Lucas plocice

Branko-ST

Well-known member
Ima li ko iskustva sa Lucas plocicama?
 
Branko-ST said:
Ima li ko iskustva sa Lucas plocicama?
Kolko sam ja skužil, ljudi ih dosta kupuju, i još nisam čuo da se neko žalio na njih.
 
Dobija sam i ja preporuke i gratis sam ih stavija al brate skripe i melju,znam da ce stat al me nervira
 
ja ih imam na motoru.... meni su odlične...  (y)

nakon vlažnog vremena mi se zna desiti da mi ponekad na moment zaškripi zadnja.. ali rijetko....
 
mene prednje ubijaju a zadnju ne koristim ako nije panika pa mi jos nisu zacijukale,prijatelj mi govori da ce prestat a i vlaga je zadnjih dana,Dobro koce al imaju iritirajuc zvuk
 
Branko-ST said:
,Dobro koce al imaju iritirajuc zvuk

A kako stoje stvari sa carbon lorein ili ebc i one skripe ?

Koje su bolje :?  moram zamjenit prije tehnickog, a ovo  mi je prvi put pa nemam nikakvog iskustva s tim :(
 
neću ti pametovati, ali ja ću ih opet staviti ...  (y)
 
Wolverin said:
A kako stoje stvari sa carbon lorein ili ebc i one skripe ?

Koje su bolje :?  moram zamjenit prije tehnickog, a ovo  mi je prvi put pa nemam nikakvog iskustva s tim :(

Treba malo obratiti pažnju na vrstu pločica, svaki proizvođač
nudi barem dvije ili više vrsta pločica, a ne generalizirati koji
je proizvođač bolji.
 
ja sam stavljao ove....

kljesta_plocice.jpg
 
Branko-ST said:
Ima li ko iskustva sa Lucas plocicama?

Pa kad več pitaš... nije da prigovaram, ali...

...davno sam ih uzeo za Super Tenere naprijed i nedugo zatim krenem po kiši na put...

i stisnem kočnicu, a ono skoro ništa, zažmičem ju i jedva koči sa 50 % snage  :shock:

...kad se disk ugrijao bilo je OK.

E sad, pločice su bile nove (još nisu "sjele") i disk je bio hladan i mokar, ali da je bilo ugodno - i nije.
 
Super Jura said:
Pa kad več pitaš... nije da prigovaram, ali...

...davno sam ih uzeo za Super Tenere naprijed i nedugo zatim krenem po kiši na put...

i stisnem kočnicu, a ono skoro ništa, zažmičem ju i jedva koči sa 50 % snage  :shock:

...kad se disk ugrijao bilo je OK.

E sad, pločice su bile nove (još nisu "sjele") i disk je bio hladan i mokar, ali da je bilo ugodno - i nije.

pa to je normalno, zar ne?
meni je sa svakim plocicama bilo tako, i na autu...
pogotovo ako je disk malo potrosen i nije skroz ravan pa plocicama trebe malo duze da "sjednu"

najjace iskustvo mi je bilo kada sam wd-om podmazivao nesto oko diskova na autu, a nisam ni primjetija da se to sve cijedi po diskovima  :eek:hne:
bilo je veselo u prvom zavoju  :mrgreen:
odonda pazin di strcan wd  8)
 
Super Jura said:
Pa kad več pitaš... nije da prigovaram, ali...

...davno sam ih uzeo za Super Tenere naprijed i nedugo zatim krenem po kiši na put...

i stisnem kočnicu, a ono skoro ništa, zažmičem ju i jedva koči sa 50 % snage  :shock:

...kad se disk ugrijao bilo je OK.

E sad, pločice su bile nove (još nisu "sjele") i disk je bio hladan i mokar, ali da je bilo ugodno - i nije.
tako je sa svim pločicama  (y)
 
Probao sam carbon lorraine, lucas, SBS, ferodo... carbon lorraine i lucas su dosta cvilile bez obzira koliko mesa imale, ferodo su mi se pokazale najbolje. (imaš ih u afrike moto.
 
Ima sam Ferodo prije ovih kupija ih u Sage i bile su super,Lucas sam dobija mukte da probam i cvile i melju
 
ja san prije na kawasakiu ima carbon loreine i bile su mi odlicne,stavija san ih u jelavica na poljudu,i mogu rec da mi je bila dosta veca razlika s njima i tvornickima,zato za carbon loreine (y)
 
Ja kod novih pločica stavljam novo kočiono ulje (INA UKA 4) i to je jako bitno za kvalitetno kočenje.
 
Prominija sam ulje prosle godine Valvoline sam stavija