lanac ???

vlais ng

Active member
zna li netko sta se desava s ovim  lancem.
did lanac kupljen prosle godine.
presao oko 10 000 km.
redovito podmazivan.
 
To je od čišćenja i redovitog podmazivanja.

using Tapatalk

 
To sam i ja primjetio na svome kad sam zadnji puta podmazivao. Također "DID" i nekih 12000km prešao.
Jel to mora odmah na zamjenu ili može  izgurat do kraja sezone?
 
Motor ima 41 000 km i original lanac je bio odlican.
Hrjeo sam kupiti original ali su me odgovorili  ljudi koji imaju dobra iskustva s did lancima.
Ocito sam se z....
Bio danas kod servisera i kaze teraj jos 10 000
 
Na žalost i ja sam orginalni zamjenio sada na 39 000 tkm za to zlatno did govno jer do zamjene svima je bio odličan a sad poslje svi pluju po njemu :palacdolje:
Taj lanac zuji ko blentav..... a orginal sa tom kilometražom nije ni blizu imal takav zvuk (y)
 
samo gas 8) (y)

ista stvar se i meni desila na D.I.D. 530 VX ... na cca 10-11 000 su tako počele gumice pucati, nakon nekog vremena je izgledao kao četka :LOL:

vozio ga uz redovno podmazivanje još cca 5 000 kad se već tolko parcijalno razvuko da je bio za otpis

uzeo opet D.I.D. 530 ali ZVMX
 
Zdenek_Orao said:
Na žalost i ja sam orginalni zamjenio sada na 39 000 tkm za to zlatno did govno jer do zamjene svima je bio odličan a sad poslje svi pluju po njemu :palacdolje:
Taj lanac zuji ko blentav..... a orginal sa tom kilometražom nije ni blizu imal takav zvuk (y)

jesi stavio prednji lančanik s gumigelengom ili obični ? :wink:
 
Zdenek_Orao said:
Na žalost i ja sam orginalni zamjenio sada na 39 000 tkm za to zlatno did govno jer do zamjene svima je bio odličan a sad poslje svi pluju po njemu :palacdolje:

Baš do nedavno se svi kleli u zlatni DID sad nevalja qrtza...moj originalni na Versysu ima 27kkm i nekak si mislim da je pri kraju i sad nisam pametan kaj uzeti :-\

 
ništa čudno,
evo ja sad prije vožnjice svoj malo detaljnije pogledao, pa vidim i meni jedna izvirila  :mrgreen:

a kad sam pisao da original ugradnja na novijim motorima
nije ništa bolja nego DID nitko nije vjerovao u kilometražu
na kojoj ga mijenjam, a održavani svi isto

… i što sad? :misli:
pa preći će još taman tako što ti je rekao čovjek - možda 10ooo km i ide drugi
i ako nađem nešto bolje jedino ako je ista cijena  (y)

P.S.
osim toga, ja sam bio sad stavio jači lanac, a dobro; lančanici su bili drugi
 
tibor_zg said:
samo gas 8) (y)

ista stvar se i meni desila na D.I.D. 530 VX ... na cca 10-11 000 su tako počele gumice pucati, nakon nekog vremena je izgledao kao četka :LOL:

vozio ga uz redovno podmazivanje još cca 5 000 kad se već tolko parcijalno razvuko da je bio za otpis

uzeo opet D.I.D. 530 ali ZVMX

Nije se ni 530 ZVMX iskazao.
Do ovog sam imao nekoliko D.I.D (slabijih od ZVMX, al i na slabijim motorima) koji su trajali 35000+ km bez problema. Na ovom zadnjem sam neki dan skužio jednu puknutu, lanac je stavljen prije 9000 km!, guram dalje dok ide.

 
maredo said:
Baš do nedavno se svi kleli u zlatni DID sad nevalja qrtza...moj originalni na Versysu ima 27kkm i nekak si mislim da je pri kraju i sad nisam pametan kaj uzeti :-\

DID 520 ZVM-X... imaš tih kitova u ponudi posvuda... Samo nemoj uzimati  VX2, taj se brzo parcijalno rastegne i prekratko traje
 
Retired said:
Nije se ni 530 ZVMX iskazao.
Do ovog sam imao nekoliko D.I.D (slabijih od ZVMX, al i na slabijim motorima) koji su trajali 35000+ km bez problema. Na ovom zadnjem sam neki dan skužio jednu puknutu, lanac je stavljen prije 9000 km!, guram dalje dok ide.
(y) ni 525 ZVMX  :mrgreen:
ali mislim da će u konačnici možda biti bolji nego i original :LOL:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,220372.msg3803625.html#msg3803625

3alfa3 said:
Eto, rijeseno  :mrgreen:
:mrgreen:

ali ja opet ne bih vraćao sve na staro  :D
 
Danas bio u KMS-u i vele da bi iz pravilno održavanje lanac na Versysu, ER-6 N/F trebao vrtiti bez problema 40+ kkm, i da je moj na 27k još super...ajde dobro...
 
tibor_zg said:
samo gas 8) (y)

ista stvar se i meni desila na D.I.D. 530 VX ... na cca 10-11 000 su tako počele gumice pucati, nakon nekog vremena je izgledao kao četka :LOL:

vozio ga uz redovno podmazivanje još cca 5 000 kad se već tolko parcijalno razvuko da je bio za otpis

uzeo opet D.I.D. 530 ali ZVMX

Na mojoj Hondi je bio taj ZVMX kad sam je kupio,uglavnom,i na njemu ispadaju gumice.  :mrgreen: