LINKOVI NA RAZNO RAZNE VIJESTI IZ BESVIJESTI

Pod hitno se rješiti jednog apartmana, ko ima navedeni broj. Prepiši na ženu, dicu, babu, ljubavnicu....nemoj posli da niste upozoreni bili ...

 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
Pod hitno se rješiti jednog apartmana, ko ima navedeni broj. Prepiši na ženu, dicu, babu, ljubavnicu....nemoj posli da niste upozoreni bili ...


samo srusit par zidova i od 2 napravit jedan ako ih imas 40. Ako ih je vise, vise zidova za srusit :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: JosipS
IMG-20230317-WA0003.jpg
 

Našli su kola😁


Inače u duhu jačanja jezikoslovlja na ovom forumu naglašavam da se u istri ne kaže
mercedes
već
marcedes
 
Last edited:
Ne znam gdje to, no sličnih izljeva nepismenosti i nagluhog imitiranja pojma kojeg su načuli ima posvuda, i za brdo drugih stvari... obzirom sam nekretninski vezan uz Istru i nerijetko sam tamo, mogu reći da nisam čuo da je "Marcedes" ikakvo pravilo, dapače nisam čuo od nikoga od Istrijana da tako vele... no slobodno reci gdje je to tako, da naučimo nešto...
 
Vrlo često u južnoj istri....izgovore nešto između e i a....ne izgovore tako kad kažu samo taj naziv nego unutar rečenice.....ok neki kažu i merčedes ako vuku na talijanski....ali talijanskog ima sve manje i oduvijek je bio vezan isključivo uz obalu....to je kao kad izgovore opel s krivim naglaskom....mi naglasimo o a oni naglase pel