Malaguti Spidermax GT 500

prijevoz.hr said:
ja sam relativno friški član foruma i vlasnik spider max-a GT 500, pa evo koristim priliku osvježim ovu temu i pitam da li ima neki član foruma sa istim prometalom?..

inače, ja sam sa max-om oduševljen, a ugodno je iznenadio i dvojicu članova ovog foruma koji su ga malo probali.. ima 16" kotače i stvarno je osjećaj potpuno drugačiji nego na nekim drugim skuterima koje sam do sada probao (piaggio 50, X9 250 i neki kinez od 250 ccm).. max se vozi ko motor :mrgreen:.. i je, fakat je veeeeliki..

vidio sam na početku teme malo priče o potrošnji.. evo, ja zapisujem svako tankiranje.. najmanje je bilo 3,85, a najviše 4,38 (dvojica na điru od 300 km).. no moram naglasiti da se ja vozim isključivo van grada, ne volim se voziti po gradu.. a i vozim ga fakat laganini u turing stilu (80-90 km/h magistralne, 110-120 autocesta)..

evo i par slikica.. ako nekog zanima još nešto, pucajte..








Ima mi kolega...Spidermax-a, tj mi ga zovemo Enterprise  LOL LOL LOL
Btw..prolazio sad ti  za vikend kroz Laz, prema Mariji Bistrici.... Smile Big fun....

Inače za skuter same pohvale....
 
ja također vozim spidermaxa!
prezadovoljan motorom!
jedino kaj sam morao promjeniti je vodena pumpa na nekih 15000km!
djelovi za servis odgovaraju od drugih maxi skutera!
ima glupu dimenziju guma i kod nas su dosta skupe, ali sam ja kupio sava gume u slo i prosao 2,5 puta jeftinije nego kod nas!
potrosnja oko 5l!
cesto putujem s njim i na posao u zgb i nije problem radi velicine i sirine se probijat kroz gradsku guzvu!
 
dad0 said:
ja također vozim spidermaxa!
prezadovoljan motorom!
jedino kaj sam morao promjeniti je vodena pumpa na nekih 15000km!
djelovi za servis odgovaraju od drugih maxi skutera!
ima glupu dimenziju guma i kod nas su dosta skupe, ali sam ja kupio sava gume u slo i prosao 2,5 puta jeftinije nego kod nas!
potrosnja oko 5l!
cesto putujem s njim i na posao u zgb i nije problem radi velicine i sirine se probijat kroz gradsku guzvu!

e baš si me razveselio sa vodenom pumpom, moj sad ima 14.800 km :mrgreen:..

e da, ja sam sad u fazi promjene guma.. fakat noćna mora.. ne znam kako si uspio naći te dimenzije (120/80/16 i 150/70/16) od save, ali ja sam našao jedino pirelli sport demon.. zadnju sam uspio naći na motogume.hr, a drugu su naručili i nadam se da bude došla.. pokušao sam u slo, ali jednostavno nemaju..

ja se ne vozim po gradu gotovo uopće, nekako mi je to prestresno.. ali zato je po vani čisti užitak.. u italiji postoji spidermax fan klub.. pisao sam im, ali ne odgovaraju.. valjda ne kuže ingliš :(.. bilo bi fora da se mi iz hr nađemo koji vozimo maxove..
 
prijevoz.hr said:
e baš si me razveselio sa vodenom pumpom, moj sad ima 14.800 km :mrgreen:..

e da, ja sam sad u fazi promjene guma.. fakat noćna mora.. ne znam kako si uspio naći te dimenzije (120/80/16 i 150/70/16) od save, ali ja sam našao jedino pirelli sport demon.. zadnju sam uspio naći na motogume.hr, a drugu su naručili i nadam se da bude došla.. pokušao sam u slo, ali jednostavno nemaju..

ja se ne vozim po gradu gotovo uopće, nekako mi je to prestresno.. ali zato je po vani čisti užitak.. u italiji postoji spidermax fan klub.. pisao sam im, ali ne odgovaraju.. valjda ne kuže ingliš :(.. bilo bi fora da se mi iz hr nađemo koji vozimo maxove..

