Lambretta LD 125 1953.

petarld

New member
Bok ljudi,

imam par pitanja. Dobio sam od djeda njegov stari skuter. Riječ je o Lambreti LD 125 1953. godina. Počeo sam raditi na njoj generalku, treba ju skroz restaurirati pošto se nije vozila vec, sigurno, 25-30, a i više godina. Pokušavao sam naći neki oldtimer klub za skutere no, čini mi se, da je Vespa jedina, možda se varam. Pitanje je u vezi registracije vozila pošto motor nema nikakve papire. Dali postoji jos oldtime klubova, pošto pretpostavljam oni ne primaju ako nije Vespa. Kakvu se dokumentaciju trebam za registraciju vozila i koliko se cijene krecu?
:021:

Za sad ovak izgleda:
 
Koliko ja znam ako motor nema uredne papire, može i od bivše države, samo da je vlasnik na raspolaganju ili ako je vlasnik pokojni a vozilo navedeno u ostavinskoj raspravi može se prepisati i registrirati. Nikakav klub oldtimera u Hrvatskoj ti nemoze napraviti papire! Kako to da ih nemaš? Ako je ikad bila registrirana možeš tražiti podatke u arhivu svoje policijske uprave a još bolje bi bilo da imaš kakvu sliku gdje se vidi registracija!
 
Motor nema registracije, a kako deda kaze on se ni ne sjeca dali je ikada bio registriran. Papire je imao ali ih ne moze nac. Kažem, skuter nije vozen vise od 30 godina. :D

Znači ne trebam biti učlanjen u nikakav oldtimer moto klub nego mi djed napiše neki dokument da mi ga je poklonio i s time na muriju itd?
Naravno prvo ga moram restaurirati skroz :p
 
Nema šanse, ako nikad nije bio regan onda moraš imati original račun! Druga opcija koja ti je na raspolaganju a ja ju nikad nisam napravio je da tuzis nekog pokojnika u obitelji da je Zagubio papire i onda sa dva svjedoka dokazujes vlasništvo i sa papiruma od suda na policiju. Kažem nisam to nikada radio ali sam čuo od poznanika za proceduru. To navodno košta nekoliko tisuća kuna!
Uglavnom ništa nemoj raditi na motoru dok nerjesis papir! To ti je moj savjet!
 
nađeš čovjeka koji je kupio taj motor, podigneš tužbu na sudu (košta oko 200, 300 kuna), i kasnije sa rješenjem od suda registriraš i preneseš motor. baš si sređujem papire za jedan stari tomos, mogu ti poislati šprancu te tužbe kroz koji dan.
 
kruns said:
nađeš čovjeka koji je kupio taj motor, podigneš tužbu na sudu (košta oko 200, 300 kuna), i kasnije sa rješenjem od suda registriraš i preneseš motor. baš si sređujem papire za jedan stari tomos, mogu ti poislati šprancu te tužbe kroz koji dan.
Točno tak  (y)