Magljenje

tepSIJA

New member
Bok

Kao sto sam rekao jos nemam motor, ali odavno skupljam opremu za motor, pa sam do sada skupio pantolone za motor, jaknu i neki dan sam kupio kacigu ( za 20€ )

kaciga je vrlo malo koristena i nakon toga bacena u podrum, pa sam je morao dobro ocistiti kada sam je dobio ( kupio )

I imam problem sa njom.

Naime, kada je stavim na galvu i spustim vizir on brzo podmagli (podrosi) pa skoro nista ne vidim. Pitao sam svakoga ko se imalo razumije u motore i veci mi je rekla da pokusam nabaviti .
ANTI _FOG Foliju ili
ANTI_FOG sprej.

Pa me intresuje da li to stvarno rijesava navedeni problem ili .. ?
Ako je bash to rijesenje kupio bih to, ali nazalost u kod mene je to tesko nabaviti , pa me intresuje koja radnja u HR prodaje gore navedeno, tj. da to narucim "online" i da platim VISOM, ili MASTER CARD-om , ili na neki dr. nacin.

Unaprijed HVALA.

poz... :wink:

P.S. ta mi kaciga treba, jer mi frend nabavio motor (Yamaha Aerox) pa se u zadnje vrijeme dosta vozamo.

poz...
 
Folija pomaze ali nevidim razlog sto ce ti, barem ljeti osim ako nemas neku potpunu uk***cenu kacigu.
Uostalom kada se kreces, vec od nekih 70-80 kmh pa i manje niti jedna kaciga ma koliko ledeno bilo nece se magliti
 
poison said:
vec od nekih 70-80 kmh pa i manje niti jedna kaciga ma koliko ledeno bilo nece se magliti

Hehehe.
70-80 km/h je max od frend-ovog mi motora, znaci meni ce da stalno magli :D

Ma nista, odlucio sam kupiti tu foliju ili taj sprej, a jos me samo intresuje ima li se to gdje kupiti online, placanje kako god da je .

poz...
 
znam da zvuci malo cudno al meni je ova tehnika pomogla posto sam isto imo strasnih problema sa time..
Naime obuci rukavice i kad ti se ruke oznoje sa tako vlaznim rukama prodji po unutrasnjem djelu vizira.. da razmazes svu onu masnocu i sol unutra.. kad se to fino posusi nastane neki zastitni sloj koji kondenzira vlagu i ne dopusta da se magli vizir vec sav visak vode ako ga ima otice niz vizir dole!!

Jos jednom cu rec da zvuci cudno al je i istinito! Bar na mojoj kacigi...
 
nolan ti ima dupli vizir protiv magljenja.... pošto je zadnjih mojih 5 kaciga samo nolan/ x lite.. mogu reć da stvar radi savršeno...
 
Svaka normalna kaciga dok voziš se ne magli: dodoše nisan mirija brzinu pri kojoj se ne magli ali ako je baš neka mala brzina onda stvarno ne znam.
Ako hočeš savjet iz ronjenja gdje se maske stalno magle: pljuni sa unutrašnje strane na vizir, razmaži pa polij vodom, al nemoj pospugat šugamanon (posušit ručnikom). Trebalo bi funkcionirat: radi u ronjenju di su mnogo gori uvjeti.
:D :p
Ako ti se to gadi (ženama općenito) funkcionira da umisto pljuve koristiš zubnu pastu.
Ako nečeš ni to e onda j... ga - nabavi sprej!!!
 
:wink: Anti fog košta 173kn(kupio sam ju u Moto tradeu)i odmah ju montirao na kacigu.Mislio sam da će mi smetati jer je manje površine od vizira,ali sve je u savršenom redu.Pravo ulaganje! (y)
 
THx svima na pomoci, ovo sa plivom cu probati kao i ovo sa zubnom pastom. A pokusacu da zbavim onu foliju ili pak sprej.

poz..

P.S. Na kacigi mi pise SMK ( Sicherheit mit Komfor ) :D
:wink:
 
Tha Waynder said:
nolan ti ima dupli vizir protiv magljenja.... pošto je zadnjih mojih 5 kaciga samo nolan/ x lite.. mogu reć da stvar radi savršeno...

Tako je! Imam x-lite i bilo je užasno voziti koliko se kaciga maglila...dupli vizir i maglice nema više :wink:
 
Nemam pojma o čemu pričate :mrgreen: Meni se Shark RSR ne magli uopče. Čak ni kad stojijm na semaforu.
 
Mey said:
Tha Waynder said:
nolan ti ima dupli vizir protiv magljenja.... posĄto je zadnjih mojih 5 kaciga samo nolan/ x lite.. mogu rec´ da stvar radi savrsĄeno...

Tako je! Imam x-lite i bilo je uzĄasno voziti koliko se kaciga maglila...dupli vizir i maglice nema visĄe :wink:

Hey Mey jel to na slicici to? :mrgreen:
I kak ide, daj malo impresija!!?? :wink:
 
alien said:
Svaka normalna kaciga dok voziš se ne magli: dodoše nisan mirija brzinu pri kojoj se ne magli ali ako je baš neka mala brzina onda stvarno ne znam.
Ako hočeš savjet iz ronjenja gdje se maske stalno magle: pljuni sa unutrašnje strane na vizir, razmaži pa polij vodom, al nemoj pospugat šugamanon (posušit ručnikom). Trebalo bi funkcionirat: radi u ronjenju di su mnogo gori uvjeti.
:D :p
Ako ti se to gadi (ženama općenito) funkcionira da umisto pljuve koristiš zubnu pastu.
Ako nečeš ni to e onda j... ga - nabavi sprej!!!

Joj danas sam probao ovo sa zubnom pastom idjeluje 100% (bar meni)
, nista mi ne magli (vizir mi je pola cm otvoren, tako je i prije bio a maglio je) super je .

Hvala na pomoci Svima ;)

P.S. koja je (ako ima ) web str. od Moto trade

poz...
 
:? Mislim da Moto trade nema web site.Ima telefon :mrgreen: 047654588.Osim različitih marki motora i opreme,imaju sve od Šepića...po identičnoj cijeni :D
 
Kawaman said:
Bandit said:
Nemam pojma o čemu pričate :mrgreen: Meni se Shark RSR ne magli uopče. Čak ni kad stojijm na semaforu.

Probaj spustit vizir dok stojiš na semaforu. :mrgreen: :mrgreen:

Od nosa ga nemrem zatvorit :mrgreen: :mrgreen:
 
alien said:
Ako hočeš savjet iz ronjenja gdje se maske stalno magle: pljuni sa unutrašnje strane na vizir, razmaži pa polij vodom,

A nisi reka da razmazati može i sa morskon travon :mrgreen:

20 evra za kacigu?