Ljepilo za PP

Tibor

Well-known member
Da li netko slučajno zna gdje bi se kod nas moglo nabaviti ljepilo za polipropilen tipa Loctite 3030 / 3038, 3M 4693H ili neki ekvivalent ...

u onom Raos d.o.o. su bili krajnje nezainteresirani za dat bilo kakvu informaciju, u Henkelu puno susretljiviji, al dobio odgovor da oni to ne uvoze :?


Ili moooožda ako netko ima to ljepilo pa je spreman ustupit par kapi :mrgreen:
 
za PP je jako teško naći ljepilo
nitko ga ne drži (osim tog loctite ja sam an Internetu nabasao na još jedno....ali ne mogus e sjetiti)
a ne drže ga jer je skupo - mala tubica (akos e ne varam) koliko su meni rekli cca 50 EUR kod nas
ja bi ga i bio kupio ali mi je bio problem jer nisu znali kad će doći

ako se radi o cijevima odvoda u stanu/kući/štali/brvnari i ino - brate reži cijev i stavi novu.....jeftinije je

a ako se radi o nećem sofisticiranom i imaš vremena čekati - u svakom dućanu koji drži loctite možeš ga sigurno naručiti

majkemimoje valjda na svijetu postoji jedva 2-3 ljepila koja lijepe PP
a u dućanima stalno pokušavaju poturiti nega bolja ljepila pod ljepilo za PP - a sve na tubama piše malim slovima, i uvijek piše nije za PP
:LOL:
 
vrijednost ljepila uvijek je obrnuto proporcionalna vrijednosti onog kaj se lijepi

kupi novo, ne budi kokošar :mrgreen:



Srki
 
Ovo  www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B006U49M3G/ref=redir_mdp_mobile/278-5274842-2162832    sam posudjivao od susjeda i ok je, mislim da mu je brat iz svabije doneo.
 
evo dRRug liberty je ušao u sRRž problema

našao sam na ebayu u Amerikama, al ono tuba od 20 dolara s poštarinom ispadne 100 :LOL: a treba mi doslovno par kapi pa sam foRRumskim kokošarenjem mislio proć jeftinije :mrgreen:

i da ... nije za vodovodne cijevi :jesus:
 
KING RR said:
Ovo  www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B006U49M3G/ref=redir_mdp_mobile/278-5274842-2162832    sam posudjivao od susjeda i ok je, mislim da mu je brat iz svabije doneo.

e to bi moglo proć (y)
 
evo sad malo googlao ... ovi technicqll čak imaju i zastupništvo u RH :mrgreen: maločas ih zvrcnuo, ali naravski tek su sad to počeli uvozit i malo im je gužva pa nek nazovem poslije nove godine :LOL:
 
uglavnom, evo ako još netko treba

http://www.ebay.co.uk/itm/CLEAR-ADHESIVE-GLUE-FOR-PP-Polypropylene-PE-Polyethylene-PTFE-Silicone-8ml-8g-/300701520975?pt=UK_Crafts_Cardmaking_Scrapbooking_Glue_Tape_EH&hash=item460335144f

hvala Kingu na informaciji (y)
 
Tibof, možda da probaš sa dvokomponentnim epoxy ljepilom? Tog ima u skoro pa svakoj trgovini.
 
Pranja said:
Tibof, možda da probaš sa dvokomponentnim epoxy ljepilom? Tog ima u skoro pa svakoj trgovini.
Ne prolazi bez recimo activatora za "Siku", tj, nešto na nitro bazi što lagano rastopi dvije površine koje bi se trebale spojiti,
Bez toga epoxy nema šanse zalijepiti stvar. A i kad uz pomoć aktivatora zalijepi to drži vodu dok majstori odu... :wink:
 
Pranja said:
Tibof, možda da probaš sa dvokomponentnim epoxy ljepilom? Tog ima u skoro pa svakoj trgovini.

pamzor ti je već odgovorio, polimeri tipa PP, PE, PTFE se nemogu zalijepiti ni sa čim drugim osim ljepilima isključivo namjenjenim za spajanje "masne" plastike, tako da obično epoxy koje ima u svakoj trgovini otpada :wink:
 
Sekol said:
Daj sliku toga kaj moraš zaljepiti!

početkom godine prije mapiranja sam otvorio usisne kanale da izvadim klapne i proxxonom izrežem sve one pregrade kaj su unutra, budući da nisam imao lepak za PP, a drugi dan sam kretao za Vinkovce spojio sam ih duck tape-om :0648:

duck tape i dan danas drži, al bi to sad prek zime napravio kak se šika :mrgreen:
 
Sekol said:
Neznam na pamet kak to zgleda, jel ima tam kaj da se rastopi, ak ne može se to zavratiti fenom.

izrađeni su iz dva djela a spojeni su po rubovima di su ove "kanalice", pretpostavljam da se spajaju kontaktnim zavarivanjem vrućim zrakom il nečim tako jer je na spoju ko nekakav "fluks", ali vjerovatno u kalupu, nisam probao ali pretpostavljam da bi ih ovak bilo dosta teško spajat fenom "na suho", a ionako sam već sad naručio ljepilo ...

AirTube_CBR1000_08_2__03243.1411120275.1280.1280.jpg
 
tibor_zg said:
izrađeni su iz dva djela a spojeni su po rubovima di su ove "kanalice", pretpostavljam da se spajaju kontaktnim zavarivanjem vrućim zrakom il nečim tako jer je na spoju ko nekakav "fluks", ali vjerovatno u kalupu, nisam probao ali pretpostavljam da bi ih ovak bilo dosta teško spajat fenom "na suho", a ionako sam već sad naručio ljepilo ...

AirTube_CBR1000_08_2__03243.1411120275.1280.1280.jpg

Ako ne uspiješ spojiti pošalji PP, pa svratiš do mene!  (y)
 
Sekol said:
Ako ne uspiješ spojiti pošalji PP, pa svratiš do mene!  (y)

(y)

vjerujem da s ovim ljepilom nebi trebalo bit problema, al ak nebu držalo javim se :mrgreen:
 
Pasco FIX


http://pascofix.it/hrv/pasco_web_shop/

Imao ovaj zeleni i lijepi strasno.
Kupio ga na obrtničkom sajmu i znam da je bilo izlozeno raznih vrsta plastike (i odvodnih cijevi) ljepljenih sa tim ljepilima.
Ima i filer koji u kombinaciji sa ljepilom popunjava i nadopunjuje praznine i kasnije se moze obradjivati.
Najjace je na prezentaciji kada brtvenu gumu za odvodnu cijevod 110mm, prereze, kapne malo tog ljepila i nakon 20 sek. je skoro nemoguce odljepiti.

Mislim da bi oni mogli imati rješenje za tvoj problem.