Lifan S Ray , gubi snagu u voznji

neda1521

New member
Pozdrav svima . Naime posjedujem navedeni motor vec 7 godina , odmah se moram pozaliti da nije prosla niti jedna godina bez nekog problema , koji su hvala Bogu bili rijeseni . Sve u svemu ,kada je ispravan , motor je dobar , mal potrosac . Da predjemo na stvar , prije par sedmica mi se pojavio novi problem . Skuter jednostavno , u toku voznje a najcesce prilikom prvog paljenja  izgubi snagu , isto kao da vozim na 1/3 gasa ,a nekada stvarno ne zeli primiti gas . Vozim tako nekih 3, 4 km i on odjednom " prokine " i dobije nazad svu snagu ( koliko je vec ima  :mrgreen: ) . Opet tako se zna desiti da je cijeli dan ok , prima gas  , sve uredno , a zna se desiti da iz cista mira pocne gubiti snagu , i ne zeli ic preko 40. Karburator je ociscen , smjesa nastelovana . Prije sedmicu sam promijenio svijecicu, stavljena NGK te lulicu jer je prethodna pukla . Zna li iko sta bi mogao biti problem , ja sumnjam na struju , konkretno bobinu , karburator eliminisem jer je sve nastelovano kako treba , pa da se ne dajem odmah u trosak , ako mi mozete pomoci . Takodje skoro mu je mijenjan komplet prijenos.  Dakle , poslije nekih 3,4,5 km voznje , on kao da " prokine " i ide normalno ...Hvala unaprijed