Leteće opasnosti za motocikliste

Izdvojio bih neku neman od koje sa mislio da mi je pukla prsna kost, onda stršljenov ubod u kapak ispod naočala na enduru i osu koja se probila ispod majice i jakne i tri puta roknula u leđa. Ovo zadnje je bilo na spuštanju s Velebita prema Obrovcu, prevrijedna cesta da stajem pa sam nategnuo ramena i zdrobio ju u komade, ispala je kad sam se skidao. :mrgreen: Sve u svemu navikneš se ali prvak u disciplini ostaje Iannone. :mrgreen:
Najbolja cesta u hrvatskoj.
 
Ne bih znao kakvi su to problemi... 😅

IMG-20210813-WA0000.jpg
 
Danas vozio malo zagorom, dignuo vizir 1 zub da me malo ohladi, i uleti pčela, sa unutrašnje strane naočala za vid koje nosim, se parkira. Taman joj pušika tu i ladica ju... Trebao stat i mic po mic skidaj kacigu, očale...da je ubola u oko bilo bi veselja.
 
  • Like
Reactions: Luke
I ja danas po prvi put imao susret sa osom u kacigi. Krenem i nakon nekih 500m zatvorim vizir. Nakon 3km skuzim da se kolegica setka sa unutarnje strane vizira. Kocenje, skidanje naocala pa kacige brzinom svjetlosti, a zena iza mene vristi jer ne kuzi sta se desava 😄😄
 
  • Like
Reactions: Luke
Mene je ljetos sivi sokol lovio znam da je smiješno 😂 😂 😂 ali tako je bilo imao sam agv kacigu crveno sivu, ona ga je na nešto podsjetila srećom sam bio u koloni, iza mene je odmah bio kombi, kad sa ljeve strane na 3 m vidim sokola kako ide ravno na glavu i usporava izbacio kandže i širi krila, omeo ga je kombi u namjeri, samo odjednom se pojavio....đubre pernato
 
Jednom ptica u prsa,drugi put u kacigu.Odnilo mi glavu skoro 😂😂
Ubodi su klasika ali nešto šta mi se desilo kolegi je nadmašilo sva sranja sa insektima.
Znači čoviku je pčela doletila u oko,pogodila ga ali nije probila oko nego je strišala i ubola unutra ispod kapka,takvu krvavu oteklinu u životu nisan vidija,reka mi je da su na hitnoj kometirali da isto nešto takvo nisu vidili.Užas 🤢
Uglavnom ne vozim baš s otvorenim vizirom i gotovo uvik san u nekoj vrsti opreme pa su se ubodi sveli na minimum
 
Posebno u jesen ima puno 🐦 uz cestu, mislim na ove manje ptice i tek kad dođeš blizo do njih one poljeću, to moraš paziti znao sam svakih nekoliko kilometara naletiti na jato 🐦
 
Prosle godine oko stubickih osjetim nesto na vratu, par sekundi kasnije osjetim peckanje i sve vise pece i boli.

Jedno kilometar kasnije benzinska, skidam jaknu i kacigu i ispadne od nekud osa.
Pitam nekog u benzinskoj da mi vrat pogleda, kaze grdo je crveno i oteceno, posliko mi s mobitelom i cijela desna strana vrata crvena i pod rukom dojam da je duplo veca od lijeve.
Srecom nista vise od toga, bolila glava i vrat ostatak dana.

Pred koju godinu po noci u blizini Rabca me nesto letece pogodilio u prsa, ispod desne ruke. Neka manja ptica bit ce jer se samo odbilo od mene.

Srecom nista nikad uslo pod kacigu ili obleku.

Redovito pokupim neke gigantske bubetine u glavu ili nesto drugo. Najgore mi je kad se rasprsne i skori pa nejde vise lagano dolje.
 
zato imas na pumpama za cistiti vjetrobransko staklo. Prodjes sa onom spuzvom i digne se odmah. Svakako do iduce punjenja gorivom dokp putujes nece se tako skoriti da se nece dat skinuti
 
Mene jednom po gradu galeb u glavu, srića pa je bilo taman kretanje sa semafora, laganini.
Drugi put vrabac u ruku na 150+ bolila me ruka tjedan dana
 
Lani na sahrani od prijatelja doša motorom,nakon sahrane iša kući.Skinija kacigu,uša u kuću i kad san pogleda u ogledalo skužin da mi se pola brade napuhalo...
Vodeni mjehur koji san probija i očistija ranu,par dana mi je to tako stajalo i ne može zarasti,iša u apoteku po antibiotsku mast i nakon šta je zaraslo misecima se crvenila koža.Niko nema pojma šta je to moglo uzrokovati,neka gusjenica ili nešto slično je vjerovatno palo sa bora...
 
Treba biti dobro obučen ja sam pokupio kebru na biciklu išao sam blize 60 km/ h bio sam u kratkoj majici, pogodila me u ljevu stranu prsa, osjećao sam je tjednima bolilo je strašno možda je u neki živac pogodila, bila je nizbrdica zaletio sam i vidim je od mene na 20 m i možda 4 m visine, kad se ona odjednom spusti pa pogodi u mene to je bilo bolno, stvar je u tome da se zbroje moja brzina i brzina kebre onda se dobije brzina sudara tj. udarca u ovom slučaju. Znam što znači kad te netko pogodi kamenom, kad ti razbiju glavu, kad dobiješ batina, kad se polomiš ali ovaj kukac, e to nisam očekivao:mrgreen:
 
E, i onda se ekipa s mora ljuti kad mi velimo da treba pričat kajkavski... to svi razmeju... Čak i oni Hrvati kaj pričaju taljanski, makar ne priznaju...