Kymco AK550

joke said:
Skuter i motor nisu usporedivi ... a ako i jesu tu je TMax do sada došao najbliže.
Koliko šta vrijedi tu ne možemo vagu koristit...to su "politike" tvrtki koje se primarno odnose na želje potrebe i mogučnosti pojedinih tržišta.
Zbog toga možemo vidit i kalkuliranja sa položajem tvornica u kojima se sklapaju pojedini modeli.

Kad ja idem s TMaxom po Karlobagu, neugodno mi je koliko motora (sa aktivnim) vozačima prelazim. Kad to spojimo sa situacijom da mogu ispružit noge i podignut vizir kad ne vozim aktivno...i sve stvari mi stanu pod sjedalom ... ja nemam dileme(Al' imam WR u garaži kao ispušni ventil :mrgreen:)

Mislis da ne bi bija brzi/vise se zabavija na 600rru nego na tmaxu?
 
ma joke broji turiste koji se voze po ogranicenju sa GSovima natovarenim po 500kila plus vozac i suvozac 300kila..moze se sa skuterom fino vozit dok ne naleti vila na Halila :mrgreen:.probaj drugi put kad stignes nekog malo usporit rec mu hej sad cu da te oderem sa skuterom :mrgreen:..pa vidi hocel cojk dodat gasa i onda pricat kako skuter ide..skuter je obicna kadica sa 200kila plastike i 40 i nesto lipicanera zna se zasto sluzi..nije za obaranje brzinskih rekodra i glumatanje Rossija po krivinama..nego japanke na noge, tutu na glavu i laganini po gradu da te curice vide :mrgreen:...e da da budemo on topic da je pomenuti forumas vozio AK isto bi bilo nit brze nit sporije ali to se nece priznat :mrgreen:
 
Nisam napisao "aktivnijim" bez razloga .... naravno da bi bilo zabavnije sa R motorom, ... i još zabavnije malo sjevernije, na stazi(i sigurnije), ali u tome i je stvar.
Traži se optimum, ili maximum optimuma .... ali sigurno ne maximum  :wink:
..jesam li spomenuo da sam bio sa suvozačem  :misli:
 
Buhahaha aj Joke da vidin Maxa po zavojima naspram BMW S1000 XR ili GS 1200 LC ili Multi 1260 ili KTM ADV 1290 s suvozacima bagajima i prikolicama da vidim kako stoji uza njih.

Bio probao ispricao ,45 ks su 45 ks i saka jada Nm od svih skutera na ulasku izlasku i u samome zavoju a o gumama kocnicama itd necu ni spominjat

Al ostanimo na temi kako je super u suton s slapama se vracat s plaze a ona iza tebe s kapom siltericom se slikaje i salje prijama srce s deckom i maxi skuter

Pazar peskarija kumpiri ,balancana ispod sica po Solinu za to je skuter
 
jbt čovik priča da se tmax podosta približio motoru a oni da to nije isto i tako ukrug  :LOL: :LOL:
osobno za mene je tmax extra pogođen skuter koji se da jako lipo gonjati  (y)
onaj ko tvrdi da se gušta vozati šaltungom po ovim gužvama ili laže ili ja mazohist u ozbiljnijem stadiju  :palacdolje:
 
DA-IM said:
jbt čovik priča da se tmax podosta približio motoru a oni da to nije isto i tako ukrug  :LOL: :LOL:
osobno za mene je tmax extra pogođen skuter koji se da jako lipo gonjati  (y)
onaj ko tvrdi da se gušta vozati šaltungom po ovim gužvama ili laže ili ja mazohist u ozbiljnijem stadiju  :palacdolje:
Nema gužve kad si na motoru/skuteru :mrgreen:
 
DA-IM said:
jbt čovik priča da se tmax podosta približio motoru a oni da to nije isto i tako ukrug  :LOL: :LOL:
osobno za mene je tmax extra pogođen skuter koji se da jako lipo gonjati  (y)
onaj ko tvrdi da se gušta vozati šaltungom po ovim gužvama ili laže ili ja mazohist u ozbiljnijem stadiju  :palacdolje:
Apsolutno se slazem
Cak san dobia potvrdu da i svemocni DCT zna stekat u gradu u odnosu na njegovo visocanstvo Variomat

