Mali KTM Adventure ("klub" vlasnika LC4 s velikim spremnikom goriva)

Dado33 said:
za vrijeme kopanja ili dok radi u leru?
na 3/4 gasa, kad naleti na korijenje  :mrgreen:

tiki said:
Uglavnom, ništa što bi smetalo nekoga tko želi voziti motor, ali sigurno smeta osobe koje vole sjediti u fotelji.

Naravno, postoji i opcija da voziš normalni motor, ali to bi ovdje bio offtopic  (y)
 
Možemo ići. Npr. na Balaton ili na plažu.
Stavio sam gume s čepovima zato jer su mekane, ne smeta me ako ih poderem na asfaltu, a ne smeta me ni to što malo više lelujam i bučim.
Nisam se dugo vozio, a na Metz Sahara me pomalo bilo strah da ne popuste na prljavom asfaltu (osim što sam se zbog njih par puta dizao iz blata, jer sam zaboravio da ih imam), a s čepovima me nije strah. :)

Uskoro ću imati i bočnu nogaru, pa neće biti tako dramatično penjanje i silaženje preko ovih kutija, ako ih uzmemo sa sobom.
 
clox said:
Naravno, postoji i opcija da voziš normalni motor, ali to bi ovdje bio offtopic  (y)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Do sada su mi od vibracija pukle dvije žice (glođu se na rubu konektora), ali nisam izbrojio hrpetinu novaca za novi snop, nego čekam da se rasrdim i zalemim ih jednu po jednu direktno...

 
tiki said:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Do sada su mi od vibracija pukle dvije žice (glođu se na rubu konektora), ali nisam izbrojio hrpetinu novaca za novi snop, nego čekam da se rasrdim i zalemim ih jednu po jednu direktno...

To se meni podere i na "normalnom" motoru.
 
Da obrišem paučinu malo...

Nisam se sjetio pokrenuti motor preko 4 mjeseca, probam, verglam, ništa. A kako ga na tehničkom ipak treba pokazati, da se fotografira, zovem najbližeg mehaničara i pitam ga kako se zove čarobni sprej koji pokreće sve motore i kupio sam foru koja radi: u usis treba dodati malo spreja za čišćenje diskova i motor se probudi.
 
tiki said:
Da obrišem paučinu malo...

Nisam se sjetio pokrenuti motor preko 4 mjeseca, probam, verglam, ništa. A kako ga na tehničkom ipak treba pokazati, da se fotografira, zovem najbližeg mehaničara i pitam ga kako se zove čarobni sprej koji pokreće sve motore i kupio sam foru koja radi: u usis treba dodati malo spreja za čišćenje diskova i motor se probudi.
druga solucija je da kroz vijak na dnu karburatora ispustiš "stari" benzin, i onda zaverglaš. efekat isti
 
jolly the roger said:
druga solucija je da kroz vijak na dnu karburatora ispustiš "stari" benzin, i onda zaverglaš. efekat isti

:LOL:

(y)
 
jolly the roger said:
druga solucija je da kroz vijak na dnu karburatora ispustiš "stari" benzin, i onda zaverglaš. efekat isti

E, to je izgleda "aftomacki", jer je curilo kroz odušak koji je na tom dnu, kad je motor proradio.  :mrgreen:
I onda se to "aftomacki" zaustavi, zato taj motor i ima ugrađene vibracije, jel...  :evil:
(A, ako se ponovi, youtube kaže da treba promijeniti jednu malecku O gumicu.)
 
davor_77 said:
Zar još ima ovih krama u prometu?  :shock:
Sirotinjo i bogu si teška.  :mrgreen:

Koriste se kao medicinsko pomagalo nakon gripe (trebaš imati narančastu HZZO iskaznicu), jer vibracije omekšavaju sluz u plućima, pa ne moraš ići na lupkanje po leđima u salon za masažu.
 
tiki said:
E, to je izgleda "aftomacki", jer je curilo kroz odušak koji je na tom dnu, kad je motor proradio.  :mrgreen:
I onda se to "aftomacki" zaustavi, zato taj motor i ima ugrađene vibracije, jel...  :evil:
(A, ako se ponovi, youtube kaže da treba promijeniti jednu malecku O gumicu.)
I iglicu koja je zatvara.
 
Još malo pa oldtimer, al' ide brže nego ikada (valjda zato jer je lanac podmazan)  :0648:
 

Attachments

  • IMG_4019r.jpg
    IMG_4019r.jpg
    574.5 KB · Views: 200
Tiki stavi to u oglasnik znam jednu budalu koja bi ga uzela  :mrgreen: :LOL:
 
@Davor:
Nije problem u gumama. Čepovi su već toliko niski (poderani) da je to sad cestovna guma. Problem je u tome da sam prekomjerno debeo i da nemam kondicije.
Za budući ADV 790 tvornica piše da treba imati autonomiju bar 400 kilometara, a to i na ovom svom starinskom imam. Prije nego su ga malo "omekšali", LC4 ADV je imao 28 litara, ova verzija koju vozim ima 25 i pol litara, a troši oko 5,5. Uglavnom, ako natočim i vozim bez odmaranja do Murtera (to je taman jedno punjenje) , osjetim da sam v riti i da više ne mogu kao nekad prije. Ne samo da sam ostario, nego i krevet-četiri kotača-pet kotača (stolac u uredu)-četiri kotača-kauč-krevet...

@Branko: Ako mi ponestane novaca, javim. Do tada se vozikam pomalo.
(Ionako motor imam samo zato da mogu čitati moto novine i lupetati po forumu :) )
 
tiki said:
@Davor:
Nije problem u gumama. Čepovi su...

@Branko: Ako mi ponestane novaca, javim. Do tada se vozikam pomalo.
(Ionako motor imam samo zato da mogu čitati moto novine i lupetati po forumu :) )

1. Zajebavam te.

2. Nije lijepo da provociraš Branka. Pa što ako nema motor i lupeta po forumu!?! Mi tebe nikad ne zajebavamo.
 
>> 1. Zajebavam te.
Nemoj se sad izmotavati.

>> 2. Nije lijepo da provociraš Branka.
Imaš jedan upis u moju crnu knjigu zbog ovog pokušaja da umanjiš ljepotu svijeta.

>>Pa što ako nema motor i lupeta po forumu!?!
Još jedan upis u moju crnu knjigu pod slovom P (P kao Pegula).

>>Mi tebe nikad ne zajebavamo.
Koji ste to vi?
Da se nisi možda prestrašio nakon što si doznao neke detalje iz moje burne mladosti, pa ti treba neka ekipa da se prestaneš bojati mogućih sankcija, nakon što skupiš previše upisa u crnoj knjizi?
 
Da.
Bio sam na moru, trenutno sam doma, trebam riješiti osiguranje za jedno prometalo i za dva sata krećem dalje, ovaj put u močvaru ili na jezero, što već u Slavoniji imaju pod kraticom K.R.
Mislim da ću u Iloku večeras popiti malo bijelog vina.