Leteće opasnosti za motocikliste

JosipS

Active member
Mar 5, 2020
187
109
43
1017
tamo di je more
Očito nisi sam hahaha. Ove godine golub i neka mala ptičica. Osa, 7 uboda u vrat (dok sam stao i protjerao je). Srića pa nisan alergičan. Nakon šta mi je jedna upala (i bola, naravno) između desnog oka i kacige, uvik vozin sa spuštenim vizirom.

exfreerider

Well-known member
Dec 27, 2007
1,688
92
48
35
Zagreb
Prije sam se vozio u "poderanim"trapericama iako su mi govorili da je to glupo sve do jednom kad mi se pcela zavukla u hlace pa je bilo naaaaaglo kocenje i skoro bacanje motora na pod pa skidanje u gace a ekipa koju sam prestizao prolazi i pretpostavljam umire od smijeha🤣🤣🤣

Spori

Well-known member
Mar 7, 2016
2,376
541
113
pgz
Otvoren vizir 30km/h, tanam sam krenuo, malo meskoljenje po motoru da me nista ne smeta.
Zum ispod unutarnjeg vizira i u kosu.
Stao sam u sekundi skino i kacigu, tako da me samo malo glava pekla nekih 20 minuta nakon toga.
Nije bilo uboda, a sto je bilo pojma nemam.

Luke

Active member
Sep 28, 2015
218
85
28
44
Zagreb
Kembra u lijevu ruku šuber da bila masnica, osa u rukav, stao na pivkana i hladio bocom frend se vraća i traži me po grabama onda psuje da sam đubre jer samo ločem, no najgori je bio stršljen u lijevu nogu mi ušao i pritisnem ga bedrom na rezervar, ubo me kroz hlače, svejedno boli i oteklo je, a ovu sitnu gamad ne brojim, stanem u birtiji i isperem pivkanom. Valjda se to svima događa šta ja znam.

StickyFingers

Well-known member
Oct 15, 2019
664
287
63
Zagreb
Pčele, ose i ostale kukce, na relativno redovnoj bazi... potfrknuti rukavi na košulji i zakopčan do grla... manja ptica sa 130-140 kod Ježeva prošle god u 10.mj, direkt glava, malo veća ptica par mjeseci ranije, možda 60-70, mislim da je bilo oko Ogulina...
2 puta sam dobil čik, jednom u košulju, drugi put me kod oka pogodio, ali je ispo van... oba puta slavonska..

Durr

Active member
May 22, 2015
320
27
28
36
Brapgorje
Prije koju godinu bas smo krenuli na dugi put i 5 minuta nakon sto smo krenuli na autoputu na 150 vrana mi se zabije ravno u prsa. Morao sam stat jer nisam mogao disat jedno 5 minuta. U usporedbi s tim razna pcele/ose iskustva koja sam imao su skoro pa ugodna. :mrgreen:

PS: Vrana nije prezivjela sudar. 😔

tomore

Active member
Dec 18, 2006
439
68
28
55
Zagreb
vozeci kroz saharu na temaksu,naletia sam na slona...u amazoni mi se anakonda omotala oko drugog trokuta(isto temakas <2013)
triba li dalje?!
Nije loše.
I meni se anakonda omotala oko auspuha.
Pa me peklo... i od onda ne vozim u kratkim hlačama.

ZP1993

Well-known member
Jun 3, 2015
1,197
435
83
28
Zagreb
Ja sam pao na vozačkom ispitu (ne doslovno) jer mi je u osmici komarac uletio u kacigu i skoro me pogodio u oko,pa sam izgubio koncentraciju i srušio čunj.Drugi put sam spustio vizir i položio bez problema.
Jedan poznanik je navodno vozio motor bez kacige još tamo 90-ih i u vožnji progutao smrdljivog martina 😂

• Haha
  • Like
Reactions: Volcabar and prpa

hondimir

Well-known member
Nov 24, 2006
2,399
127
63
Slano,Dubrovacko primorje
Ja sam pao na vozačkom ispitu (ne doslovno) jer mi je u osmici komarac uletio u kacigu i skoro me pogodio u oko,pa sam izgubio koncentraciju i srušio čunj.Drugi put sam spustio vizir i položio bez problema.
Jedan poznanik je navodno vozio motor bez kacige još tamo 90-ih i u vožnji progutao smrdljivog martina 😂
Hočeš reć , pojeo ?!

mario x

Active member
May 9, 2012
753
126
43
cavtat
Meni se dogodilo da sam se jednom išao vozit i nista me nije upeknulo... koje sranje

Spori

Well-known member
Mar 7, 2016
2,376
541
113
pgz
Aj idem šorom i pičim motorom,
A iza ugla opiči me kugla.

Zog

Well-known member
Jul 17, 2009
8,734
628
113
59
šentada
Ja neki dan iša do Trogira i odjedanput se pojavi avion koji uzleće, izgledalo je tako blizu da san mora napravit određeni manevar da me ne pogodi u kacigu iako je vizir bija zatvoren.