biti ovaj brembo izgleda skupo na kmici), a proizvod skuplji?

Ponuda potraznja? Ili nesto sto ne vidim?
 
potraznja prije svega,a najvise jer je moda..dosta cesto ljudi na njih gledaju bezazleno,tipa,nije rijec o pravom motoru..moga bi ja to vozit,pa tako i oni koji nebi na dva kola uzmu skuter..da je praktican,je,al da je dovoljan i onaj od 50 kubika za po gradu..amen..
a meni,koji sam 10-ak godina provea na njima,vise ne padaju napamet..daleko je to od bezazlenog,nesigurnije i opasnije na cesti..
 
:neznam: cijenu ne kreira zbroj materijala i radnih sati uloženih u motor :misli: koliko vidim po promotivnim klipovima skutove prodaju kao lajfstajl proizvod (u reklami je obavezno neki poslovnjak u finom odijelu koji učinkovito jurca gradom dok živi svoj urbani lifestile, kapućino, wine bar tejsting)

Primjer (doduše radi se o gej skuteru ali svejedno :mrgreen:)
https://www.youtube.com/watch?v=E61H7dg2k90
 
Nero said:
Generalno pitanje.

Zasto su maxi skuteri skuplji od motora? Slabija masina, losiji ovjes, losije kocnice (u biti ovaj brembo izgleda skupo na kmici), a proizvod skuplji?

Ponuda potraznja? Ili nesto sto ne vidim?

U odnosu na motocikle skuteri su bezobrazno skupi , prodaja raste u drzavama koje nikad nisu bile sklone skuterima tipa Njemacka i to u velikom postotku .
Stvar je cisto u prici nema razloga da recimo tmax kosta ko neka 6tica rr ili x10 ko xt660 , ali to su dva razlicita svita , skuter ima dvi prednosti u odnosu na motore , prakticnost i odrzavanje a sve ostalo daleko zaostaje za motorima . Skuteri su limitirani sa masu stvari u odnosu na motore i da imaju snagu koju bi morala pratit ciklistika ka na motorima vj. bi kostali 150 000 kuna .
Proizvodjaci vide u tome zlatnu koku dobru zaradu zato vise manje svi su poceli ili se spremaju imat skutere u ponudi . Prodaja RR modela ce i dalje stagnirat ili + minus tu negdi , tureri ce bit u laganom prastu a skuteri ce konstantno rast zbog spike da ti to bas treba u zivotu .
 
Ova kmica mi izgleda bas bas dobra, al ne bi platija tako nesto (novo) preko 50 000 Kn(10tak posto ispod cijene nc-a). Al dobro. Dok se prodaje po ovoj, tko sam ja da sudim.
 
Nero said:
Generalno pitanje.

Zasto su maxi skuteri skuplji od motora? Slabija masina, losiji ovjes, losije kocnice (u biti ovaj brembo izgleda skupo na kmici), a proizvod skuplji?

Ponuda potraznja? Ili nesto sto ne vidim?
generalni odgovor :mrgreen:
maxi skuteri imaju dobre kočnice, imaju i dobre motore, a to šta je cilindar malo uži nevidin kako se reflektira na cijenu, ovjes ako uspoređuješ s r-om onda je slabiji, skuplji su jer puno više materijala i plastike ima nego na motoru (uspoređujemo s onim jeftinijim motorima sve ovo jer tako glasi i pitanje :mrgreen:)
 
aprilliaaa said:
generalni odgovor :mrgreen:
maxi skuteri imaju dobre kočnice, imaju i dobre motore, a to šta je cilindar malo uži nevidin kako se reflektira na cijenu, ovjes ako uspoređuješ s r-om onda je slabiji, skuplji su jer puno više materijala i plastike ima nego na motoru (uspoređujemo s onim jeftinijim motorima sve ovo jer tako glasi i pitanje :mrgreen:)

tmax ima 50ks a da recimo ima 120ks ka 6tica ?
 
aprilliaaa said:
generalni odgovor :mrgreen:
maxi skuteri imaju dobre kočnice, imaju i dobre motore, a to šta je cilindar malo uži nevidin kako se reflektira na cijenu, ovjes ako uspoređuješ s r-om onda je slabiji, skuplji su jer puno više materijala i plastike ima nego na motoru (uspoređujemo s onim jeftinijim motorima sve ovo jer tako glasi i pitanje :mrgreen:)

Tmax 219 Kg

https://ultimatemotorcycling.com/2015/04/15/2015-yamaha-tmax-review-a-motorcyclists-scooter/

NC 219 Kg

http://www.motorevija.com.hr/test/honda-nc-750-xa

41 mm prednja vilica na temaksu i na nc-u.

Temaks 46 Ks, NC 55 Ks.

Temaks 85 000 Kn, NC 59 000 Kn. Kocnice li-la, ovjes, li-la, kolicina materijala li-la, nc jaci. I jeftiniji.

Znaci, ovjes u najboljem slucaju isti, kocnice iste
 
Zaštita od vremenskih pizdarija nije zanemariva stavka=
(kiša, mokre noge, vitar, kukci, a i misto ispod sica pa ne triba kufer koji pari maligna izraslina na filigranski aerodinamičnom motoru).

using  tapatapa

 
samo u "delirij" vožnji ( :mrgreen:) bi osjetija da mi je triba još ovjesa i konja
u 99% vožnje i potriba san prezadovoljan svojin skut
ko voli neka mu motor, ja san skuteista :)
 
aprilliaaa said:
samo u "delirij" vožnji ( :mrgreen:) bi osjetija da mi je triba još ovjesa i konja
u 99% vožnje i potriba san prezadovoljan svojin skut
ko voli neka mu motor, ja san skuteista :)

Tu se slazem s tobom.

Samo sam skrti cigan koji ne zeli nesto platit jer je to ''u djiru'' .
 
aprilliaaa said:
samo u "delirij" vožnji ( :mrgreen:) bi osjetija da mi je triba još ovjesa i konja
u 99% vožnje i potriba san prezadovoljan svojin skut
ko voli neka mu motor, ja san skuteista :)

slazem se , skuter je praktican tu mu nema ravnoga , motor je gust i taj gust se nikako ne moze usporedit sa skuterom .
 
Treba kapariti ovog kymca, stvarno je dobar , samo da mi cijena bude u rangu moga poslovnog, i eto ključ za ključ ,možda mi i ostane za kofer i kacigu novu

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

 
aprilliaaa said:
samo u "delirij" vožnji ( :mrgreen:) bi osjetija da mi je triba još ovjesa i konja
u 99% vožnje i potriba san prezadovoljan svojin skut
ko voli neka mu motor, ja san skuteista :)

Pametno zboriš "brate".

using  tapatapa