Madjarska...

ZoltanBB

Active member
nije ravna a ima i mjesta za vikend izlet.

Koeszeg, par kilometara sjevernije od Szombatethlyja se smjestio uz austrijsko-madjarsku granicu. Krasan mali gradic, idealan za popiti kavicu ili klopnuti nesto.

P1000339.jpg

P4097215.jpg


Nesto sjevernije, moze se pogledati i Esterhazy palace u Fertoedu.

IMG_1753.jpg


Pa zatim lokalnim cesticama prema Esztergomu:

P1000358.jpg


P1000377.jpg


Do samog Esztregoma (cca. 350 km od Varazdina), nekada prijestolnice Madjarske a sada jos uvijek sjediste madjarske biskupije:

P1000390.jpg


P1000391.jpg


P1000393.jpg


P4117259.jpg


P4117261.jpg


P1000399.jpg


P4117270.jpg


Gradic je krasan, cijene su i vise nego povoljne - smjestaj u pansionu za dvije osobe s doruckom se da naci za 40,- EUR a madjari znaju napraviti dobru klopu, samo treba naci cardu.  (y)


P1000397.jpg

 
(y) Lipe slike , lip put!

 
Odlično  (y) Neznam dali si upoznat ali u tom kraju imaš desetak hrvatskih sela(gradiščanski hrvati) jako interesantno za obić-sve je dvojezično i ljudi govore hrvatski koji je kod nas izgubljen(možda se nisam najbolje izrazil) Ja sam spaval u selu Hrvatski Židan(16 eura soba 2005god)Napil se s gazdom i užival u starohrvatskom  (y)
Primjeri:doktor-vračar
          vatrogasni dom-ognjobranski stan
          vrtić-čuvarnica
          pjesma-jačka
 
lijepo, lijepo...  (y)

Bil said:
Odlično  (y) Neznam dali si upoznat ali u tom kraju imaš desetak hrvatskih sela(gradiščanski hrvati) jako interesantno za obić-sve je dvojezično i ljudi govore hrvatski koji je kod nas izgubljen(možda se nisam najbolje izrazil) Ja sam spaval u selu Hrvatski Židan(16 eura soba 2005god)Napil se s gazdom i užival u starohrvatskom  (y)
Primjeri:doktor-vračar
          vatrogasni dom-ognjobranski stan
          vrtić-čuvarnica
          pjesma-jačka

a i ovo je kul info...  (y)
 
AnteK said:
Da te ne zaboravimo...  :mrgreen: (y)

Zima je bila duga no vec smo u planu za slijedece avanture.. :)

Odlično  thumb_up Neznam dali si upoznat ali u tom kraju imaš desetak hrvatskih sela(gradiščanski hrvati) jako interesantno za obić-sve je dvojezično i ljudi govore hrvatski koji je kod nas izgubljen(možda se nisam najbolje izrazil) Ja sam spaval u selu Hrvatski Židan(16 eura soba 2005god)Napil se s gazdom i užival u starohrvatskom  thumb_up
Primjeri:doktor-vračar
          vatrogasni dom-ognjobranski stan
          vrtić-čuvarnica
          pjesma-jačka

Hvala puno, nisam znao da govore starohrvatskim! :)

Dakle, pisem Gradisce zajedno sa Panonhalmom za slijedece putovanje! :)
 
Nice!
Jedino ne znam kak bi mi se zeludac dogovoril s Madjarskom hranom ;)
 
Ova Mađa je ko neka Francuska, dvorci, barok..jako lijepo!
Jel Mađa u EU, jel treba putovnica i koja valuta tamo vlada?
 
Pa mogao si dragu za prvi djir u dvoje negdje u brda otfurati a ne u blato i ravnicu  :mrgreen:

 
Odlično i zanimljivo  (y) (y) (y)

Nego zanima me kak se sporazumjevaš s lokalnim stanovništvom ili konobarima u slučaju da trebaš nekaj pitati? Mislim, jel znaju engleski ili su u igri ruke, noge, pantomima???
 
Street Illegal said:
Ova Mađa je ko neka Francuska, dvorci, barok..jako lijepo!
Jel Mađa u EU, jel treba putovnica i koja valuta tamo vlada?

Ovo se zafrkavaš ili ...?  :shock: