LCD vs plazma TV

Ako netko kupuje tv, best buy trenutno po svim kriterijima:


Ja planiram taman i uvjet mi je bio android zbog appova, ovaj je još qled i po svim testovima je odličan.
 
Ako netko kupuje tv, best buy trenutno po svim kriterijima:


Ja planiram taman i uvjet mi je bio android zbog appova, ovaj je još qled i po svim testovima je odličan.
Da ali 140 cm......
Preveliko
 
Ma da
Ljudi se bune na Philips......
Neznan.....vec preko 10 godina iman Ambilight i to mi je funkcija odlicna
Ali da ....jedan Sansung ili LG su vrh.....

Ne bune se samo ljudi, nego i zdrava logika (jer je dati više tisuća kuna za TV koji izdrži do isteka garancije ipak malo previše, nakon toga dokupi par kilometara živaca...), a i serviseri nisu baš obožavatelji, iako od toga žive... rekoh da se Philips pokvario unazad nekoliko godina, moguće je tvoj star 10 godina još bio neka kvaliteta, a i mali ekrani su dokazano kvalitetniji i izdržljiviji. Jer je meni 108 cm postao pojam malog ekrana, Toshibu sa 106 sam kupio prije 15 godina (i ako već pričamo o kvaliteti, i danas radi, bez ikada ijednog najmanjeg kvara, kao prvog dana - osim što su mi pesi požderali daljinski, ali kako koristim samo onaj od receivera, taj od TV-a mi onda ni ne treba...)...

Osobno nemam neko ekstra plus mišljenje o Samsungu (osobito otkada je pred nekoliko godina ispala afera sa ugrađenim kamerama koje iz okvira ili zvučnika ili ekrana TV-a snimaju prostor, tako nešto je bilo, pa je Samsung optužen za kršenje privatnosti i ljudskih prava jer ma mogućnost audio-video snimanja ljudi, umjesto da oni gledaju TV - TV gleda njih... plus što je bilo nejasno tko upravlja tom špijunažom...), a o LG-u nisam imao nikad uopće pozitivno mišljenje, po svemu donji dio spektra ponude, iako svakako ispod Samsunga.

Uglavnom, moj osobni dojam je takav kakav rekoh, i znam da ni Samsung, LG ili Philips neće u moju kuću...
 
  • Wow
Reactions: hondimir
Philips, Grunding, Telefunken, Gorenje - po meni najbolje zaboraviti na te robne marke da su ikad postojale, to su sve prodana imena drugim firmama koje sad uvaljuju muda pod bubrege nostalgičarima za starim vremenima dok su to bili dobri proizvodi koje su si rijetki mogli priuštiti.
LG i Samsung su ok ako ne kupuješ najjeftiniji model u klasi, tu obično odlaze ledice, iako mi se dogodila "prdekana ledica" i na puno skupljem modelu kod staraca nakon 2.5 godine. SONY koliko znam dobra kvaliteta je Bravia serija, ali i košta.
 
WebOS odličan, a poslije Magic Remotea više ništa neće biti isto... :mrgreen:
Za sad ispunjava očekivanja. Još trebam istestirati sportska događanja.
Minus dajem iz zvuka i odvikao sa od ekrana koji je kao ogledalo pa moram gasiti svijetla na večer. To nije bio slučaj sa Philipsovom serijom 9 ona je imala matirani ekran.
 
  • Like
Reactions: El Mravac
Kaj ima u tom daljinskom,svi to hvale ali ne kužim,pa ne kupuješ veliku kutiju radi daljinskog?
Ne, ali je dobar extra feature, kad je već tu. :mrgreen: Ugrubo, wireless mouse pointer na televiziji. Jedini downside je što mu funkcionalnost te opcije opada proporcionalno s rastom broja konzumiranih alkoholnih napitaka... 😄
 
Ne, ali je dobar extra feature, kad je već tu. :mrgreen: Ugrubo, wireless mouse pointer na televiziji. Jedini downside je što mu funkcionalnost te opcije opada proporcionalno s rastom broja konzumiranih alkoholnih napitaka... 😄
e to sam čekao, kod mene lete daljinski ,mobiteli ,cucki, ne moram niš ni popit :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: El Mravac
Ne, ali je dobar extra feature, kad je već tu. :mrgreen: Ugrubo, wireless mouse pointer na televiziji. Jedini downside je što mu funkcionalnost te opcije opada proporcionalno s rastom broja konzumiranih alkoholnih napitaka... 😄
To si u pravu hehehehe.
Plus daljinskog je da se sinhronizira s osstalim komponntama spojemih s tv-om.
 
  • Like
Reactions: El Mravac
To si u pravu hehehehe.
Plus daljinskog je da se sinhronizira s osstalim komponntama spojemih s tv-om.
Kakav je Sony sta je Village posta stranicu iza u odnosu na samsung ill lg. Imas neki prijedlog za kvalitetan tv za sve i plejka normalno. I da li je 65 preveliko za gledanje sa 4 m daljine
 
Kakav je Sony sta je Village posta stranicu iza u odnosu na samsung ill lg. Imas neki prijedlog za kvalitetan tv za sve i plejka normalno. I da li je 65 preveliko za gledanje sa 4 m daljine
Ja sam 4m udaljen. Na 55- ici. Prebacio sam se sa 37-ice i 2 dana sam gledao tv kao da sam u kinu. Sad je ok.
65 je silidna veličina za 4m. Ako je veća meni se čini da bi bila velika za gledati.

Nisam toliko profesionalan da ti mogu dati savijet.
Za mene je važno br. HDMI, USB, iOS, sinhronizacija s mobitelom, laptopom.
Par app koje su meni zanimljive.
I normalno pročitao sam recenzije tv-a na ne balkanskim net stranicama.
 
  • Like
Reactions: Nike11
Kakav je Sony sta je Village posta stranicu iza u odnosu na samsung ill lg. Imas neki prijedlog za kvalitetan tv za sve i plejka normalno. I da li je 65 preveliko za gledanje sa 4 m daljine
80% brandova imaju od LG panele, tako da ti je stvar "tuninga" procesora :mrgreen:
SONY ima odlican procesor XR ali se nalazi u top modelima... zaboravi
modeli sa X1 pro procesorima je vec prihvatljivo. sebi sam uzeo LED, koji po testovima radi kao OLED, 55-ticu i prezadovoljan.

Sony Bravia LCD
 
  • Like
Reactions: Nike11