Mali savjeti za motoriste

Novi je novi...kako god okrenes...3-4 god.bi trebao biti miran... (y)
 
Nova yuasa kupljena u beren akumulatori crkla nakon godinu dana tj cca 10 dana nakon isteka garancije...motor vozen 2 tjedna prije i jucer nije htio upalit...napunio i motor upalio, al to je vec gotovo, treba drugi aku
 
Nova yuasa kupljena u beren akumulatori crkla nakon godinu dana tj cca 10 dana nakon isteka garancije...motor vozen 2 tjedna prije i jucer nije htio upalit...napunio i motor upalio, al to je vec gotovo, treba drugi aku

mijenjaj motor, a ne aku..
 
Neznam koja je ,al od 2017god.,jos uvjek je ispod sica i pali ka i onda...
 
Ocito nije prava yuasa, jer je bila ispod 500kn

Yuasa ytx12bs
 
Last edited:
Jednom sam bio kod njih i nikad vise i to ne samo jer je sad krepo aku 10 dana nakon isteka garancije
 
Meni Yuasa traje 7-mu godinu, koliko vidim zasad odvreglat će još barem jednu sezonu ako ne i više
 
Mislim da su u Berenu prodavali vulgaris Yuase koje nisu AGM, a to je ista kvaliteta kao da si kupio i najjeftiniji CIAK, možda sam u krivu ali tak mi miriše. Čak je pitanje tko radi te Yuase.
 
Crko mi aku u pol sezone. Kupim neki Ciak. Trgovina mi pored kuće. Ono, znamo se, susjedi, kava, itd.
Vozio se oko 2,5 mjeseca. Slavonija. Na proljeće nadopunim i jedva upali. Drugo paljenje 0 bodova. Odnesem tih 10m do trgovine, ponesem ponosno račun. Trgovac ga spoji na neki aparat i kaže : Za baciti. Ja račun, trgovac baci oko i kaže: prije 5 dana istekla garancija.
E jesam se baš navozio.
Garancija 6mj.
 
Sad baš gledam, ima obične Yuase u Berenu i AGM. Ako ti piše u manualu da trebaš YTX12-BS, onda ne kupuješ YB10L-B zato jer je 100 kuna jeftinije a naizgled isti kiki. Nije isto 120A i 180A udarne struje, radi neko vrijeme i onda krepa. U ženinoj Hondi je prva Yuasa izdržala 14 godina, još uvijek imam negdje sliku tog rozog aku-a za uspomenu.