Mada slzem se sa samuraijem
multistrada 950 115 iljada kn
Tmax DX za nejednokratno placanje 107 iljada kn
Vstrom 1000 GT oko 105 iljada ili 107
Ludo zar ne
Ali opet sa druge strane Sutuki Vitara 120 iljada kn
Auto bez greske jeftinije nego suzuki motor

Kako rece Joke,trziste diktira cijene


Sent from my internet mobile device
 
ma šta susesad ovi motoisti uvatili ovde pošten skuteiski svit mantat :jesus:
ovde moran podržat joku (ne tmaxa :mrgreen:), jer maxi skuteri danas su svestrani, možeš se i natovarit i vozit i u japankan i ovako i onako i sve je jednostavnije za poludit.
i šta vridu ti konji i kubici od motora kad ih njih 90% nezna iskoristiti, bome san se tih nagleda skoroće 20 g. điradi
joke će oderat (ne samo proć) zasigurno večinu njih to je sigurno

druga je stvar jeli gušt odvnit gas na motoru...naravno da je i da to nemoš' osjetit na skuteru, ali bome kad je u pitanju ritam i kad nije ravna cesta e onda se da vidit čija majka crnu vunu prede :LOL:
 
Motor nije skuter

Poslano sa mob

 
^^baš tu i je fora,
neki dan gledan dokumentarac kako današnji auto/moto svijet pomiče granice u svemu,
ja kad čujen urbani SUV za mene je to nespojivo ali je činjenica da se prodaje najviše i da je očito segment koji se danas traži,
slično je i u moto svijetu,svi ti tmaxovi,integre itd, namjerno idu u smjeru motora a da ima praktičnost jednog skutera,tržište to guta i dok ih god guta svaka cijena je opravdana,



 
Kad se skuteru skinu plastike onda sliči na očerupanu kokoš. :misli: :mrgreen:
 
Pa ovo postaje gore od komentara na indexu jesu li hercegovci hrvati ili nisu  :cigle:
Kome se šaltavaju brzine u ovon gradu a da ne govorin kad ugrije mašina ispod tebe baš je super,eto mu R motor.Sve ima svoju namjenu.A i to sa okukama je upitno kad se ide do npr do Makarske,i ne bole me leđa i ruke.I mogu nosit šlape,torbicu i majicu bez rukava  :mrgreen: ,šalu na stranu,dosadili ste.
 
Bruno1 said:
Pa ovo postaje gore od komentara na indexu jesu li hercegovci hrvati ili nisu  :cigle:
Kome se šaltavaju brzine u ovon gradu a da ne govorin kad ugrije mašina ispod tebe baš je super,eto mu R motor.Sve ima svoju namjenu.A i to sa okukama je upitno kad se ide do npr do Makarske,i ne bole me leđa i ruke.I mogu nosit šlape,torbicu i majicu bez rukava  :mrgreen: ,šalu na stranu,dosadili ste.
u tome je i bit :) ovde malo mantraš i dan slađe prođe :angel:

kod kymca mi se jedino ne sviđa digitalna instrument tabla, jednostavno nevolin to  i slabija vidljivost po suncu i kad je se ugasi neko sivilo i volin one klasične celere
prema ovim na yotubu usporednim testovima cijenim da ima dosta prostora za dobit nešto kad bi se montira neki sportskiji variomat
tmaxa su tu doveli do zida s originalnim variomatom, jer kad staviš neki sportski jednostavno nema smisla...điri odma udru u nebo i tako stoje dok skut ne uvati brzinu koju može, a to nema veze s ničim
 
aprilliaaa said:
u tome je i bit :) ovde malo mantraš i dan slađe prođe :angel:

kod kymca mi se jedino ne sviđa digitalna instrument tabla, jednostavno nevolin to  i slabija vidljivost po suncu i kad je se ugasi neko sivilo i volin one klasične celere
prema ovim na yotubu usporednim testovima cijenim da ima dosta prostora za dobit nešto kad bi se montira neki sportskiji variomat
tmaxa su tu doveli do zida s originalnim variomatom, jer kad staviš neki sportski jednostavno nema smisla...điri odma udru u nebo i tako stoje dok skut ne uvati brzinu koju može, a to nema veze s ničim
Slazem se sa tobom
Malo to sa variomatom cudno izgleda
Ali pitanje je da li se nudi sporcki variomat za AK550 i kakvih kvaliteta
Poznato je da za Tmaxa ima dosta proizvodaca jer ih se prodalo cudo dok AK550 je u povojima i moze samo sanjat brojke tmaxa bilo kojeg pa neznan koliko je isplativo ulagat u tako nesto


