Lijepljenje folije umjesto bojanja,preporuka

DD750

Member
Imam par plastika na motoru koje bih htio da su u nekoj drugoj boji (kao mat crna ili mat carbon) ima li netko koga znate ili još bolje da je član pa da mu pošaljem da to odradi.
Znam da to je opipljiv posao i ne bih htio pokušaje zato molim preporuku od nekog tko je to već radio.Ako ste  tako što radili možete stavit slike uradaka.
 
DD750 said:
Imam par plastika na motoru koje bih htio da su u nekoj drugoj boji (kao mat crna ili mat carbon) ima li netko koga znate ili još bolje da je član pa da mu pošaljem da to odradi.
Znam da to je opipljiv posao i ne bih htio pokušaje zato molim preporuku od nekog tko je to već radio.Ako ste  tako što radili možete stavit slike uradaka.
isplati se samo ako su povrsine ravne ili lagano zaobljene. Na mom xx-u sam dao da mi oblijepe sa bijelim mat 3d carbonom prednji blatobran i retrovizore.
Folija je bila skupa kao sam vrag i od renomiranog njmeackog proizvodjaca. Prvih 7 dana je super izgledalo, a onda kad je malo ugrijalo, poceli se rubovi odljepljivati.
Nisu mi to radili neki amateri, nego profesionalci, kod kojim sam prvo vidio polijepljenu foliju na nekim dijelovima auta, ili pak komplet presvucene aute.
Moj savjet je da radije uzmes i lakiras.
 
Prepostavljam da je teško odraditi jer sam nosio jednom liku koji se profi bavi time (aute i reklame),lagano me otpilio pa sam prepostavlja da možda čovik nema vrimena za sitne rađe a vidio sam na par motora nešto slično.
Ovo u tebe na retrovizorima lijepo izgleda boja ili folija??
 
Hidrografika - meni osobno kičeraj, svašta ljudi stavljaju na motore ali vjerojatno bolje od folije  :misli:
 
Hidrografika,ako je stabilnije riješenje od folije onda je to izbor.Ima li netko sa foruma da sa aktivno bavi sa tim šaljem poštom dijelove (plastike) nije bitno iz kojeg dijela Hrvatske da to odradi u ovom zimkom periodu..
Malo izgleda presjajno možda se može proći poslije mat lakom?
 
DD750 said:
Prepostavljam da je teško odraditi jer sam nosio jednom liku koji se profi bavi time (aute i reklame),lagano me otpilio pa sam prepostavlja da možda čovik nema vrimena za sitne rađe a vidio sam na par motora nešto slično.
Ovo u tebe na retrovizorima lijepo izgleda boja ili folija??
3D Carbon  folija. Spojena je na donjoj strani i tu se stalno odljepljivala. Druga greška je  bila 3D folija jer kad pokupis muhe i kojekakve bube, vrlo teško se daju oprati
 
ICE TIGER said:
3D Carbon  folija. Spojena je na donjoj strani i tu se stalno odljepljivala. Druga greška je  bila 3D folija jer kad pokupis muhe i kojekakve bube, vrlo teško se daju oprati
Hvala na podjeli iskustva sa 3D folijom (lijepša za viditi dok je relativno nova 3Dtextura a poslije teža a održavati i odljepljiva se ) za sada se ipak odlučujem na experiment sa hidrografikom.Stavim slike kad bude gotovo.... :021:
 
Znam tipa koji se time profi bavi, ali je u Vinkovcima, ne znam jel ti to odgovara.
Svoj auto je komplet oblijepio tim folijama u mat crnu boju. To se kod nas baš i ne radi, ali sam vani to dosta viđao. Valjda jer je skupo. Kaže da je cijena, ako hoćeš da to bude pošteno napravljeno i s pravim materijalima, oko 10 000 kn za auto.

Uglavnom, ako hoćeš, pošaljem ti broj pa se ti dogovori s njim.
 
Pozdrav, malo gledam po forumu pa naletih na ovu temu. Makar je staro svejedno cu zalijepit.

Inace se bavim postavljanjem dekorativnih i zastitnih folija i sad citam ovo i ne vjerujem. Dakle, ako montiramo foliju (prednji branik ili hauba) na trkacem autu koji podnosi zaista najvise stresa iz okoline (vjetar, udarci, temperatura...) I folija se nigdje ne digne nakon odvozenje sezone... Onda stvarno mislim da se folija moze zalijepiti KVALITETNO svugdje i na svakojaka prometala ;)

Ne podcjenjujem niciji posao niti sam jedan od onih koji ce pljuvat po konkurenciji ali ocito se u slucaju korisnika ICE Tiger nije dobro pripremila podloga ili se pak nije pridrzavalo tvornickih smjernica od proizvodjaca folije te je posao bio razocaravajuc.

Mi koji montiramo folije zaista ne volimo raditi po motorima jer (iskreno) je premala lova za previse zajebancije. Na motoru je puno konveksnih linija, udubljenja, ostrih djelova i sl. te je stvarno muka Bozja pripremit povrsinu za kvalitetnu montazu. Na autima je to druga prica ;) otvoris plahtu od par kvadrata i deri...

Eto, moj maleni osvrt.
 
e taman je uskrsnula tema koju cu vjerovatno trebati...
stanga kaj onda nevolite radit motore ali ih ipak radite ili ih ne radite?
:mrgreen:
ako ih radite kak se to racuna? iliti koliko bi kostao wrapping?

konkretno radi se o yamahi fazer 600 s2,2008.god.maska,pr.branik,rezervoar i rep

moze i na PP,hvala!