Leo Vince na Piaggio Zip 50 4T?

Status
Not open for further replies.
malaguti said:
NEMOGUCE....sa laksim rolica se dobije bolje ubrzanje tj. bolje se dizu okretaji a krajnja brzina je slabija i pri toj brzini se skuter previse vrti,provjereno na serijali 50ccm, na 70ccm i 200ccm

sa rezom bilo na 50 ili 70 lakse role, teze role, ubrzanje ili krajnja brzina ne postoji

postoji samo idealna tezina koja ce dati i najbolje ubrzanje i najbolju krajnju

baldeks said:
to je ostalo isto??koj su simptomi istrošenosti remena

gubis krajnju
 
igor86 said:
sa rezom bilo na 50 ili 70 lakse role, teze role, ubrzanje ili krajnja brzina ne postoji

postoji samo idealna tezina koja ce dati i najbolje ubrzanje i najbolju krajnju

gubis krajnju
a je??i koji je trošak zamjene remena,trošak meštra u ovlaštenom...da znan :(
 
igor86 said:
pristojna cjena bi bila da se mene pita 20kn jer treba 10min da se zamjeni
da radiš u ovlaštenom u ši iša bi kod tebe al triba mi točna cijena da znan,neću ka padobranac uletit doli,triban i gume minjat a nema se kune... :x :?
 
baldeks said:
a je??i koji je trošak zamjene remena,trošak meštra u ovlaštenom...da znan :(

servis na 12k, promjena remena, rolica  cca 300-400kn.. ne sjecam se tocno da ga jebes! 

sad kolko je promjena remena i sama cijena njega i rolica..
 
Biker686 said:
servis na 12k, promjena remena, rolica  cca 300-400kn.. ne sjecam se tocno da ga jebes! 

sad kolko je promjena remena i sama cijena njega i rolica..
ja san sad na 6ipo
 
a moguce i to.. ja sam svog uvijek grijo.. prvo par minuta na mjestu dok sam obuko jaknu, rukavice, bubreznjak.. i onda ga jos kojih 5min drzo mozda na pol gasa.. 
 
ubrazanje je za razliku od konačne brzine jako relativan pojam. tebi se vjerovatno desilo da je usljed istrošenosti remena pala konačna brzina, a kako su ti u skuter ionako ugrađene (nepotrebno) lakši utezi, isti se (nepotebno) vrti u okretaje, a ne ide.
Okretaji su često povezani sa ubrzanjem, pa ču se ja opet pozvati na mog famoznog TMaxa 07 koji se glasao reskije od ovog 08, a u mjerenjima je razlika u ubrzanju 0-60 čak 30%. Ja bi bio stavio ruku u vatru da je brži ovaj 07 samo na temelju buke agregat. A ja sam kao neka "faca" :?. Učiš se cjeli život.
 
joke said:
ubrazanje je za razliku od konačne brzine jako relativan pojam. tebi se vjerovatno desilo da je usljed istrošenosti remena pala konačna brzina, a kako su ti u skuter ionako ugrađene (nepotrebno) lakši utezi, isti se (nepotebno) vrti u okretaje, a ne ide.
Okretaji su često povezani sa ubrzanjem, pa ču se ja opet pozvati na mog famoznog TMaxa 07 koji se glasao reskije od ovog 08, a u mjerenjima je razlika u ubrzanju 0-60 čak 30%. Ja bi bio stavio ruku u vatru da je brži ovaj 07 samo na temelju buke agregat. A ja sam kao neka "faca" :?. Učiš se cjeli život.
znači misliš da je do remena....jer stvarno ga znan u dušu,znan kako ide uzbrdo,nizbrdo koliko mu triba do 30,50,60,koji mu je kraj,baš sve...i sad vidin da stvarno diže odlično,a na mistima di san vata krajnju sad na 70-72-3 počne ka struganje u variomatu i osjetin velike vibracije
 
baldeks said:
znači misliš da je do remena....jer stvarno ga znan u dušu,znan kako ide uzbrdo,nizbrdo koliko mu triba do 30,50,60,koji mu je kraj,baš sve...i sad vidin da stvarno diže odlično,a na mistima di san vata krajnju sad na 70-72-3 počne ka struganje u variomatu i osjetin velike vibracije

treba to otvoriti i pregledat tolerance koje su btw vidljive okom za utege, ali za remen bi ipak trebao podatak iz service manuala, treba pregledati i stanje klizača ploče variomata, te istrošenost pakni kvačila(s obzirom na veču snagu uvjetovanu povečanom zapremninom) te večim okretajima pri spajanju kvačila i zvona (uvjetovano onim laganijim utezima)
 
joke said:
treba to otvoriti i pregledat tolerance koje su btw vidljive okom za utege, ali za remen bi ipak trebao podatak iz service manuala, treba pregledati i stanje klizača ploče variomata, te istrošenost pakni kvačila(s obzirom na veču snagu uvjetovanu povečanom zapremninom) te večim okretajima pri spajanju kvačila i zvona (uvjetovano onim laganijim utezima)
evo upravo gledan račun...20.9 u ovlaštenom prominjeni-klizači varimata.svih 5 CM3,utezi variomata 6,5gr,agip ulje city hi tech 2t 12 x 1...sveukupno 374 kn-uključene ruke meštra...
 
baldeks said:
evo upravo gledan račun...20.9 u ovlaštenom prominjeni-klizači varimata.svih 5 CM3,utezi variomata 6,5gr,agip ulje city hi tech 2t 12 x 1...sveukupno 374 kn-uključene ruke meštra...

Trebalo bi bit samo 3 klizača, a ne 5
i trebalo bi ulje bit 4T :misli:
 
joke said:
Trebalo bi bit samo 3 klizača, a ne 5
i trebalo bi ulje bit 4T :misli:
koji kreteni-napisali "svih pet" a s desne strane piše "količina-3"...a za ulje piše 2t(još dobro vidin),al sigurno je za 4t,njihova muljaža neka...ko zna šta je gamad radila :x
 
Status
Not open for further replies.