P.S.
Covice non stop si kod Eureke.i neki dide oko tebe.prepoznan skuter.sa strane su crtice koliko si puta obrija nekog na tmaxu


Sent from my internet mobile device
 
seki22 said:
P.S.
Covice non stop si kod Eureke.i neki dide oko tebe.prepoznan skuter.sa strane su crtice koliko si puta obrija nekog na tmaxu


Sent from my internet mobile device

Pokusaj pratit nekog od tih ''dida''  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
seki22 said:
Covice non stop si kod Eureke.i neki dide oko tebe.prepoznan skuter.sa strane su crtice koliko si puta obrija nekog na tmaxu
dobro ti je nero reka :) (y)
a e javi se dikod stani popit kavu, pa ćemo razrađivat strategiju kako ovde napravit darmar :LOL:
 
aprilliaaa said:
u tome je i bit :) ovde malo mantraš i dan slađe prođe :angel:

kod kymca mi se jedino ne sviđa digitalna instrument tabla, jednostavno nevolin to  i slabija vidljivost po suncu i kad je se ugasi neko sivilo i volin one klasične celere
prema ovim na yotubu usporednim testovima cijenim da ima dosta prostora za dobit nešto kad bi se montira neki sportskiji variomat
tmaxa su tu doveli do zida s originalnim variomatom, jer kad staviš neki sportski jednostavno nema smisla...điri odma udru u nebo i tako stoje dok skut ne uvati brzinu koju može, a to nema veze s ničim
Ja se iznerviran  :mrgreen:
Tablu san vidia uživo i pretop mi je,dok mi je npr lipša tabla na kralju nego na 530 prije redizajna al aj prožvaka san i to.Volin ove digitalne celere osim digitalnih pokazivača goriva.
Polini mi se ne čini loš ovde,dobro okida. https://www.youtube.com/watch?v=NfNt4yzDQx4
 
joke said:
Skuter i motor nisu usporedivi ... a ako i jesu tu je TMax do sada došao najbliže.
Koliko šta vrijedi tu ne možemo vagu koristit...to su "politike" tvrtki koje se primarno odnose na želje potrebe i mogučnosti pojedinih tržišta.
Zbog toga možemo vidit i kalkuliranja sa položajem tvornica u kojima se sklapaju pojedini modeli.

Kad ja idem s TMaxom po Karlobagu, neugodno mi je koliko motora (sa aktivnim) vozačima prelazim. Kad to spojimo sa situacijom da mogu ispružit noge i podignut vizir kad ne vozim aktivno...i sve stvari mi stanu pod sjedalom ... ja nemam dileme(Al' imam WR u garaži kao ispušni ventil :mrgreen:)

Oni sigurno nisu ni znali da se jurcaju s tobom, a ovo sta se prostora za ispruzit noge tice mislim, da s obzirom na tvoj stas, nisi mjerodavan.
To sta ti "sve stvari stanu pod sjedalo" samo govori o tebi da spadas u one kojima je filozofija "nije bogat onaj koji puno ima nego onaj kome malo treba"... 
 
oceangoing said:
Oni sigurno nisu ni znali da se jurcaju s tobom, a ovo sta se prostora za ispruzit noge tice mislim, da s obzirom na tvoj stas, nisi mjerodavan.
To sta ti "sve stvari stanu pod sjedalo" samo govori o tebi da spadas u one kojima je filozofija "nije bogat onaj koji puno ima nego onaj kome malo treba"...

Napisa san "aktivni"... ne bez razloga, evo već 3. put pišen. Glede prostora, ako ja nisam mjerodavan centimetar je ... evo neki dan me Nero natanta da mirin pa smo izmjerili da je TMax duži u prostoru vozaća za 4 cm o Burgije. Baš tu piše par postova ranije, ako nisu moderatori izbrisali čudno mi je da nisi vidia. Glede ovog 3. nikad nisan volia bagaje, to je istina, ali nešto moraš ponit, a tu nekoliko desetaka litara prostora pod sjedalom jako dobro dođe u odnosu na kutiju za alat