Kymco AK550

20201007_211413.jpg
 
Ono što je meni najvažnije su kočnice, predobro koči, upravljivost, a i snaga se osjeti u odnosu na konkurenciju.
Tu su i ostale sitnice koje pridodaju ukupnom dojmu: odlična svjetla, navigacija, obavijest o dolaznom pozivu ili poruci, kukice za zaključavanje kaciga ukoliko su jakne spremljene ispod sjedala,, grijane ručke u 3 nivoa.....
 
Sto reci, motor izgleda vrhunski. Sad cu beverlya u oglasnik pa vidjeti, treba zatvoriti financijsku konstrukciju inace bi vec otisel.
Ima jedan u slo za nesto ispod 6k eura plus uvoz
 
Krivo misliš 😀
53.5ks,jači od kralja 😀👍
Je imas praf
Ma skuter je cudo......75 iljada kn novi u ducanu.rekli bi best buy
Ali opet da uziman skuter ne bi mi bia prvi izbor
Bez obzira na cijenu isa bi na Forzu 750 ili X-adv
 
Ovisno šta kome više paše, meni ne odgovara položaj na X-adv.
AK mi super odgovara uz R-a.
Neko više voli plavuše a netko brinete!
 
  • Like
Reactions: Nero and Dene
skuter super izgleda (y)
baš sam jedno vrijeme gledao na youtube jednog grka (biketrips) kako koristi AK i vrlo ugodno sam iznenađen kako taj skuter ide.
u seriji ima brdo opreme, led svjetla ,abs, kontrola pritiska guma itd. ...
gledao sam si uzeti neki tmax 08-11 ali ljudi za njega traže ogromne cifre, još malo pa je oldtimer:mrgreen: a cifre idu preko 40kkn:unsure:
izgleda da će kasnije ipak pasti jedan AK :)
 
  • Like
Reactions: Dene
Je imas praf
Ma skuter je cudo......75 iljada kn novi u ducanu.rekli bi best buy
Ali opet da uziman skuter ne bi mi bia prvi izbor
Bez obzira na cijenu isa bi na Forzu 750 ili X-adv
Sigurno best buy od te klase skutera i stvarno dobro izgleda. Jedino mu je problem ime i to ne zato što ja mislim da je Kymco loš,ustvari znam da je odličan ali teško ga je kasnije prodati.
 
Meni se čini da je kao 2nd hand odlična kupnja. Gubitak skoro uz malo srece i cjenkanja 30k kn za motor s 15tak k km
 
  • Like
Reactions: Vupy
Da se drugačije zove, odnosno da samo nosi ime od bilo koje japanske četvorke imao bi odlične prodajne rezultate i bio bi na usporednim testovima na prvom mjestu a ne kao sada drugi ili treći jer neki na testu imaju Akrapa koji se vidi i prijenos koji se ne vidi pa tako "opravdava" ubrzanje.
Stvarnost je drugačija i neki pojedinci koje sam upoznao prošle godine nikada nisu ni čuli za AK a kada su kupovali znali su za samo jedan sportski skuter. Prvo šta su me pitali bilo je koliko ide i da njihov ima više ccm.
Taj višak ccm se izgubio čim smo krenuli sa vožnjom kao i oni sami jer su odjednom morali otići negdje drugdje.
 
  • Like
Reactions: Napier
Meni se čini da je kao 2nd hand odlična kupnja. Gubitak skoro uz malo srece i cjenkanja 30k kn za motor s 15tak k km
Istina,samo uzmeš ga na npr.3g i ti napraviš 20tkm i onda ga prodaješ. E sad tko će kupiti Kymco 6g od drugog vlasnika za cca. 40tkm. A i ako se nađe netko za koju lovu tj. koliko popušiš u te 3g. Ako netko misli uzeti tako nešto na 2-3 g trebao bi dobro razmisliti. Sad ako ti misliš to uzeti na dugo vrijeme onda se i isplati. Za dobru cijenu(za tu klasu skutera) dobiješ odličan stroj,koji dobro ide, dobro izgleda a i super pouzdan je (Bar ako je kao drugi skuteri Kymco)
 
Istina,samo uzmeš ga na npr.3g i ti napraviš 20tkm i onda ga prodaješ. E sad tko će kupiti Kymco 6g od drugog vlasnika za cca. 40tkm. A i ako se nađe netko za koju lovu tj. koliko popušiš u te 3g. Ako netko misli uzeti tako nešto na 2-3 g trebao bi dobro razmisliti. Sad ako ti misliš to uzeti na dugo vrijeme onda se i isplati. Za dobru cijenu(za tu klasu skutera) dobiješ odličan stroj,koji dobro ide, dobro izgleda a i super pouzdan je (Bar ako je kao drugi skuteri Kymco)

Slažem se s tobom, ali ovo je ipak premium motor/skuter i relativno je mlad.
Tko ne zeli izgubiti, kupiti će Beverly 350 star 7-8 godina (kao što sam i ja učinio, tj mislio da sam učinio jer bum ja fasovao na svome :D) i imati best buy gradski skuter s jeftinim održavanjem i malim gubitkom.

