LINKOVI NA RAZNO RAZNE VIJESTI IZ BESVIJESTI

Njemački redovnici iz samostana blizu Munchena razvili su prvo pivo u prahu koje se pomiješa sa vodom i to je to... jedina kvaka za sada je što je riječ o bezalkoholnom pivu sa svim karakteristikama jedne lijepe krigle hladnog bezalkoholnog piva (meni je npr. Ožujsko Cool uvijek bilo super...), no valjda će brdo riješiti i taj detalj sa alkoholom...

 
Za mali jammin' u prirodi uz BT zvučnik, kao i više mjesta u sobi...

 
Meni je reklo da nas ima manje od deset ili san jedini sa tin imenom i prezimenom.
Prezime, u Splitu nas ima nešto priko tisuću.
 
Meni je reklo da nas ima manje od deset ili san jedini sa tin imenom i prezimenom.
Prezime, u Splitu nas ima nešto priko tisuću.
A zato bi to radilo kako treba, kad u HR nije nista kako treba,... :mrgreen:
Ili si se samo ti od tih iljadu popisa,aa?
 
A zato bi to radilo kako treba, kad u HR nije nista kako treba,... :mrgreen:
Ili si se samo ti od tih iljadu popisa,aa?
Nisi baš razumija, tu se govori o osobama koje imaju isto ime i prezime, a onda se govori samo o prezimenima.
 
Nisi baš razumija, tu se govori o osobama koje imaju isto ime i prezime, a onda se govori samo o prezimenima.
Popisane 2021 godine,... iz cega proizlazi da se nisu pipisale sve osobe,...
 
Može se doznati koliko je u Hrvatskoj osoba sa određenim imenom, određenim prezimenom i kombinacijom određenog imena i prezimena, no nisam vidio da bi pokazao baš za Split da ti znaš da vas ima preko 1000 istog prezimena... obzirom su to rezultati popisa stanovništva Hrvatske iz 2021, rezultati se odnose na cijelu Hrvatsku...
 
Može se doznati koliko je u Hrvatskoj osoba sa određenim imenom, određenim prezimenom i kombinacijom određenog imena i prezimena, no nisam vidio da bi pokazao baš za Split da ti znaš da vas ima preko 1000 istog prezimena... obzirom su to rezultati popisa stanovništva Hrvatske iz 2021, rezultati se odnose na cijelu Hrvatsku...
Tako je pisalo.
 
Gdje je to pisalo da ti možeš vidjeti rezultate po županijama ili gradovima?? Ja to nigdje nisam vidio...
 
  • Like
Reactions: Dene
Neka ih ima kao shopping center-a
Konkurencija je uvik dobra stvar
 

Cilindar od prozirnog akrila: Pogledajte sjajne usporene snimke rada motora!​

Filmić snimljen u 4K rezoluciji prikazuje sve procese u radu motora, a posebno su zanimljivi kompresija i paljenje...


Ako ste ljubitelj klasičnih motora, onih koje još pokreće benzin, ovo je doista predivno iskustvo. You/Tube kanal TROdesigns pobrinuo se za sjajne snimke u slow-motionu.

U pitanju je motor iz motocikla Honda XR75 iz 1977. godine, a cilindar je zamijenjen prozirnom akrilnom stijenkom koja omogućuje pregled procesa izgaranja. Klip je originalan, ali očišćen i poliran kako bi se smanjile ogrebotine na stijenkama plastičnog cilindra. Omjer kompresije pao je s 9,5:1 na 8,7:1 produljenjem cilindra. Klipni prstenovi su posebno izrađeni od teflona kako bi se smanjilo trenje.

Filmić snimljen u 4K rezoluciji prikazuje sve procese u radu motora, a posebno su zanimljivi kompresija i paljenje… Uživajte (najzanimljiviji idlojvi počinju od 12. minute, a posebno je impresivan dio snimljen u mraku, oko 18. minute)!

 
Kad se igraš demokracije i ekologije pod obavezno, kao i pušenja gluposti za tuđi račun (EU vs USA), pa ne kužiš da piliš granu na kojoj sjediš i da sam od sebe radiš sirotinju, a lukavi Ameri trljaju ruke i nastavljaju euro-glupane uvjeravati što je bitno... svim glupanima koji su najglasniji u serendanjima oko ekologije i Ukrajine treba prvima uzeti radna mjesta u tim planovima otpuštanja...