Mali KTM Adventure ("klub" vlasnika LC4 s velikim spremnikom goriva)

davor_77 said:
Danas sam upalio motor nakon cca godinu i pol  :shock:. Prvi dan... omanulo opalenje. Drugi dan... omanulo. Treći dan... iz prve. :mrgreen:
Namontirao sam podizače volana od 4 cm i fuziće spuštene za nekih 2 cm. Fuzići su i prošireni. Veeelika razlika. Mogu se skoro pa uspraviti. Iako, vozio sam u civiki i tenisicama, bez rukavica. Vidjet ću kako će biti u čizmama.
Mislim da ću pokušati izvući još centimetara.
Evo ja cu ti dodati jos centimetar: fuzici su ti spusteni 3 cm  (y)

Gdje jos ukrasti?
 
z3c said:
Meni nije jasno kako je upalio?  :misli: :misli: :misli: :shock: :shock:

Prvi dan, nije. Drugi dan, nije. Onda sam ga stavio u garažu sa tri Yamahe... Treći dan, iz prve!  :misli:
 
davor_77 said:
Danas sam upalio motor nakon cca godinu i pol  :shock:. Prvi dan... omanulo opalenje. Drugi dan... omanulo. Treći dan... iz prve. :mrgreen:
Namontirao sam podizače volana od 4 cm i fuziće spuštene za nekih 2 cm. Fuzići su i prošireni. Veeelika razlika. Mogu se skoro pa uspraviti. Iako, vozio sam u civiki i tenisicama, bez rukavica. Vidjet ću kako će biti u čizmama.
Mislim da ću pokušati izvući još centimetara.

Samo nemoj pretjerivati. Napravi đir od 20 minuta da akumulator dođe k sebi, i pakiraj nazad u garažu  :mrgreen:
 
davor_77 said:
Prvi dan, nije. Drugi dan, nije. Onda sam ga stavio u garažu sa tri Yamahe... Treći dan, iz prve!  :misli:
Kaj yamahe tak blagotvorno djeluju na osterajch drloge :mrgreen:
 
:mrgreen:

Danas, sat čiste vožnje. Plus tri minute od garaže do kraja asfalta i tri nazad.  :0648:

Već je nestalo početnog oduševljenja novom geometrijom sjedenja/stajanja. Sjedenje je osjetno bolje. I stajanje je. Ali ne toliko da se mogu skroz uspraviti. Nebi se mogao ni da je još tih nekoliko cm. Tako da odustajem, za sada.
U svakom slučaju, puuuuno je bolje. (y)

Evo i jedna fotka od danas. Ne zbog podizača volana, to svi znate kako izgleda. Više 'nako... da patite.  :jesus:
 
Svježe registriran (nakon 3 godine stajanja u garaži  :cry:).
Svježe servisiran (filteri, ulje, svjećica, tekućine i sitnice).
Svjež akumulator (i to KTM - cijena - jao - boli).
Svjež lanac i lančanici.
Svježe gume (Mich T63 - kaže AnteK: takve više ne proizvode).

Ne prodajem, samo se hvalim!

Nataknuo sam i neke ogromne kutije. To je bila borba, prekratki vijci, pila za željezo i napravili dva "afrička".
Jao meni, treba se sad nekako popeti gore  :afro:

IMG_9254_zpsnuj3syzo.jpg
 
Pozdrav,

Planiram da postanem clan vase sekte pa me zanima znate li nesto o ovom konkretnom motoru:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11880068&show=1
Da li ima neki drugi koji se prodaju u HR?

Nikad nisam vozio ovaj motor pa me zanima koliko su jake vibracije o kojima svi pricaju?
 
Ja bi ti kao nevlasnik koji ga je probao voziti preporucio da probas te vibracije prije kupnje.
Meni su usporedive sa dizelskim motokultivatorom koji ima feler na radilici.
 
clox said:
Ja bi ti kao nevlasnik koji ga je probao voziti preporucio da probas te vibracije prije kupnje.
Meni su usporedive sa dizelskim motokultivatorom koji ima feler na radilici.
Ja kao vlasnik kazem isto.
...i jos da dodam:
NE SMETA, NE SMETA,NE SMEEETAAAAA!!!
 
OgArD said:
znate li nesto o ovom konkretnom motoru:
Da li ima neki drugi koji se prodaju u HR?
Nikad nisam vozio ovaj motor pa me zanima koliko su jake vibracije o kojima svi pricaju?

Slovenski moto forum je ovdje: http://motosvet.com/tabla/ , možda da tamo probaš pitati za taj motor...

Ako se neki ADV prodaje u HR, obično bude u oglasu ovdje: http://www.njuskalo.hr/motori

Vibracije su takve da te mogu peckati dlanovi, ako imaš debele rukavice, nježne ruke i originalne ručke s izbočenim crtama.
Ako si na sistematskom imao male bubrežne kamence, a na  idućem više nemaš, to je zato jer si popio puno tekućine i nakon toga dugo vozio AD.
Mog doktora je to začudilo, pa sam mu objasnio vibracije, te mi je rekao da su nekad davno smjeli reći pacijentima da popiju 5-6 piva i skaču po stepenicama, da im se kamenčići pokrenu. :)
Uglavnom, ništa što bi smetalo nekoga tko želi voziti motor, ali sigurno smeta osobe koje vole sjediti u fotelji.