LCD vs plazma TV

Ja i dalje raubam plazmu 42 od Panasonica. Ima od kupovine valjda vec 12-13 godina. I dalje mi oku ugodno, izgleda da cu je imat dok ne rikne.
 
80% brandova imaju od LG panele, tako da ti je stvar "tuninga" procesora :mrgreen:
SONY ima odlican procesor XR ali se nalazi u top modelima... zaboravi
modeli sa X1 pro procesorima je vec prihvatljivo. sebi sam uzeo LED, koji po testovima radi kao OLED, 55-ticu i prezadovoljan.

Sony Bravia LCD
Zasto je processor bitan kod tv?
 
Ja i dalje raubam plazmu 42 od Panasonica. Ima od kupovine valjda vec 12-13 godina. I dalje mi oku ugodno, izgleda da cu je imat dok ne rikne.
buš se načekal, to je bila roba
 
Ja i dalje raubam plazmu 42 od Panasonica. Ima od kupovine valjda vec 12-13 godina. I dalje mi oku ugodno, izgleda da cu je imat dok ne rikne.
i vjerujem da je slika bomba (y)(y)(y) daleko toplije i realnije boje.

jbg, jedino kaj moras imati 2 klime ljeti, jednu za plazmu a jednu za sebe :mrgreen:
 
Evo ovo iman
Dakle ovi prikljucci su dosli sa televizijon.slika sheme od televizije i slika sta iman od linije
Prije je ovako na staru philips radilo
Sad ustekan ili priko ovih prikljucaka ili direktno od linje
I nece
Pise na shemi da je audio izlaz HDMI
Jel sad triban onda uzet kabel iz HDMI u AV da iman zvuk sa TV na liniji
Linija je Technics stara iohoho
 

Attachments

  • 63BBC393-B72C-4F11-9B76-FFC2243D7D20.jpeg
    63BBC393-B72C-4F11-9B76-FFC2243D7D20.jpeg
    362.6 KB · Views: 14
  • 2A8837F8-B331-46C1-9022-F6C3A2F838DB.jpeg
    2A8837F8-B331-46C1-9022-F6C3A2F838DB.jpeg
    225.9 KB · Views: 17
  • F1C84628-38EE-4D39-A885-CC6087A47A80.jpeg
    F1C84628-38EE-4D39-A885-CC6087A47A80.jpeg
    156.5 KB · Views: 14
Evo ovo iman
Dakle ovi prikljucci su dosli sa televizijon.slika sheme od televizije i slika sta iman od linije
Prije je ovako na staru philips radilo
Sad ustekan ili priko ovih prikljucaka ili direktno od linje
I nece
Pise na shemi da je audio izlaz HDMI
Jel sad triban onda uzet kabel iz HDMI u AV da iman zvuk sa TV na liniji
Linija je Technics stara iohoho
Šteta da sad kad si već uzeo novu telku ne investiraš u receiver. Recimo ja spajam tv receiver (iskon) prvo u AV receiver s HDMI pa onda s drugim HDMI šaljem prema TV a iz TV povlačim optički kabel za zvuk nazad u receiver i sve radi izvrsno. Ako trebaš povoljno vrlo dobar 7.1 AV receiver, taman prodajem svoj ONKYO.
 
LG plazma 42PQ nešto... ide joj ja mislim 13-a ili 14-a godina. Dan danas sam zadovoljan sa slikom, ne može se usporedit s 4K naravno, ali recimo, crna boja je na plazmi baš crna. I bogme grije ko šporet :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: b0du1
LG plazma 42PQ nešto... ide joj ja mislim 13-a ili 14-a godina. Dan danas sam zadovoljan sa slikom, ne može se usporedit s 4K naravno, ali recimo, crna boja je na plazmi baš crna. I bogme grije ko šporet :mrgreen:
:ROFLMAO::ROFLMAO: da grije...
dok sam ju imao, sfrkala je osigurace od struje, i od grijanja mi je ludio termostat centralnog grijanja :ROFLMAO:

ali da je slika nenadjebiva i dan danas, ... (y)
 
Ma da je bas nenadjebiva i nije. Sto se tice crne okej ali plasma je s razlogom napustena tehnologija
 
Ja sam svojim Panasonicom plazmom isto prezadovoljan dan danas a isto je stara cca 11 godina i nikako da rikne...slika još uvijek savršena!
Neko pretjerano grijanje nisam nikad primjetio...:)
 
  • Like
Reactions: prpa
Ak si na moru, odmah si riješil i grijanje :mrgreen:
Naravno da je tehnlogija danas za tu starkelju spejsšatl, pogotovo ovi 4k, ali da se još drži, bogme drži. I baš me zanima koji novi TV bude prebacil 12 ili više godina uporabe.
 
  • Like
Reactions: b0du1
Ak si na moru, odmah si riješil i grijanje :mrgreen:
Naravno da je tehnlogija danas za tu starkelju spejsšatl, pogotovo ovi 4k, ali da se još drži, bogme drži. I baš me zanima koji novi TV bude prebacil 12 ili više godina uporabe.
Bas to😎👍🏻
ps sad rucao, mogu samo lajkat sat dva
 
Kod mene Samsungova, 107 ili koliko je već. Jedino što primjetim je da malo kasni odazivom na HD prijem, ponekad. Slika izvrsna. U međuvremenu sam kupio toliku LED --- hmmmmm, ni sluga joj biti ne može pa sam opet vratio staru. Sad se spremam uzeti 4k jer je ipak puno naprednija. Da ne bi opet uzeo plazmu, bi. Ali mi se ne mili dati 12k kuna za tv kad mogu kupiti led za trećinu cijene.
 
  • Like
Reactions: prpa and b0du1
Evo ako nekog interesira, ja sam jučer skinuo Kuro plazmu zadnje generacije veličine 50” i danas postavio najnoviji Samsung 65" QN85A Neo QLED 4K Smart TV (2021). Dakle prvi dojmovi su sljedeći. Oštrina slike je super, boje su prenaglašene i malo plastične. Sam ekran više reflektira ostale izvore svjetla (prozor npr) ali zato je osjetno brži i s gomilom funkcija koje tek trebam otkriti. YT i Netflix rade brže, bolje i sa boljom kvalitetom slike nego što sam ranije mogao imati preko Minix Neo. Postavljanje na zid je koma jer treba dvoje drzat telku blizu zida, a treci popikat kablove što može biti malo izazov jer mi telka izgleda izuzetno krhko i nekak se sva piga. Kuro mi je imao prirodnije boje, crna je bila jednako dobra i čini mi se kao da je ekran bio više mat i da je manje reflektirao okolnu svijetlost. Sam TV je izdržao puno jer imam malo dijete koje ne kuzi da se ne smije lupat rukama po ekranu itd. ali da je grijao to ne moramo ponavljati… Uglavnom moram reci da je 13 godina taj TV bio izuzetno kvalitetan po pitanju njegove osnovne funkcije ali su ga vremena ipak pregazila i bilo je vrijeme za neke nove mogućnosti. Samsunga tek sada moram testirati kako spada ali prvi dojmovi su vrlo pozitivni