Malaguti Spidermax GT 500

nik13 said:
Pozdrav, posto se vracam raditi u grad ,ozbiljno razmisljam o mupnji maxa 500,svidja mi se po svemu i ludo je udoban, kakav je za grad i znate li nekoga da prodaje nekog dobrog..

Ne mislis da ti za grad treba ipak malo.. veci skuter?
 
ja prodajem max-a, ali molim Boga da se ne nadje nitko tko bi dao toliko para ;-).. u stvari - ne prodajem :).. u oglasniku je, ali nakon ovogodisnjih vikend izleta u alpe i po sloveniji, obecao sam mu da cu ga maknuti odande ;-)..

za grad definitivno imas puno boljih izbora, ali za sve ostalo je savrsen.. probao sam voziti desetak razlicitih skutera i max se definitvno ponasa slicnije motoru nego skuteru.. ali on ti je odlican izbor samo ako volis turisticku voznju.. ako se mislis ganjati, ne savjetujem.. ja se vozim tempom od 120-130 po autocesti i 80-90 po magistralama i to je cisti uzitak.. tezak je u mjestu, ali ne strasno.. ja uopce ne idem u grad, to mi je prestresno.. za putovanja je izmisljen.. pitaj slobodno tu ili na pp stogod te zanima..
 
ma u pravilu nije meni veličina problem u gradu nego brzine, neda mi se mjenjati non stop, a zašto max ,pa eto da mogu sa dragom vikendom negdje zapičiti, mislim da je to odlična vaga između motora i skutera ako me razumite...
 
nik13 said:
ma u pravilu nije meni veličina problem u gradu nego brzine, neda mi se mjenjati non stop, a zašto max ,pa eto da mogu sa dragom vikendom negdje zapičiti, mislim da je to odlična vaga između motora i skutera ako me razumite...

Zato sam i ja presao sa motora na skuter.. iako sam jedno vrijeme imao i 2 manja skutera uz motor,
na kraju je ovako jednostavnije i najmanje gubim.

Ili treba kupiti neki hibrid (NC700X DCT, Integra, Mana..).
 
prijevoz.hr said:
za grad definitivno imas puno boljih izbora, ali za sve ostalo je savrsen.. probao sam voziti desetak razlicitih skutera i max se definitvno ponasa slicnije motoru nego skuteru.. ali on ti je odlican izbor samo ako volis turisticku voznju.. ako se mislis ganjati, ne savjetujem.. ja se vozim tempom od 120-130 po autocesti i 80-90 po magistralama i to je cisti uzitak.. tezak je u mjestu, ali ne strasno.. ja uopce ne idem u grad, to mi je prestresno.. za putovanja je izmisljen.. pitaj slobodno tu ili na pp stogod te zanima..

Citam ovo boldano i pitam se kako ja sa svojim Spidermaxom svakodnevno prezivljavam po Zagrebu? :mrgreen:
(ajde, malo podjebavam, ne zamjeri)

Da, Spidermax izgleda ogromno. Da, tezi je od drugih 500ccm. Da, dugacak je. Sve stoji, ali zaista ne vidim zasto bi bio bas toliko nepodesniji za gradsku voznju od slicnih 500ccm maksija. Vecina ljudi kad ga vidi pretpostavlja da je npr. provlacenje izmedju auta nemoguce, ali izgled vara. Naprotiv, em sto nije bas jako siri (vidi ovdje: http://malaguti-spidermax.blogspot.com/2008/09/huge-ass-bike.html) em sto Spidermax ima jednu prilicno veliku prednost - visoko postavljene retrovizore (pride sto su na oklopu) pa nema strepnje da ces ih ostaviti na retrovizoru nekog auta u koloni.

Ostalo je stvar prakse...

Sasa
 
ma ne brine mene vožnja po gradu, nego samo da nađem dobar i sačuvan primjerak oduvijek mi je draža bolja zaštita od vijetra nego išta drugo, naime imam fantastičan motor za po gradu pegaso stradu ,vozi se fantastično ,ali poslje pol dana u gradu više nemam volje mjenjati brzine i gotovo...tako je mišljenje sada ...usput ako je netko mozda za zamjenu nek se javi...
 
Jel ima tko ideju di traziti diskove za spidermaxa??
Naime nakon 42000 bilo bi vrijeme da se zamjene!
 
ebay.it, trazi po malaguti spidermax dischi freno pa onda imas anteriore i posteriore (prednji i straznji).
ebay.de, trazi po malaguti spidermax bremsscheibe vorne i hinten (prednji i straznji).

Najbolje Grimeca (originalni) ili Brembo.

Ne zaboravi da sprijeda imas 2 kom ;)

Sasa
 
Pozdrav,

Spidermax 500, definitivno best bay maxi skuter.

Veliki kotači, udoban, pouzdan, odličan za duže rute... za dvoje kao stvoren.

 
Ahhh... nekrofilija u doba corone...
Zamalo punih 6 godina.
Rišpekt.


Sent from my toilet seat using HTC FartPhone