Ili neki V-Strom/Versys 650 star 13-15 godina i nema gubitka.
Na premium motoru od 15k km market poznate po tome da daje best for bucks, nema se kaj nego gubiti pare..
Al onaj prvi kupac bu izgubio najviše, već drugi značajno manje
 
  • Like
Reactions: Dene
Amo ovako
Svaki dvocilindricni maxi skuter je dobar(ok nemojte sad spominjat GP800/SRV850 mada ni oni nisu bili bas za bacit) tako da tu nema straja
Ali evo.....cijena AK 550 je 80 iljada kn i na popustu 75 iljada....
Honda Forza 750 je 80 iljada kn
Dakle 5 iljada kn razlike u najboljem slucaju
Ja doista respektiram svacije misljenje ali ako neko rece da je Anka Mrak-Taritas lipsa od Monice Bellucci uzimam si za pravo da kazem da je taj isa na kvasinu
A sta se tice polovnih skutera.....tu svega ima i nema pravih ili krivih
Ali evo..... Kralj iz recimo 2010 god.......neko ce rec oldtimer......medutim Malossi variomat i neki aftermarket auspuh i skuter postaje zvijer a cijena 30tak iljada kn
I provjeren stroj.......
A di je tek remenko USD(oni bez onog svitla ka nosorog i usd vilicon)
 
Je li to bas sigurno da je forza 750 80000 kuna ?
Jer ako je tako onda drugi mogu pisat kuci da je propalo
Poznavajuci Hondu i predstavnika to mi se ne cini bas realno
Ali nadam se da se varam i da si ti u pravu jer onda bi to trebalo izubijati konkurenciju
 
Nece forza biti 80k kn. Prije ce biti 100k kn.
Ali ja konkretno gledam polovni motor. Ova dva ak550 su 53k kn. Znaci pojavis se s 50k kn i 2 od 3 ces sigurno kupiti. Po meni solidna kupnja.
Pratim malo i hondu x adv, tracer 900 itd i to ljudi traze nebulozne cifre.
 
Nece forza biti 80k kn. Prije ce biti 100k kn.
Ali ja konkretno gledam polovni motor. Ova dva ak550 su 53k kn. Znaci pojavis se s 50k kn i 2 od 3 ces sigurno kupiti. Po meni solidna kupnja.
Pratim malo i hondu x adv, tracer 900 itd i to ljudi traze nebulozne cifre.
Ma da sve 5
Gledaj....za 50 iljada kn se moze kuoit dobar dvocilindras
Evo znan da nije skuter nego amo rec motor ali npr NC 750 S/X od 2018 naovano se skoro moze nac za te pare
A tamo di je rezervar imaju storage di ide full kaciga
Znaci jos maxia 55 i imas zapreminu bilo kojeg skutera......
Razmisli
 
Ma da sve 5
Gledaj....za 50 iljada kn se moze kuoit dobar dvocilindras
Evo znan da nije skuter nego amo rec motor ali npr NC 750 S/X od 2018 naovano se skoro moze nac za te pare
A tamo di je rezervar imaju storage di ide full kaciga
Znaci jos maxia 55 i imas zapreminu bilo kojeg skutera......
Razmisli

Drugi je to koncept,, dizajnom nebo i zemlja.
Meni je nc 750 u bilo kojoj varijanti ne lijep... Ni najmanje privlacan.
Motor mi je gust, mora mi imati nesto kad ga vidim.
Recimo x-adv ne mogu reci da mi je dizajnerski lijep al ima ono nesto...
Dok mi je ak550 brutalan a i trenutni bev 350 mi se pak svida na svoju stranu
 
Drugi je to koncept,, dizajnom nebo i zemlja.
Meni je nc 750 u bilo kojoj varijanti ne lijep... Ni najmanje privlacan.
Motor mi je gust, mora mi imati nesto kad ga vidim.
Recimo x-adv ne mogu reci da mi je dizajnerski lijep al ima ono nesto...
Dok mi je ak550 brutalan a i trenutni bev 350 mi se pak svida na svoju stranu
Uglavnom neces falit sa AK 550.Dapace
Samo cisto onako probaj nesto sa DCT-om.....
Integru recimo.......
Pa onda odluci....