Long way up

Ja se neću boriti sa tvojim promašenim tumačenjima. Nitko nije rekao da je netko nekoga ubio, a kako ti to shvaćaš, who gives a shit... tko si ti da ćeš ti mene prozivati?

Nisam murjak, ne poznam tog lika, ali poznam takve intelektualce kao ti, kojima je sve teško što im ne ide pod kapu... daj odrasti.
 
I tako prve tri epizode na vidjelu.

I nije da je neki vrhunski uradak al' se vidi sto je sve problem za implementaciju elektricnih vozila.
Muke je u urbanoj sredini al s autonomijom od 100 milja je poprilicno zajebano u pripizdini.
Tribali su nabaviti vojne poljske telefone pa motat da se baterije napune :LOL:

Al opet, tako je bilo i sa benzinom i sa dizelom. Nije bilo benzinskih na pocetku proslog stoljeca.

Standardno na niskim temperaturama elektronika i baterije otkazuju. Nista novo.
Naviknit cemo se mi na to. Pitanje je vrimena.

Ima tu jos truda dok se ne dostigne kakva-takva upotreblivost "za po svuda".

Glede "video-putopisa", malo suhoparno.
Gledamo dalje.
 
Ekipa držite se teme, osuđivanje i rasprave ostavite za poruke ili neko drugo mjesto.
 
I tako prve tri epizode na vidjelu.

I nije da je neki vrhunski uradak al' se vidi sto je sve problem za implementaciju elektricnih vozila.
Muke je u urbanoj sredini al s autonomijom od 100 milja je poprilicno zajebano u pripizdini.
Tribali su nabaviti vojne poljske telefone pa motat da se baterije napune :LOL:

Al opet, tako je bilo i sa benzinom i sa dizelom. Nije bilo benzinskih na pocetku proslog stoljeca.

Standardno na niskim temperaturama elektronika i baterije otkazuju. Nista novo.
Naviknit cemo se mi na to. Pitanje je vrimena.

Ima tu jos truda dok se ne dostigne kakva-takva upotreblivost "za po svuda".

Glede "video-putopisa", malo suhoparno.
Gledamo dalje.


Dobro je da i u medijima pokažu da je struja još uvijek zakurac.:p
 
  • Like
  • Haha
Reactions: martinx and Village
Dobro je da i u medijima pokažu da je struja još uvijek zakurac.:p

I još jako dugo će biti, jer struja ima puno loših momenata... od toga da nije baš čista energija, do teške neekologije baterija, pa tu je vrlo važno vrijeme punjenja (kada se baterije budu mogle napuniti za max duplo vrijeme punjenja tanka benzinom, onda ćemo se baviti baterijama...), a solidno na kurac ide i ta jebena tišina, dapače ti stave zujalicu kao slijepcu da ne budeš pretih na cesti...
 
Sjecam se i prvog long way round..pa su pricali kako ih je KTM odbio,da se boje da motori nece izdrzat..
Sjecam se i pomalo dosadnjikavog long way down..
A eto sad kad sam cuo da idu na elektricnom motoru,nimalo me ne privlaci..mozda pogledat koju epizodu cisto da vidim sto je Mate rekao..da je struja i dalje zakurac 😀
 
Sjecam se i prvog long way round..pa su pricali kako ih je KTM odbio,da se boje da motori nece izdrzat..
Sjecam se i pomalo dosadnjikavog long way down..
A eto sad kad sam cuo da idu na elektricnom motoru,nimalo me ne privlaci..mozda pogledat koju epizodu cisto da vidim sto je Mate rekao..da je struja i dalje zakurac 😀


Prica je bila da ih je KTM odbio jer nisu mogli organizirati logisticku podrsku ( mislim da osoba koja je donila tu odluku i danas svako jutro place )
O struji necu puno jer dok vozilo nema domet od 300 km i mogucnost punjenja u 5-10 minuta koje je dostupno u istoj mjeri kao i benzinske stanice
sve je to banana
 
Priča je bila da ih je KTM odbio jer su izrazili sumnju da bi njihovi motocikli uopće izdržali taj put. Suludo, ali valjda u KTM-u znaju što proizvode...
 
