Loncin 125

Pozz narode (y) Kupio sam za Loncin 125 ovaj amortizer jer mi je stari popustio,razlika između mog starog i ovog novog je jedino u debljini opruge. Problem je sljedeći,složio sam ga na motor,spustio na kotače i motor je samo sjeo ne drži amortizer ni grama. Moje pitanje je da li ga je moguće nekako pojačati ili treba jednostavno kupit jači amortizer sa jačom oprugom?
 

Attachments

  • 29468101_161847794628132_995699996482222958_n.jpg
    29468101_161847794628132_995699996482222958_n.jpg
    58 KB · Views: 172
ako je to bas ovaj na slici onda je to zato sto je trenutno namjesten na najmekse.Vidis ove zube na dnu, trenutno si na najvisem( tj. oprugu ti najmanje špana) ...vrti ovu maticu na dnu opruge ( izmedu opruge i ovog zuba) i tako ces ga zategnuti koliko ti je potrebno
 
To sam dolje na dnu stavio na ovaj najmanji zarez. Ima na vrhu unutar amortizera nekakva matica i može se odvrtat i zavrtat da probam nju do kraja odrvnut koliko ide onda bi trebalo po nekon logici otpustit oprugu i napet je :misli:
 
PowerComander said:
To sam dolje na dnu stavio na ovaj najmanji zarez. Ima na vrhu unutar amortizera nekakva matica i može se odvrtat i zavrtat da probam nju do kraja odrvnut koliko ide onda bi trebalo po nekon logici otpustit oprugu i napet je :misli:
ovo kako je na slici je najslabije zategnuta opruga. Na maksimum ju treba staviti na najduzi zarez( skoro puni krug odvrtit)
 
PowerComander said:
Pozz narode (y) Kupio sam za Loncin 125 ovaj amortizer jer mi je stari popustio,razlika između mog starog i ovog novog je jedino u debljini opruge. Problem je sljedeći,složio sam ga na motor,spustio na kotače i motor je samo sjeo ne drži amortizer ni grama. Moje pitanje je da li ga je moguće nekako pojačati ili treba jednostavno kupit jači amortizer sa jačom oprugom?

Nećeš vjerovati, ali na tom amortizeru JEDINO debljina opruge određuje nosivost .. ;)

Taj podatak koji ti nazivaš "jedino" i ne daješ mu značaj je ustvari najvažnije stvar  ...  :jesus:

Nikakvim zatezanjem opruge nećeš ništa postići .. Ali ako imaš znanja i mogućnosti sa starog amortizeta prebaciti oprugu na ovaj, onda si već na dobrom putu .... Ako ne, kupi novi amortizer sa debljom oprugom ....  (y)
 
Prebaciti oprugu sa starog ili ubaciti podlošku/platnu odgovarajuće debljine. Nije baš pametno tako da je na tvoju ruku sve