louis

Osim ako je poslovna politika društva/firme drukčija, ali to je onda i napisano negdi, malim slovima.

:starac:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
30 dana je neka "dobra praksa" njemackih trgovaca, medutim nije zakon, zakon nalaze iskljucivo 14 dana povrata prilikom "not in shop" kupnje, bilo to online, telefonski ili od trgovca na pragu.

U svim slucajevima, prodavac ima pravo odbiti povrat ukoliko roba nije u stanju kao novo, dakle potpuno neostecena, sa svim naljepnicama i etiketama bla bla.

Sve ostalo dodatno na to je cisto i iskljucivo dobra volja trgovca.


A kako prodaju vozenu kacigu pod novo? vjerojatno ne prodaju tako nego kao izlozbeni primjerak koriste i prodaju po dodatno nizoj cijeni ukoliko neko pita za konkretno tu da bi kupio.
 
thule_5689 said:
I kako onda dalje prodaju tu kacigu pod nikad padano, nikad voženo ili novo? Glupo...
a jesi li ti 100 % siguran da ta tvoja "nova" kaciga nije bila pola dana na necijoj glavi ?????
 
Još prije 15-ak godina u motoshop Konstanz zaminija kacigu nakon tjedan dana.
Uvex mi Nije legla kako mi se učinilo kod kupnje, nadoplatija par marki i uzeja shoei.
 
ICE TIGER said:
a jesi li ti 100 % siguran da ta tvoja "nova" kaciga nije bila pola dana na necijoj glavi ?????

Apsolutno sam siguran da svaka kaciga koju prodam i za koju kazem da je nova, onda je nova, bez fige u dzepu..vecina proizvodaca ima markicu provucenu kroz remenje od kopci tako da moras to skinuti da bi se vozio..

Ovo pisem jer vjerujem, odnosno zelim vjerovati, da je tako kod svih prodavaca..

A price o 30 dana su price, nikakav EU zakon..

Da se razumijemo, ako postoji razlog nezadovoljstvu, zamijeniti cu kacigu, a kada cu je prodavat nekom drugom, onda cu i rec o cemu je rijec..100x se isto dogodilo..
 
ICE TIGER said:
nema poslovne politike. To je EU zakon
Ispravka.
EU zakon vazi samo za online kupovinu ili telefonom. Odustajanje od kupovine je u roku 14 dana i proizvod se ne smije koristiti. I naravno kupovina od privatnih osoba je izuzeta tim zakonom.
Sorry za plasiranje netocne info !!!!
 
Elias said:
Još prije 15-ak godina u motoshop Konstanz zaminija kacigu nakon tjedan dana.
Uvex mi Nije legla kako mi se učinilo kod kupnje, nadoplatija par marki i uzeja shoei.
POLO u KN je zatvoren. Onaj arap odustao iako ne kuzim zbog cega. Svicarci su mu bili super kupci.
 
Bio sam tamo često u tom polu.
A ovo za kacigu sam doživio u Motoschop Konstanz.
 
Hm, malo okasnio.
Uzeo bi mjerač temperature ulja u mašini. Sada malo gledam i čini mi se da mu je broj 10034713.
Za Fazera FZS1000 iz 2005.  Starija linija. Mislim 2001.-2005.
Čak mi se čini da je sada na nekoj akciji, 19€, pa kada bi ga ulovio, bi ga i uzeo...

....sada tu nastupa boco sa činjenicama.  (y)
 
Ljubo_051 said:
Hm, malo okasnio.
Uzeo bi mjerač temperature ulja u mašini. Sada malo gledam i čini mi se da mu je broj 10034713.
Za Fazera FZS1000 iz 2005.  Starija linija. Mislim 2001.-2005.
Čak mi se čini da je sada na nekoj akciji, 19€, pa kada bi ga ulovio, bi ga i uzeo...

....sada tu nastupa boco sa činjenicama.  (y)
05.07. Mogu donijeti/naruciti jedino neznam oce cijena biti snizena...
 
Jel netko kupio far za motor u Louisu? Klasicni.
Jel valja? Svjetlo,snop itd? Ide voda nutra?

Sad imam Bosch i super je, ali sjebo rozetu. Ta je duplo skuplja od cijelog fara...
 
bocojaki said:
05.07. Mogu donijeti/naruciti jedino neznam oce cijena biti snizena...

10034713 još uvijek stoji 19€...
Ako je to za moga FZS-a, zovi ih da pokupiš u ponedjeljak.  :mrgreen: