Leće u farove

Bruno1

Member
Zanima me moran li radit ateste ako oću stavljat leće na xmaxa i opiturat iznutra sve u crno.
 
:misli: a zašto bi nekog pitao atest za bilo šta ako to napaviš da ne blješti krivo i izgleda kao original  (y)

A ako češ napravit ciganluk onda ti ni atest neče pomoč  :LOL:
 
Neznam da mogu sa sigurnoscu tvrditi dal mozes il nemozes za to napraviti atest, al ako pogledam far kod svoje ninje gdje orginal imam lecu, oko lece je sve crno, nit ima brisace farova nit automatsko podesavanje visine snopa kao sto je to potrebno kod auto farova s lecom, onda nevidim razlog zasto se nebi dao napraviti atest. Naravno pod uvjetom da snop svijetlosti bude svijetlio kako treba, a ne da osvjetlja krošnje od stabala uz cestu  :misli:
 
Pošto je naša država takva kakva je netriba se čudit zašto traže regulaciju i pranje farova.
Samo nadan se da će sve proć kako triba.Hvala na savjetu
 
kava007 said:
Neznam da mogu sa sigurnoscu tvrditi dal mozes il nemozes za to napraviti atest, al ako pogledam far kod svoje ninje gdje orginal imam lecu, oko lece je sve crno, nit ima brisace farova nit automatsko podesavanje visine snopa kao sto je to potrebno kod auto farova s lecom, onda nevidim razlog zasto se nebi dao napraviti atest. Naravno pod uvjetom da snop svijetlosti bude svijetlio kako treba, a ne da osvjetlja krošnje od stabala uz cestu  :misli:

Ovo nije točno. Odnosno, točno je samo za aute s Xenon farovima. Ima dosta automobila s lećom, pa su unutra žarulje i naravno, nemaju niti nivelator, niti pranje farova.
 
dentist said:
Ovo nije točno. Odnosno, točno je samo za aute s Xenon farovima. Ima dosta automobila s lećom, pa su unutra žarulje i naravno, nemaju niti nivelator, niti pranje farova.
Isitina ali kad se nadograđivaju to traže tako su svi rekli
 
:LOL: voli bi vidijet motor sa peračima fara  :misli: možda goldwing  :jesus:

To za preače je problem sa xsenonom na autima.
Recimo Bravo ima obična svijetla a Marea leču i to na tehničkom nije bitno ako nije xsenon.
Xsenon nesmije nikako u normalan far jer zasljepljuje iz suprotnog smjera,a sa lečom mora imat perače (y)
Problem je kad na auto koji nikad nije imao leče (Golf 1-2,Kadet,Tipo...) tako nešto ugradiš jer to svi kuže na tehničkom i  :police: ali na motoru niko nema pojma šta ima a šta nema  (y)

 
dentist said:
Ovo nije točno. Odnosno, točno je samo za aute s Xenon farovima. Ima dosta automobila s lećom, pa su unutra žarulje i naravno, nemaju niti nivelator, niti pranje farova.

Tako je, u pravu si. Ja sam automatski uzeo u obzir xenone, a u faru s lećom mogu biti i obična svjetla.
 
kava007 said:
Tako je, u pravu si. Ja sam automatski uzeo u obzir xenone, a u faru s lećom mogu biti i obična svjetla.

Što inače lijepo izgleda, ali imam osjećaj da slabije svijetli leća od običnog fara. Imam jednog takvog doma... Možda se varam jer mi drugi auto ima xenone, pa je razlika poprilična, ali ne sjećam se da je klasični far tako slabo svjetlio kao ovaj s lećom.
 
Pa meni se čini iz iskustva da obična svijetla s lečima nit nemaju nekog posebnog efekta u jačini osvjetljenja za razliku od fara bez leća. Xenoni s lečom to to sasvim druga pjesma. :)
 
Razlika je u proizvođaču  :undecided: recimo od BMW 3 kockice trava vene ispred fara  :shock: