Leo Vince na Piaggio Zip 50 4T?

Status
Not open for further replies.

kix_zg

New member
pozdrav ekipo..da li bi se isplatilo stavit leo vince na ovaj motorček? Zna li ko možda za koliko bi mu se snaga digla i slićno...?
 
na serijsku masinu se ne isplati stavljat nikakav spuh.. dobio bi samo zvuk nista drugo..
ja sam isto brijo da bi se dobilo nes al brzo sam odusto..  za te pare razmisli o kitu 70ccm..  (y)
 
Biker686 said:
na serijsku masinu se ne isplati stavljat nikakav spuh.. dobio bi samo zvuk nista drugo..
ja sam isto brijo da bi se dobilo nes al brzo sam odusto..  za te pare razmisli o kitu 70ccm..   (y)
još mi nije jasno koji je to 70ccm kita za 50 4t???
 
Nisam siguran da je odgovarajuči i za Kineski Zip, ali kit za 50 4T Piaggio postoji, ja sam ga naručio i ugradio u jednog, doduše original talijanskog.
3111576.jpg


Definitivno nebi preporučio izmjeu ispuha, dvojbena je njegova učinkovitost čak i na 125/150 4t agregatima. Bolje je možda za početak uložiti u variomat, jer ugradnja termo grupe iziskuje i određeno tehničko znanje jer se ipak radi o 4t tehnologiji koja je kompliciranija dosta od 2t koju može skoro svatko ugradit
 
joke said:
Nisam siguran da je odgovarajuči i za Kineski Zip, ali kit za 50 4T Piaggio postoji, ja sam ga naručio i ugradio u jednog, doduše original talijanskog.
3111576.jpg


Definitivno nebi preporučio izmjeu ispuha, dvojbena je njegova učinkovitost čak i na 125/150 4t agregatima. Bolje je možda za početak uložiti u variomat, jer ugradnja termo grupe iziskuje i određeno tehničko znanje jer se ipak radi o 4t tehnologiji koja je kompliciranija dosta od 2t koju može skoro svatko ugradit
e pa original talijanskog,to je mene i bilo privuklo na razmišljanje...meni je spajo iz moto beana govorija šta se tiče auspuha,al mi je reka o široj cijevi ispuha,pa da ja to kao sam napravin al nije to moja struka :mrgreen:
 
Nisam našao podatak o točnoj zapremnini, ali sam našao podatak da odgovara na "kineske" piaggiove i aprilia proizvode, tako da to sad znamo, isti su cilindri.
Glede šire cijevi, kod 50 ccm, bi trebao jako puno dobiti da bi uopče nešto i osjetio, a možeš diranjem puno izgubiti. ja nebi dirao ispuh
 
joke said:
Nisam našao podatak o točnoj zapremnini, ali sam našao podatak da odgovara na "kineske" piaggiove i aprilia proizvode, tako da to sad znamo, isti su cilindri.
Glede šire cijevi, kod 50 ccm, bi trebao jako puno dobiti da bi uopče nešto i osjetio, a možeš diranjem puno izgubiti. ja nebi dirao ispuh
sa kitom san dobija kuglice(čitaj.rolice) od 6,5 grama,sa mntažom me izašlo oko 1500kn...šta se tiče spuha,ja ga niti pokušava nisan dirat...al baš me zanima jel 70 ili 80ccm,na internetu nema točan podatak pa ću se morat zaletit do spaje provjerit to
 
baldeks said:
sa kitom san dobija kuglice(čitaj.rolice) od 6,5 grama,sa mntažom me izašlo oko 1500kn...šta se tiče spuha,ja ga niti pokušava nisan dirat...al baš me zanima jel 70 ili 80ccm,na internetu nema točan podatak pa ću se morat zaletit do spaje provjerit to

kuglice se mjenjaju (na manju težinu) kad se ugrožava integritet motora i s njima se dobije isti ili bolji odgovor na gas. stvljanje termo grupe uz teže utege variomata (ne kuglice) ima smisla, ali ako je 6,5 manje od originalnih onda neznam čemu to. :misli:
 
2 baldeks:  zvao skuter moto ovlasteni servis piaggia i zastupnik malossi-ja i pito za 80ccm.. frajer je reko da ce provjerit i nakon 10 min me nazvao i reko da postoji samo 70ccm kit od malossija sto sam si i ja nekak mislil jer pak za kit 80ccm nisam nigdje cuo..

2 joke:  u pravu si sto se tice spuha..  na 50-ici nebi dobio fakat nista bas naprotiv bi mogao i izgubit u performansama..
 
joke said:
kuglice se mjenjaju (na manju težinu) kad se ugrožava integritet motora i s njima se dobije isti ili bolji odgovor na gas. stvljanje termo grupe uz teže utege variomata (ne kuglice) ima smisla, ali ako je 6,5 manje od originalnih onda neznam čemu to. :misli:
kuglice su 6,5 to san siguran...mehaničar nisan,a daleko od toga da se imalo razumin,zato i jesan ode da pitan šta me zanima...stvarno neznan zašto te kuglice...biker bija san u moto beana i pita meštra,u pravu si 70ccm je zapremnina...ali to je malossijev kit 70 ccm(koji je meni stavljen),znači kit talijanske proizvodnje namjenjen za 50 4t(u ovom slučaju zipa),a 80 ccm kit se koristija na kymcu i baotianima kako san ja čuja od ljudi pa nisan siguran..eto my bad-isprika (y)
 
http://www.malossi.com/Catalogo/Cata_Main.asp?Marca=250&Modello=MO/PIZI504T&Famiglia=0&CodArt=3111576  to je to
 
pa to je kit kojeg sam ja stavio sliku :misli:

s tim da sad znamo još dvije stvari, a to je
1. da u skutermotu i globalu nemaju pojma, jer u manualu ljepo piše
CILINDRO
Alesaggio Ø 49 mm; Corsa 41,8 mm; Cilindrata 78,8; Rapporto di compressione 1:11,5.

tako da je zapremnina ipak 80 a ne 70 cc,

2. da su ti utezi nepotrebno ugrađeni jer se ne dobijaju s kitom :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.