lupkanje trenutak prije zaustavljana nexus 300

vipdriver

New member
jedno pitanje:sto lupka u motoru(getribi) trenutak prije zaustavljanja skutera?cuje se lagano lupkanje.inace sve ok 
 
pogledaj si utege variomata...moguće je da ti se koji raspao
 
Ja mislim da ti je to normalno,meni je to isto bilo na bevu 500 dok mi je ler gas bio nizak,pa se tad bas cuje kad stajes da lupka..
 
Remen zna lupkati o klizač. To je normalno. Ipak, ne bi bilo loše provjeriti o čemu se točno radi...
 
Na leru se znaju cut potroseni klizaci variomata. Barem je tak na pedesetkama....
 
Probaj i poslajfati smirgl papirom ferode na kvacilu, s vremenom se napravi onak zapeceni sloj i to zna takoder lupkati, meni bi to pomoglo ali nebi dugo trajalo.....nedavno sam stavio tvrđe federe kvacila i od onda mi vise ne lupka nista, naravno sad i sam skuter krece na visim okretajima
 
dentist said:
Remen zna lupkati o klizač. To je normalno. Ipak, ne bi bilo loše provjeriti o čemu se točno radi...
kolega je u pravu...zna ti i sam klizač(ublaživač udaraca remena) prošuškat...meni se čuo na atlanticu...

skini deklo, upali motor pa dodaj naglo i pusti gas, pa ćeš vidjeti jel remen klapa....
 
imam bev  200ccm . meni se to cuje stalno .. mislim da te ne treba zabrinjavati sem ako te to bas ja ne nervira ..
a inace sam zamenio celo kvacilo i i dalje se cuje ..

ja imam drugi problem meni trese kada krecem  ali kada par puta naglo krenem dam pun gas 
onda vise ne trese
(kvACILO PROMENJENO PRE 10.000 KM) celo samo promenio,  nisam zamenio zvono onaj poklopac sto ide na njega .

i  dalje mi trese .. dali su mozda rolnice?
 
danilons said:
imam bev  200ccm . meni se to cuje stalno .. mislim da te ne treba zabrinjavati sem ako te to bas ja ne nervira ..
a inace sam zamenio celo kvacilo i i dalje se cuje ..

ja imam drugi problem meni trese kada krecem  ali kada par puta naglo krenem dam pun gas 
onda vise ne trese
(kvACILO PROMENJENO PRE 10.000 KM) celo samo promenio,  nisam zamenio zvono onaj poklopac sto ide na njega .

i  dalje mi trese .. dali su mozda rolnice?

Tokariti zvono i nece tresti. Sve drugo je improvizacija koja ce kratko trajati.