Lakiranje plastika

Domka

New member
Pozz zanima me proces lakiranja plastika za libertija 50. Imam plastike sve skinute i sto bi dalje trebao da budu top too? Znaci ne zanima me ici u nekoga to raditi zanima me sam da napravim moze li se to kako profesionalno? Sto sve trebam !!?
 
pa prvo trebaš odnjet to nekom tko se bavi lakiranjem plastika.
Onda ti on to vrati lakirano.
A od alata ne znam šta ti sve treba...koji imbus, kakav gedor i možda koja kacavida
 
Domka said:
Pozz zanima me proces lakiranja plastika za libertija 50. Imam plastike sve skinute i sto bi dalje trebao da budu top too? Znaci ne zanima me ici u nekoga to raditi zanima me sam da napravim moze li se to kako profesionalno? Sto sve trebam !!?

a kako ti legendice mislis to napravit sam profesionalno kad neznas niti osnove lakiranja...
mozes ti to sam al nece bit profesionalno sigurno...  :grin:
 
Ako farbaš iz zajebancije,i ne moraš variti niti popravljati plastiku, evo u grubo postupak:

1) skineš dijelove
2) stranu koju ćeš farbat ošmirglaš tako da zamatiraš lak, recimo sa 600 brus papirom
3) na to ide primer/špric kit
4) njega lagano šmirglaš dok ne bude fino gladak. Na njemu se vide sve neravnine i ako trebaš nešto kitat, tu će se najbolje pokazati.
5) ponovi postupak, dakle opet filer/šmirglanje
Napomena: korak 4 i 5 ponavljaš dokle god ne ispraviš sve neravnine i ne dobiješ savršenu plohu za farbanje. A kad kazem savrsenu, to i mislim, sve neravnine, hrapavosti, rupice, sve moras sanirati i pokriti sa filerom prije koraka farbanja. I površina koju farbaš mora biti jednolika (sve pokrij sa filerom, da bude jednolično sivo), jer svaka razlika u boji će se vidjeti ispod bazne boje koja ide u idućem koraku.
6) farbaš u baznu boju
7) lagano preć boju sa onim spužvicama gradacije 3-4000 na vodu, da makneš neke mrvice ako ih ima
8 ) lak
9) poliranje ako imaš kakvih mrvica(vodobrusni + paste i polirka) -  ovdje pazi da ne probiješ lak i dođeš do osnovne boje ili još gore filera, pogotovo na rubovima i pregibima.

Trebaš i pištolj i kompresor, bit će ti dosta onaj generički sa 1.0 diznom i 24l kompresor. Ako možeš nabaviti i bolji alat, tim bolje, al odraditi ćeš i sa ovime.

Sa sprejevima nisam radio pa neću komentirat.

Kako su ti rekli, ako želiš nesto naucit i krenut radit s time, sretno, može se i u kućnoj radinosti ali moraš biti svjestan da ćeš dobiti sigurno nešto lošiji rezultat nego da si nekome dao da ti pofarba.

A vjerojatno, na kraju cijele priče, i jeftinije ti je dat majstoru.

Ako sam još nešto zaboravio, pitaj
 
https://quality-hr.designluxpro.com/aliexpress/3225-luchshie-kraskopulty-s-alijekspress.html

Npr, ovaj plavi , pod brojem 10, 2 ili 1, kosta cca 250kn u ducanu gdje kupujem i boje.

zanemari text ovo je neki retard google translate.
 
To je minić, (poput ovog moga) neće daleko s time... :azn: :smiley:
 

Attachments

  • AP-1.0.JPG
    AP-1.0.JPG
    58.2 KB · Views: 61
Whatever, to je pain in the ass kad mora u po blatobrana dolivati pituru, nego šalu na stranu, pravi pištolj mu je tu najveća i najskuplja stavka (Sata, Iwata i ko zna ko tu koga vata).
A to mu je prva i najvažnija pretpostavka da se priuči lakiranju i da mu posal ispade kakav takav. I zato mu ja preporučujem sprejeve. Primer za plastiku, špric kit, baza i na kraju transparent lak što kvalitetniji.  (y)
 
Neće kupovat pravi pištolj, ovaj za 250kn će savršeno dobro odraditi poso  (y)

Iako i dalje stojim pri tome da je najbolje dat nekome da ti to odradi, osim ako baš imaš silnu želju to naučit. :misli:
 
Savršeno dobro je relativan pojam, bez dobre šprice i dobre pripreme nema dobrog posla