"Lutka" s naslovne strane.

Kupujete li mjesečnike o motociklima?

  • Da, svaki mjesec

    Votes: 9 24.3%
  • Ne, nikada ih ne kupujem

    Votes: 10 27.0%
  • Ponekad kupim

    Votes: 18 48.6%

  • Total voters
    37

Quadbiker

New member
Osvanuo je lijep i sunčan dan. Zrake sunca prodiru kroz prozor stana na prvom katu zgrade. Još uvijek sam u krevetu, ležim pospano trljajući oči. Na noćnom ormariću s moje desne strane stoji posljednji broj mjesečnika o motociklima kojeg redovito kupujem. Jedan list u njemu savijen je u lijevom gornjem kutu. Još dugo će ostati savijen. Ovaj dio mjesečnika  naime donosi aktualne cjene pojedinih modela motocikala. Kategorizirani su po različitim svojstvima, al im je zajedničko da su nepristojno skupi za kupnju. Za sada mogu tek saviti lijevi rub i makrerom podvući ime. Kupiti ne mogu, bar još neko vrijeme. Zapravo ne mogu biti siguran da to neko vrijeme neće značiti nikada. Ali ono što kupim svakoga mjeseca, bez razlike, jest mjesečnik o motociklima. Pitam se što bi se  dogodilo, kada bih uštedio tih 20kuna, koliko, više – manje, isti košta i bez kojega teta na kiosku neće dopustiti da ga nosim kući i nakon čitanja odložim na policu zajedno s ostalima. Naravno ne bi se ostvarila neka krucijalna ušteda novca, ali bi se smanjio stupanj vlastite frustracije činjenicom da sebi ne možete priuštiti kupnju, najčešće niti pola motocikla sa slika kojima obiluje to izdanje. Sve informacije prije ili kasnije svakako pronađem vrludajući prostranstvom interneta. I tako sam od jednog dana odlučio bojkotirati sva tiskana izdanja vezana uz motocikle. U taj zbroj ne ću  uračunati i  Che -ove Dnevničke zapise – Motorom po latinskoj americi. Ta knjiga ima posebno mjesto na polici s knjigama. Knjiga iz razdoblja kad je autor još uvijek bio čovjek, sa svime što ta konstatacija predstavlja, uključujući i osjećaje, koji će kao i ljubav za motorima i putovanjem kasnje iz njega netragom iščeznuti.
Novac koji bi potrošio za mjesečnik o motociklima, sada nažalost dopuni moj rezervar kojom litrom više. I dalje me vuče neka želja da prekršim svoj princip i odem na kiosk kupiti ga, al još uvijek se suzdržavam jer znam da će me već na naslovnoj stranici dočekati slika nedokučivog. Stoga ostajem pribran i živim svoju realnost.
Živite li je i vi? Čitate li moto mjesečnike ili ne. Opišite svoja iskustva...
 
prelistam par strana na kenjari  8)
 
.pdf, ako me zanima određeni motor / test, ubim se dok ga ne nađem , pročitam i kanta, rijetko se drži papir u rukama - nažalost po novinare jer žive od toga
 
Moto Puls redovno uzimam...  (y)             
 
karadolo46 said:
Moto Puls redovno uzimam...   (y)
           
Od 1 broja - prešlo u tradiciju..
 
jedno vrijeme sam kupovao sve, dok nisam shvatio da se iza "bombasticnih" najava testnih voznji kriju opisi plastika i krajolika a nis o samom motoru , ... bar u 90% slucajeva
 
nekad moto puls, nekad motorevija, ovisi o testiranim motorima.
no istina je to što kažeš,teško je gledati i čitati o nečemu što ti je teško dostižno. no to je normalno.
evo ja npr. otkad je postalo toplije ludim i živčanim kad god pokraj mene prođe neko na motoru,a ja pičim na 50ccm skuteru i mislim si...aaah doći će i mojih 5 minuta  :?

strpljen,spašen kažu  (y)
 
U principu samo kad ima nešto što mi je zanimljivo  (y)
 
Uzimao nekad Moto puls - uglavnom gledao slike...
Onda sam prešao na Motoreviju - nju sam čitao...
A onda sam jednog dana uveo internet i registrirao se na forum (tu čitam, gledam slike, nekad komentiram nešt, jedino je problematično kada idem na wc, razmišljam da si kupim laptop)  ...
:mrgreen:

 
Kupovao sam motopuls i sve moguće novine dok nisam kupio prvi motor..od tada više nemam vremena čitat, popravljam kante  :mrgreen:

Tu i tamo prelistam, nije da me muče slike nedokučivog  :wink:
 
Quadbiker said:
Još uvijek sam u krevetu, ležim pospano trljajući oči.

Znaš li ti zašto žene ujutro trljaju oči ?!??! ..... Pa nemaju jaja da se počešu .... :lolcry:
 
strasilo said:
Znaš li ti zašto žene ujutro trljaju oči ?!??! ..... Pa nemaju jaja da se počešu .... :lolcry:

:misli: zato su tebi okice uvjek natečene  :LOL:
 
Moto puls,od kada sam nanjušio motore,tj od 58 broja do dan danas ne fali niti jedan,i većina nas nema što tražiti na naslovnoj stranici,već lijepo pri kraju u oglasniku. :) (y)