Ledjni protektor za Uvex jakne

ZoltanBB

Active member
Autocroatia nema ledjne protektore za Uvex jakne.

Ima li tko iskustva s ugradnjom drugih ledjnih protektora u Uvexove jakne?
Pase li nesto iz Louisa ili Hein Gerickea?
 
Sigurno da je bolja i sigurnija opcija leđni protektor zasebno, jer ti u jaknama su obično kraći i ne štite od vratnih kralježaka do trtice, nego pokriju samo manji dio leđa.

Recimo ovako nešto:

http://moto-oprema.hr/ponuda/product_info.php?cPath=70_71&products_id=215

ili još bolje:

http://moto-oprema.hr/ponuda/product_info.php?cPath=70_71&products_id=210
 
ZoltanBB said:
Autocroatia nema ledjne protektore za Uvex jakne.

Ima li tko iskustva s ugradnjom drugih ledjnih protektora u Uvexove jakne?
Pase li nesto iz Louisa ili Hein Gerickea?

Protektor za uvex jaknu je komad tvrde spužve, brijem da bi bilo sigurnije staviti komad kartona. :mrgreen:
Ja sam svoj skinuo, i uzeo kornjaču od dainese-a..
 
Je za Uvex jaknu je protektor od tvrde spužve debljine cca 1cm.
Koliko se sjećam vidio sam u Luisa da ima take spužve u većim pločama pa sam sebi skrojiš oblik koji trebaš.
 
MiroST said:
Je za Uvex jaknu je protektor od tvrde spužve debljine cca 1cm.
Koliko se sjećam vidio sam u Luisa da ima take spužve u većim pločama pa sam sebi skrojiš oblik koji trebaš.

Hvala puno na ovoj informaciji. Tako ce na kraju vjerojatno i biti.

Svjestan sam da ovo rjesenje nije dobro kao kornjaca no trazimo neko, koliko-toliko, kompromisno rjesenje za putovanja.
 
MiroST said:
Je za Uvex jaknu je protektor od tvrde spužve debljine cca 1cm.
Koliko se sjećam vidio sam u Luisa da ima take spužve u većim pločama pa sam sebi skrojiš oblik koji trebaš.

Eh da, gusta tvrda spužva..kao one spužve za ležanje za plaži
 
Bollocks!! said:
Eh da, gusta tvrda spužva..kao one spužve za ležanje za plaži

Cini mi se da je namjena te spuzve dvojake:

a) zadrzati oblik jakne;
b) sprijeciti da se nazuljas kad padnes na ledja s motora.

S druge strane, kornjace mi se cine skroz neprakticne za putovanje... znam da puno bolje cuvaju kicmu ali eto...
 
Ja imam konx body armor i nije ne udoban ja ga ne osjetim na sebi u vožnji dosta je lagan i prozračan, opet sigurno da je gnavaža kao prtljaga (zauzme pun manji ruksak), ali opet rađe da mi smeta nego da me ostatak života netko gura u kolicima i hrani me na slamku (y)
 
ZoltanBB said:
Cini mi se da je namjena te spuzve dvojake:

a) zadrzati oblik jakne;
b) sprijeciti da se nazuljas kad padnes na ledja s motora.

S druge strane, kornjace mi se cine skroz neprakticne za putovanje... znam da puno bolje cuvaju kicmu ali eto...

a da uzmes air-bag prsluk,

nis ne zulja a stiti
 
ZoltanBB said:
Hvala puno na ovoj informaciji. Tako ce na kraju vjerojatno i biti.

Svjestan sam da ovo rjesenje nije dobro kao kornjaca no trazimo neko, koliko-toliko, kompromisno rjesenje za putovanja.

sid said:
a da uzmes air-bag prsluk,

nis ne zulja a stiti

Frane said:
Za takav tip motora air bag je totalni primašaj ako uzmemo tip motora i vožnje, jer nakon jednog bezopasnog izvrtanja to čudo se otvori i ostatak puta je kao da se voziš u šuškavcu :mrgreen:
 
Body armor je najbolja stvar, naravno ak se koristi ispod jakne, radio sam kao med teh u hitnoj i vidio sam na svoje oči dosta mladih ljudi sa napuklim kralješcima i oštećenom moždinom koju si ostali prikovani za kolica, a da su imali kakve bolje protekotor bila bi to druga priča...
 
ZoltanBB said:
Cini mi se da je namjena te spuzve dvojake:

a) zadrzati oblik jakne;
b) sprijeciti da se nazuljas kad padnes na ledja s motora.

S druge strane, kornjace mi se cine skroz neprakticne za putovanje... znam da puno bolje cuvaju kicmu ali eto...

Ma daj, slikat ću ti to kad dodjem doma..nece to pomoci nikome tko padne, obična tanka kruta spužvica..ništa drugo..
Kornjaču nećeš ni osjetit..no dobro, to je na tebi..sigurnost ili ne.