ne mora biti da ce i tebi otici vodena pumpa, ja sam se jedino zeznuo kaj sam prvo pokusavo sa onim setom za reparaciju koji isto kosta,
(ali manje od cjele vodene pumpe) ali mi nakon nekih 1500km opet procurilo, pa sam zamjenio cjelu vodenu pumpu!
za gume mogu doma provjerit (jer neznam napamet bas koji je model) pa napisat točno kaj sam kupio!
mislim da dimenzija nije 100% kak bi trebala biti na jednoj gumi, uglavnom ispale su me gume nekih 90E obadvije, a kod nas su mi rekli nekih 2100kn (po sjecanju)pa si racunaj. do sad s njima napravio 5000km i sve ok

evo jedan blog koji ima dosta zanimljivih stvari za spidermaxa pa mozes pogledat!
http://malaguti-spidermax.blogspot.com/
 
dad0 said:
ne mora biti da ce i tebi otici vodena pumpa, ja sam se jedino zeznuo kaj sam prvo pokusavo sa onim setom za reparaciju koji isto kosta,
(ali manje od cjele vodene pumpe) ali mi nakon nekih 1500km opet procurilo, pa sam zamjenio cjelu vodenu pumpu!
za gume mogu doma provjerit (jer neznam napamet bas koji je model) pa napisat točno kaj sam kupio!
mislim da dimenzija nije 100% kak bi trebala biti na jednoj gumi, uglavnom ispale su me gume nekih 90E obadvije, a kod nas su mi rekli nekih 2100kn (po sjecanju)pa si racunaj. do sad s njima napravio 5000km i sve ok

evo jedan blog koji ima dosta zanimljivih stvari za spidermaxa pa mozes pogledat!
http://malaguti-spidermax.blogspot.com/

ako ti je problem, ne moraš se truditi oko doznavanja za gume.. i tak sam sad naručio pa više nemam izbora.. i to točne dimenzije kako su po specifikaciji.. 1.200 kn za obje + cca 200 kn zamjena.. sad kad si ti napisao 2.100 još si mislim da sam i dobro prošao :)

pregledao sam ja ovaj blog koji si mi poslao, simpa je.. a ja sam pregledao cijeli ovaj http://spidermaxfans.forumfree.it .. imaju fora filmiće sa njihovih zajedničkih vožnji..
 
prijevoz.hr said:
ako ti je problem, ne moraš se truditi oko doznavanja za gume.. i tak sam sad naručio pa više nemam izbora.. i to točne dimenzije kako su po specifikaciji.. 1.200 kn za obje + cca 200 kn zamjena.. sad kad si ti napisao 2.100 još si mislim da sam i dobro prošao :)

pregledao sam ja ovaj blog koji si mi poslao, simpa je.. a ja sam pregledao cijeli ovaj http://spidermaxfans.forumfree.it .. imaju fora filmiće sa njihovih zajedničkih vožnji..
nije problem za gume, moram samo pročitat dimenziju!
sutra napišem!
 
prijevoz.hr said:
ako ti je problem, ne moraš se truditi oko doznavanja za gume.. i tak sam sad naručio pa više nemam izbora.. i to točne dimenzije kako su po specifikaciji.. 1.200 kn za obje + cca 200 kn zamjena.. sad kad si ti napisao 2.100 još si mislim da sam i dobro prošao :)

pregledao sam ja ovaj blog koji si mi poslao, simpa je.. a ja sam pregledao cijeli ovaj http://spidermaxfans.forumfree.it .. imaju fora filmiće sa njihovih zajedničkih vožnji..


kupio ove gume!
P SAVA MC 25 120/80-16
Z SAVA MC 28 140/70-16

Raspitao sam se prije kupnje i svi koje sam pitao su rekli da nije problem sto je guma 10mm uza, po specifikaciji je 20kg opterecenje manje nego na original gumi (cini mi se da je tako)
uglavnom vec sam s njima napravio 5000km i nije bilo nikakvih problema.
kad cu kupovat sljedece opet cu iste uzeti!
 
prijevoz.hr said:
ja sam relativno friški član foruma i vlasnik spider max-a GT 500, pa evo koristim priliku osvježim ovu temu i pitam da li ima neki član foruma sa istim prometalom?..

Ima nas, ali ne baš puno... u Hrvatskoj ih je negdje do prošle godine registrirano svega 30-tak (od toga samo jedan RS500) - što zbog paprene cijene, što zbog nezainteresiranosti Brodomerkura koji je godinama prije držao Malaguti.

Ja ih imam 1 ili 2, kako se uzme  :mrgreen:
Jedan je sivi GT500 EURO2 kojeg je kolega kupio 5/2005 kao valjda 2 ili 3 uvezen u Hrvatsku. Sada ima 61.000 km, od toga je jedno 10-tak mojih dok nisam kupio svog. Njime je putovao okolo-naokolo po Europi što privatno što poslom, ali motor je dobro održavan i radi kao sat. Ja sam na njega sjeo, odvezao odmah prvi vikend 1.000 km i rekao "hoću to!".
Moj je crni/plavi GT500 EURO3 2008. s kakvih 24.000 km.