  • Like
Reactions: Faber
In May 2003 KTM were approached by a TV production company called Elixir Films blathering on about how they had two actors (well one actor and his posh mate) who wanted to ride around the world on motorbikes. Could KTM supply two 950 Adventures and all the necessary backup to support the trip? KTM weren’t convinced by the pitch and chose not to get involved, deciding that they simply didn’t have the infrastructure to help out with such an ambitious project, so the production company approached BMW instead.

Ovo im je bio izgovor ( sad ne mogu KTM-ov pravi qote )

Da su premali kao firma i da im takav put predstavlja nepotreban financijski teret

Super odluka
 
Ma rekli su tako i sjecam se..sumnjaju da bi motor izdrzao.E sad jesu li namjerno to tako rekli..to ne znam.Ali su presli odmah na bmw Gej es
 
Prica je bila da ih je KTM odbio jer nisu mogli organizirati logisticku podrsku ( mislim da osoba koja je donila tu odluku i danas svako jutro place )

A onda popodne ta ista osoba vidi gdje je KTM danas pa jako brzo prestane plakati. :mrgreen:
 
A onda popodne ta ista osoba vidi gdje je KTM danas pa jako brzo prestane plakati. :mrgreen:


Osobno mislim da bi KTM (pogotovo tvornicki pripremljen ) izdrzao tu avanturu
Cinjenica je da je ono jednostavno bio strahoviti PR za bmw
KTM i ovako je do ove Kung Flu drame imao izvrsne rezultate ali mislim da bi ih onaj dokumentarac pogura puno dalje i brze

PS: ja isto mislima da onaj jos uvik place :mrgreen:

https://www.pierermobility.com/en/2...onfirmed-ktm-group-prepared-for-corona-crisis
 
Ktm ih je nije odbio...samo nije htjeo dat motore dzabe plus djelove i opremu..isti alucaj ko u top gun..morali su kupit gpz..isto sad u nastavku H2..nigdje nepise kawasaki
 
isti alucaj ko u top gun..morali su kupit gpz..isto sad u nastavku H2..nigdje nepise kawasaki

Ovo nisam znao! Sramota za Kawasaki, bila je samo voznja motora u par scena..?
KTM potpuno razumijem jer tko su oni bili 2003. osim Ewan McGregor, kao da Dusan Bucan pita KTM za Dinaric..
 
Ktm ih je nije odbio...samo nije htjeo dat motore dzabe plus djelove i opremu..isti alucaj ko u top gun..morali su kupit gpz..isto sad u nastavku H2..nigdje nepise kawasaki

Posteno moram priznati

A novi Top gun gledam jedino na piratu jer su prodali ovaj put guzicu kinezima pa su mu sa jakete skinuli zastavu Taiwan-a

Jazavci

 
Last edited:
Osobno mislim da bi KTM (pogotovo tvornicki pripremljen ) izdrzao tu avanturu

Nebi "iz prve" ali da su imali support tijekom rute.... e bila bi druga prica.

KTM je taman bio izbacio 950 Adv na trziste i bilo je nekih problema koji su se otklanjali bez problema (przunjere glave itd., pumpa ulja tu i tamo, ventila pumpe ulja).
Da su razmisljli ko Harley i naglasavali da je motor tek u pocetnoj fazi i daje to test za izdrzljivost profitirali bi samo tako.
Ove probleme meho bi na podu u pripizdini rjesio i vozi dalje.

U Long Way Up svako malo naglase da su prototipi i mi gledamo kako vozila koja su prototipi idu dalje i da male probleme otklanjanju.
To je bitnije za promociju nego da kazu "nema problema s ovim motorima".
Ma svaki crkne kad tad .... pa i honda! :mrgreen:

Ebga, KTM se zajeb'o. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Napier
I ja, da su im dali nikad ga ne bi kupio.😇

Ovo me podsjeca na pricu kad me zvao jedan naš, ajmo reci poznati pjevac i muzicar i pitao za financijsku pomoc oko realizacije tv spota. Njegov glavni argument je bio da ce u spotu bit Harley misleci valjda da cu svrsavat na to a nisam imao srca reci da ovdje ne brijemo na lajbeke. :mrgreen:Jebiga, da je bio Dukac mozda bi nesto i dobio. :p:LOL:
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: Shepa
Ajde došlo svih 11 epizoda Long Way Up na Megu pa skidam polagano, idemo i to pogledati...
 
Najlošije do sada, bar meni.
Čak je i LWD bija bolji, a bija je loš.