lanac ???

Može li se lanac plastificirati? :misli:
 
a sta se lanca tice,najboljse ti je slusat sam sebe..ne pitaj nikog za savjet,radi sta sam mislis da je ok.. (y)
 
Chain cleaner-Cistiti

Chain lube -podmazati

....kraj price!!!!
(y)
 
maredo said:
Tu se ne zna ko koga i kako jebe..kako da uljem očistim sva ova govna koja su se nakupila? Nečim treba to otopiti...onda, 80% ljudi se kune u petrolej (ne naftu) jer nije agresivan a ti veliš da ne...onda, u servisu SkuterMoto su mi čistili lanac TRW Brake Cleanerom (imam ga i na računu) vele da on nije agresivan a svi tvrde ni za boga s tim...koga onda slušati? Naravno svi tvrde da su baš oni u pravu...

kad slijedeći put čistiš lanac ili radiš nešto oko auta motora probaj crne zmazane zamašćene ruke oprati s malo motornog ulja pa češ dobit odgovor :wink: :mrgreen:

isto se otapa u istom...

neovisno o tome, lanac čistim petrolejem oduvjek i nemogu reć da sam stekao dojam da traje duže il kraće od lanaca koji frendovi čiste posebnim sredstvima samo za moto lance ili ih uopće ne čiste :mrgreen:

kolko će lanac trajati najviše ovisi o načinu vožnje i ispravnoj zategnutosti a ne da li ga čistiš petrolejem, naftom, plavim dizelom il cilit bengom :jesus:
 
svi koji imaju velike probleme s lancom i odrzavanjem  :mrgreen:
najbolje da predu na motore s kardanom ili zupcastim remenom,ali naravno suzava im se izbor buducih motora :mrgreen: :mrgreen:
 
tibor_zg said:
kad slijedeći put čistiš lanac ili radiš nešto oko auta motora probaj crne zmazane zamašćene ruke oprati s malo motornog ulja pa češ dobit odgovor :wink: :mrgreen:

isto se otapa u istom...

neovisno o tome, lanac čistim petrolejem oduvjek i nemogu reć da sam stekao dojam da traje duže il kraće od lanaca koji frendovi čiste posebnim sredstvima samo za moto lance ili ih uopće ne čiste :mrgreen:

kolko će lanac trajati najviše ovisi o načinu vožnje i ispravnoj zategnutosti a ne da li ga čistiš petrolejem, naftom, plavim dizelom il cilit bengom :jesus:


Tako nešto san im i ja rekao, ali ne shvaćaju ozbiljno. :misli: :mrgreen:
 
Zog said:
Može li se lanac plastificirati? :misli:

:LOL:

- ja sam htio zadnji lančanik,  :oops: pa sreća odgovorili me  :mrgreen:

evo kako se drži boja nakon 21000 km i jučer iza vožnje podmazan DID

:D

lanac je, normalno skinuo boju samo onaj dio gdje se naslanja na lančanik,
ostalo je OK i onako uvijek podmazano/crno, pa se ne vidi razlika u boji

(klik na fotku za veću rez.  :mrgreen: )
h2ea71O.jpg


 
smile 77 said:
svi koji imaju velike probleme s lancom i odrzavanjem  :mrgreen:
najbolje da predu na motore s kardanom ili zupcastim remenom,ali naravno suzava im se izbor buducih motora :mrgreen: :mrgreen:
Ja nemam nikakvih problema s lancem i održavanjem, dapače takve me stvari vesele i odmaraju mozak nakon teškog radnog dana. Jedini je problem kada pitaš za savjet kao i na svim forumima i društvenim mrežama svatko ima svašta protiv svega
 
vlais ng said:
zna li netko sta se desava s ovim  lancem.
did lanac kupljen prosle godine.
presao oko 10 000 km.
redovito podmazivan.

sad baš gledam tvoj lanac malo detaljnije na komp./velikom monitoru i vidim kao neki pijesak :misli:

ne znam koliko si izvan asfalta, ali možda si ga prije podmazivanja
trebao ipak bolje očistiti  (y)

ja npr. izuzetno rijetko odem van ceste sa svojim i to samo ako moram
a evo sad sam našao još jednu gumicu na svom, pa je otrgnuo - 'ko ju šiša :LOL:

qNad1gh.png
 
maredo said:
Ja nemam nikakvih problema s lancem i održavanjem, dapače takve me stvari vesele i odmaraju mozak nakon teškog radnog dana. Jedini je problem kada pitaš za savjet kao i na svim forumima i društvenim mrežama svatko ima svašta protiv svega
a sta ti rekoh..radi po svom.. (y)
 
Kupujem pogonski lanac u kompletu sa lančanicima za Suzuki GSX 600R 2004 god..
Može i polovan ..
Ako ima netko ponudu neka piše na PP
Hvala
 
Hutchy the Brave said:
Kupujem pogonski lanac u kompletu sa lančanicima za Suzuki GSX 600R 2004 god..
Može i polovan ..
Ako ima netko ponudu neka piše na PP
Hvala
Nije ti to bas najpametnija opcija 8)
 
maRRin 06 said:
Nije ti to bas najpametnija opcija 8)
Znao sam na njuškalu vidjet oglase kad se prodaje motor u djelovima pa se naleti na lanac koji je prešao malo km,nažalost zbog karamboliranog motora tj nesreće ..

Ali kužim šta misliš reć..
 
evo malo u tri strane sto kazu ostali :)
http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9108-odrzavanje-pogonskog-lanca-zamena-lanca-i-lancanika/
 
kukac said:
evo malo u tri strane sto kazu ostali :)
http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9108-odrzavanje-pogonskog-lanca-zamena-lanca-i-lancanika/
Tu kaže kerozin za čišćenje...nabavio 5 litri kerozina pa bumo vidli ;)
 
Ja sam znao prat i u ivasolu i u nafti... Sa obzirom da sam ga znao oprat dva puta mozda u njegiovom zivotnom vjeku smatram da mu nisam mogao naskodit nego samo pomoc. Njega najvise ubija voznja nacin voznje i vremenske neprilike :)
 
kukac said:
Ja sam znao prat i u ivasolu i u nafti... Sa obzirom da sam ga znao oprat dva puta mozda u njegiovom zivotnom vjeku smatram da mu nisam mogao naskodit nego samo pomoc. Njega najvise ubija voznja nacin voznje i vremenske neprilike :)

A kod enduro motora ga najviše ubija loš/premekan  zadnji amortizer...
 
Sinna said:
Ako pacijenti, ko želi da mu lanac kratko traje neka ga čisti naftom ili petrolejem (i ja sam tako čistio do savjeta čovjeka koji vozi motore više od 50 g.). Lanac se čisti uljem i traje dosta dulje nego kad se čisti petrolejem!!! Meni sadašnji lanac traje više od 50% dulje nego original, a još ga nisam ni jednom dotega! :wink: :afro:
Tako je! Ja svoj lanac i okloinu perem sa WD 40!