Više-manje smo između sebe prošli sve vezano za Spidermax pa pitajte što vas zanima. Kolega inače nije neki tip za tipkanje po forumima, ali je s vremenom postao prava enciklopedija za Spidermax pa ono što ne znam mogu njemu proslijediti i sigurno ćete dobiti odgovor.

Što se tiče guma - koliko god su sprijeda i straga 16-ice zakon, toliko i jesu nezgodne za kupovanje. Idu 120/80R16 sprijeda, 150/70R16 straga - prednju radi skoro svaka šuša na planetu, ali stražnju samo Maxxis (nekad prva ugradnja) i Pirelli (Sport Demon). U Malaguti mreži ih nema smisla kupovati. Em su suludo skupe, em je rok isporuke očajan.
S druge strane, može ih se naručiti kod Bimbe (http://shop.motogume.hr) po jako dobrim cijenama ili za one koji su ih Zagreba kupiti kod Furlana. Ako se ne naručuje u zadnji tren, zapravo na kraju i nije neka tlaka. Furlan čak to može riješiti unutar tjedan dana od narudžbe jer ga ništa ne košta povući nekom paketnom distribucijom set guma od svog dobavljača unutar EU.

Saša
 
aj drago mi je da nas ipak ima.. koliko toliko  :wink:..

gume sam probao kod furlana, ali kaze da ne moze nabaviti pa sam preko tog Bimbe.. hvala na svim informacijama, sigurno ce me nesto zanimati u buduce.. pozz mario
 
danas sam bio u osijeku na meeting pointu maxi skut susreta, nazalost samo na kratko i bez max-a jer sam poslom bio u osijeku, pa iako je na meetingu bilo puuno razlicitih skutera i motora, niti jedan spider :-(.. ali nesto kasnije, oko podneva, sam vidio jednog spidera kod dvorane gradski vrt.. dvoje na njemu.. hmm.. mozda su jurili za ekipom iz maxi skut meetinga?!..
 
Di ste spidermaxasi? :)
Jel se tuku kilometri?


Vidjeh danas jednog u Osijeku, toliko je veci od mog Agility-a da mi je bilo neugodno parkirati
pored njega pa sam stao ipak par metara dalje..
:mrgreen:
 
Cortez said:
Di ste spidermaxasi? :)
Jel se tuku kilometri?

U godinu i mjesec-dva 20.000 km, hvala na pitanju :D

Cortez said:
Vidjeh danas jednog u Osijeku, toliko je veci od mog Agility-a da mi je bilo neugodno parkirati
pored njega pa sam stao ipak par metara dalje..
:mrgreen:

Meni je nekad neugodno parkirati i kraj "normalnih" motora a la tvoj ER-6. Dodje im vlasnik, ogledava se "sunce mu pa di sam ostavio motor?!" a onda skuzi da je iza Spidermaxa :LOL:

Sasa
 
uh, ja sam slab(iji) :embarrassed: .. većinom zbog posla se malo vozao cijelu sezonu.. cca 3 iljade kmova..
alpe (http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,214631.0.html) mi propale jer sam opal s bicikla i zeznuo ruku..
a ovo mi je bio top izlet ove sezone http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,215644.0.html
 
sash said:
U godinu i mjesec-dva 20.000 km, hvala na pitanju :D

Meni je nekad neugodno parkirati i kraj "normalnih" motora a la tvoj ER-6. Dodje im vlasnik, ogledava se "sunce mu pa di sam ostavio motor?!" a onda skuzi da je iza Spidermaxa :LOL:


Imao sam taj problem ove godine sa Silverwingom na Vratniku...
P7046224.JPG



...i prosle godine sa 1200GS-om u Zadru..
P8235197.JPG



:?


..a nikako da prodam taj minibike da bi kupio nesto normalnih dimenzija!
 
jel ima netko ideju gdje bi se mogla nabaviti bravica za gepek na spidermaxu?
nesto me zeza, tesko se zatvar, kao da se pohabala ona kukica ili feder koji zatvaraju gepek!!
 
Pozdrav, posto se vracam raditi u grad ,ozbiljno razmisljam o mupnji maxa 500,svidja mi se po svemu i ludo je udoban, kakav je za grad i znate li nekoga da prodaje nekog dobrog..
 
nik13 said:
Pozdrav, posto se vracam raditi u grad ,ozbiljno razmisljam o mupnji maxa 500,svidja mi se po svemu i ludo je udoban, kakav je za grad i znate li nekoga da prodaje nekog dobrog..
masina je piaggio master,pa neces imati problema sa nabavkom dijelova sta se tice masine,ali bi mogao imati problema sa ostalim dijelovima,jer je malaguti propao,pa ako nisi znao,sad znas i uzmi to u obzir prilikom kupnje