Malaguti Spidermax GT 500

Bradonja

New member
Zanima me dali netko ima kakva iskustva s ovim skuterom. Radi se o modelu 2007. prešao 13000km. Našao sam se u razmišljanju za neku eventualnu zamjenu za X-City uz nadoplatu :misli:

http://www.autoosijek.com/malaguti-spidermax-500-gt-34841/

Ovako mi skuter djeluje odlično, sviđa mi se što je ogroman i relativno rijedak. Kako je sa servisima kod nas i tko je vlasnik Malagutija Piaggio?
 
mislim da ti nece puno rec ljudi iz iskustva jer kako si reka dosta je rijedak, a da buden iskren ja dosad ni jednog nisan vidija.
ali nebi smija bit loš s obziron da malaguti izbaciva dobre skutere kao madison i sl. (y)
 
Pa mislim sto se tice mehanike nebi trebalo bit problema, jer je to masina kao kod Piaggia  :misli:
 
mehanika od piaggia, aluminijski V okvir (pored t-maxa jedini), prednja vilica s dva trokuta, velika kola... (y)
ružan da nemože biti ružniji :palacdolje:
 
a slusaj prednji kraj je dosta lipo dizajniran, zadnji dio mi se isto ne svidja ali svak ima svoj ukus  (y)
 
Bare_st said:
ah ovisi dali su novi agregati 490 u njemu, sta sumnjam :misli:

znam da u SpiderMax idu i ovi novi motori od 493 ccm,provjereno..samo nisam ziher,mislim da ima dva modela Spidera,jedan sa onim od 460 ccm,koji ima taj problem dizanja ulja,i onaj sa 493 ccm,koji je bez toga..zato dobro provjeri o kojem je riječ..
inače,znam vidjeti par njih po Zgu,mislim da jednog lik iz Bolesne braće vozi, i jednog bijelog viđam..
i stvarno izgledaju impresivno,prave mrcine od skutera.. (y)
jedino mi se čine malo prevelikim za grad,ali ja sam bio zabrinuti za XMaxa pa.. :LOL:
 
Ima ih par komada po Zagrebu , ako ti se sviđa uzimaj  (y) Dali je lijep ili ne nema potrebe komentirati jer je to individualna stvar!
 
Evo jedna o malagutiju iz prve ruke  :wink:

imam madison 3 iz 2007 godine... skuter mi se bio svidio na prvu pa i nisam puno razmišljao o kvaliteti, ali moram biti objektivan pa reči da sam nezadovoljan dobivenom kvalitetom za iznos od 35 000 kuna... na 5000 km sve plastike škripe, lageri u volanu otišli, kočnice žali bože itd....  :(

brodomerkurova servisna mreža je jad i bijeda, a ni web stranicu si nisu ažurirali još od prve serije madisona  :palacdolje:

jedina svjetla točka mu je to što stvarno dobro ide, startniji je od večine piaggio proizvoda sa kojim sam ga isprobao, naravno sa istom quasar mašinom, zapravo nešto kao alfa romeo, ide dobro, ako upali  :mrgreen:

dakle, da rezimiram ,u moju garažu malaguti više neće ući.   


   
 
ja sam ga pregledo od a do ž.  :wink: mogu samo reći da je prepre preogroman...  :shock: u gradu nema nikakve šanse. mislim da je i goldwing od njega uži...  :mrgreen:
 
Denisxxx said:
jedina svjetla točka mu je to što stvarno dobro ide, startniji je od večine piaggio proizvoda sa kojim sam ga isprobao, naravno sa istom quasar mašinom, zapravo nešto kao alfa romeo, ide dobro, ako upali  :mrgreen:

Hmmmm, to bi se trebalo isprobat  8)  :jesus: :mrgreen:

Mogo bi se i javit, purrger  :wink:
 
wingman said:
ja sam ga pregledo od a do ž.  :wink: mogu samo reći da je prepre preogroman...  :shock: u gradu nema nikakve šanse. mislim da je i goldwing od njega uži...  :mrgreen:


Meni se upravo to sviđa što je ogroman. (y)
Da imam dovoljno novca vozio bih Goldwing.
 
Denisxxx said:
Evo jedna o malagutiju iz prve ruke  :wink:

imam madison 3 iz 2007 godine... skuter mi se bio svidio na prvu pa i nisam puno razmišljao o kvaliteti, ali moram biti objektivan pa reči da sam nezadovoljan dobivenom kvalitetom za iznos od 35 000 kuna... na 5000 km sve plastike škripe, lageri u volanu otišli, kočnice žali bože itd....  :(

brodomerkurova servisna mreža je jad i bijeda, a ni web stranicu si nisu ažurirali još od prve serije madisona  :palacdolje:

jedina svjetla točka mu je to što stvarno dobro ide, startniji je od večine piaggio proizvoda sa kojim sam ga isprobao, naravno sa istom quasar mašinom, zapravo nešto kao alfa romeo, ide dobro, ako upali  :mrgreen:

dakle, da rezimiram ,u moju garažu malaguti više neće ući.   


 


Tako nešto sam čuo da je servisna podrška koma. Ovo što se tiče Alfe, vozim Deltu pa mi je jasno, ali je užitak kada sjedneš za volan ne mjerljiv. :D
Kako se poklopilo, dolazi mi danas Direktorica iz Brodomerkura na sastanak, doduše drugog odjela, ali svejedno će morati odgovoriti na svakakva pitanja.
 
liberty said:
u dotičnom iz oglasa je 460 ccm
u najnovijim redizajniranim je 493 ccm


Dali mi moze netko objasniti što se tu ustvari događa s tim uljem i gorivom. Kako gorivo završi u karteru? Također dali je to nekakvo pravilo ili izdvojeni slučajevi? :misli:
 
pa mogu reč da san i alfista i vječna je to tema prepucavanja alfe bmwei i tako to. mogu reč da san vidija više bmwea s dignutim haubama nego alfi :jesus:
a moje me nikad nisu iznevjerile na cesti. eto :LOL:

što se tiće dizanja ulja u tim mašinama...bilo je o tome riječi davno prije ima jedno 3 godine. ima san atlantica 500 s tom prvom mašinom i koga zanima neka lista stare teme. možda nešto i sazna :wink:
 
aprilliaaa said:
što se tiće dizanja ulja u tim mašinama...bilo je o tome riječi davno prije ima jedno 3 godine. ima san atlantica 500 s tom prvom mašinom i koga zanima neka lista stare teme. možda nešto i sazna :wink:


Odgovor na mjestu nema šta  :D
Svejedno volim ići linijom manjeg otpora  :wink:
Možda se ipak nađe neka dobra duša pa ponovi (y)