Leteće opasnosti za motocikliste

stalker

Active member
Ne znam jesam li samo ja takve "sreće" da mi se svakojake leteće prijetnje nalaze na putu. U svom dugodišnjem stažu na "dvije rote" imao sam puno neugodnih susreta sa letećim stvorovima od malih ptica, šišmiša do jastrebova, galebova, fazana... Srećom do sada nisam imao težih srazova za ovim pernatim bićima ali najveća i najbolnija napast su leteći insekti. Nezgodno je kad s otvorenim vizirom naletiš na tvrdog bumbara ili ti kakva mušica uleti u usta, ogromni leptir razlijepi na vizir ispred očiju ali najbolniji je susret sa inesktima koji imaju žalac 🐝🐝😖😖
Jučer sam pokupio nekakvog stršljena jer po veličini otlekline sigurno nije bila ni osa ni pčela. Imao sam na ruci ljetne rukavice ali su rukavi od jakne bili raskopčani kako bih se bolje hladio na ovim žegama. Beštija je očito uletila u rukav i nemajući kuda ubola me u zapešće iza ručnog sata. Trpio sam bol i nisam se zaustavljao jer sam vozio kroz naselje u dugačkoj koloni vozila. Samo sam pružio ruku supruzi i rekao joj da zavrne rukav kako bi "zvijer" izletjela. Još i danas mi je natečena čitava podlaktica.
Sličnih situacija sam imao sa osama i pčelama, kojima više ni ne pamtim broj.
Sigurno nisam usamljen sa ovakvim iskustvima...🐝🐤🦇🦅
 
Prije 2 god me osa ubola u vrat između jakne i kacige . Dobro nisam pao koliko je bolilo 🤣 , na zaobilaznici oko Vodica .
 
Prosle godine, lastavica u prsa sa 220kmh.
Zapeklo je kao da me je netko lopatom udario.
Mjesec dana kasnije, osa.
Nos ko paprika natekao😂
 
Vozim laganini kroz naselje, pasja vrućina i podignem vizir na kacigi. Izlazim van naselja, spustim vizir, odvrnem gas
Kad ono pčela s unutarnje strane vizira lagano šeta ni 2cm od moje nosine.
Sreća pa sam se sjetio okrenut glavu u stranu prije nego sam otvorio vizir da je vjetar odnese
Osa i pčela u rukavu jakne je bilo više puta.
 
Prosle godine, lastavica u prsa sa 220kmh.
Zapeklo je kao da me je netko lopatom udario.
Mjesec dana kasnije, osa.
Nos ko paprika natekao😂
1628612362337.png
 
  • Haha
  • Like
Reactions: Volcabar and Shepa
Izdvojio bih neku neman od koje sa mislio da mi je pukla prsna kost, onda stršljenov ubod u kapak ispod naočala na enduru i osu koja se probila ispod majice i jakne i tri puta roknula u leđa. Ovo zadnje je bilo na spuštanju s Velebita prema Obrovcu, prevrijedna cesta da stajem pa sam nategnuo ramena i zdrobio ju u komade, ispala je kad sam se skidao. :mrgreen: Sve u svemu navikneš se ali prvak u disciplini ostaje Iannone. :mrgreen:
 
Osa, pikanje nekoliko puta,, šetanje pčela/osa po viziru sa unutrašnje strane ( prvi put malo panike), neki bumbar koji mi je uneredio metalizirani dio vizira i od tog sraza me malo i vrat bolio ... sve u rok službe, tj. guštanja na motoru. Jednom me skoro skinuo leteći rdtrovizor od kampera... ali skoro 😁
 
Osa, pikanje nekoliko puta,, šetanje pčela/osa po viziru sa unutrašnje strane ( prvi put malo panike), neki bumbar koji mi je uneredio metalizirani dio vizira i od tog sraza me malo i vrat bolio ... sve u rok službe, tj. guštanja na motoru. Jednom me skoro skinuo leteći rdtrovizor od kampera... ali skoro 😁
Od udarca bumbara u vizir te vrat bolio?
 
  • Haha
Reactions: Paf
Da si vozio bez jakne ko i svi normalni po ovim vrućinama ili dovoljno velikom brzinom da zvijer izgine u srazu sa tvojom rukom sad te nebi bolilo hihi
Od subote sam u Hercegovini na godisnjem i bas sam se cudio da nitko ne nosi, ne samo jaknu nego ni kacigu na motoru. Evo recimo danas proleti frajer pored mene na Miletu bez kacige, u sorcu, tregeraci i japankama. Sad sam skuzio da je to radi letecih nemani i obrane od istih.
 
  • Haha
Reactions: hondimir
Od subote sam u Hercegovini na godisnjem i bas sam se cudio da nitko ne nosi, ne samo jaknu nego ni kacigu na motoru. Evo recimo danas proleti frajer pored mene na Miletu bez kacige, u sorcu, tregeraci i japankama. Sad sam skuzio da je to radi letecih nemani i obrane od istih.
Ma to je kod njih radi kamera, da panduri znaju kome slat, a kome ne slat kazne.
 
Izdvojio bih neku neman od koje sa mislio da mi je pukla prsna kost, onda stršljenov ubod u kapak ispod naočala na enduru i osu koja se probila ispod majice i jakne i tri puta roknula u leđa. Ovo zadnje je bilo na spuštanju s Velebita prema Obrovcu, prevrijedna cesta da stajem pa sam nategnuo ramena i zdrobio ju u komade, ispala je kad sam se skidao. :mrgreen: Sve u svemu navikneš se ali prvak u disciplini ostaje Iannone. :mrgreen:
Ideš, ljudi umiru od uboda stršljana, a kak si ti onda zgledo/preživio od uboda u kapak!?
 
Ideš, ljudi umiru od uboda stršljana, a kak si ti onda zgledo/preživio od uboda u kapak!?
Umru ako su alergični i dođe do anafilaktičkog šoka, ja eto nisam. :mrgreen: Bilo je to na početku vožnje, probao sam staviti nešto hladno ali sam vidio da to ne vodi nikuda pa sam otišao u ambulantu na inekciju. Onda doma presvlačenje i natrag na roštilj. Prvi dan se ništa nije vidjelo, od drugog dana šljiva ispod oka kao da me netko nabio. Nije bila velika pa sam govorio da me samo žena istukla. :p
 
  • Like
Reactions: thommy and cicogti
U dvije godine dva stršljena i to u lijevo uho pa u lijevi obraz. Drugi puta primio antidot. Prije toga, osa ušla kroz poderane hlače, šišmiš u čelo (bez kacige), vretenac drito u lice, isto bez kacige, ljute
mušice u oko, nekoliko muha pojeo... nakupilo se za jedan album.
 
  • Wow
Reactions: hondimir